Sonunda evimizi bulduk..

Sea Otters

(aha! Ne dedi?? Ev bulmuşlar onu diyo?! Valahi bulmuş ..Şükürler olsun vatana millete, yörelerimize, türkülerimize hepimize hayırlı uğurlu olsun.)

Bildiğiniz gibi miss gibi bir Temmuz sabahı çok alakasız bir şekilde bir yandan tırnaklarımı törpüleyip bir yandan yaz tatilini nerde geçirsem acabaa diye düşünüp,” Gönül ister Karayipler Allah verir İzmirler Çeşmeler” diye şuursuzca saçmalarken bir telefon gelmiş ve bütün planlarım altüst olmuştu.(Şuradan hatırlatayım)

O gün bugündür buradan pek ayrıntıya girmesem de hafta yedi,gün sekiz ev aradık..O kadar çok aradık ki artıkk ev,çatı,tuğla kusucam..Mümkünse uzuuuuunca bi süre, emlakçı, depozit,kapora kelimelerinin yakın çevremde konuşulmasını yasakladım.Özellikle bir emlak ofisi gördüğümde camına taş atıp kaçasım geliyor.

Normalde yaşadığımız yerden uzaklaşmamak için her mesafeyi her sokağı didik didik gezdik aradık taradık ve sonunda çoook uzağa tam karşı apartmanımıza taşınmaya karar verdik

:)

Ev arama sürecinde yanımda olan, bana katlanan sevgili beyime buradan teşekkürlerimi iletiyorum. Taş olsa çat diye çatlar,kuş olsa pırrr diye uçardı yanımdan şimdiye.Ama O ne yaptı? Çaktırmadan kulaklığını taktı soru sorduğumda “evet bebeğim sen bilirsin,hımm öyle yapalım canım, Alllaaaaaaaaaaaaaaah sen verme yarabbiiii ona da tamaaam Ebrashcaaa!!!” diyerek dişlerinin arasından konuşmayı sürdürdü.

popomu sallaaar g'der'm

(hiiiç duymam ben öyle hömkürüşleri ,işime bakarım heheyt)

Bu süre içerisinde ben ne yaptım? Emlakçılarla o kadar iyi geçindim ki şuan beni yolda görseler deli geliyor kaçııın diye uzaklaşırlar. Ev sahipleriyle uzlaştım, boyacılarla kapıştım,fayansçılarla hırlaştım ama sonunda tuttuğumuz evle ilgili de her ayrıntıyı tamamladım.Önümüzdeki hafta tadilatlar tamiratlar başlıyor, hadi bakalım hayırlısı..( Hayırlı olsun Ebrashcaaa, işin rast gitsin inşallaaaah diyin lütfen sorun istemiyoruuum?!?!? ) (burayı okurken : Bence aramızda tek bir sorun var o da deyip bana dik dik bakan Cenk’i selamlıyorum! Sen sorunlu insan görmemişsin peeh..)

Neyse 5 ay sonunda evi bulduk, bir de sağ salim taşınırsak üç ayak horon öğrenip oynıcam…Bakalım Ebrashca’yı neler bekliyor..

Neşe dolu bir akşam olsuuuun

:)