Geçtiğimiz Cumartesi günü seraptan.com’un sahibesi sevgili arkadaşım Serap’ın düzenlediği ve mekanist.net’in sponsorluğunda Yeniköy’de bulunan Cafe La Vie En Rose ‘a davetliydik.

Ayy ne güzel hayat.. Bütün gün yiyip, içip dedikodu yaptık..

Sevgili arkadaşım aynı zamanda yakın takipçim ve beni okudukça kendini bulduğunu söyleyen  www. usengecsef. comblogunun sahibesi,deli dolu Dilekle ilk karşılaşmamız Renaissaince Otelde gerçekleşen etkinlikte olmuştu.Birbirimizi ikinci görüşümüz olmasına rağmen fazlaca özlemiştik. Uzun uzun sarıldık.Boyu benim boyumun üç katı olduğundan bir ara ayaklarımın yerden kesildiğini hissettim. Muhtemelen beni kucaklayıp,şööyle bi sallayıp kenara koydu =) (portatif ve katlanabilirdir Ebrashca

;)

) Buarada sevgili üşengeç şefimizin isminin üşengeç olduğuna bakmayın ,hem kolay hem de gayet lezzetli tarifler yazıyor. Hatta fotoğraflarla adım adım öyle bir detaylı anlatıyor ki anlamazsanız zaten bence kendinizi imha etmeniz yeterli..Hayır dünyada fazladan yer işgal etmenize değmez.

cute-hampster-300x239

(anlamaya gerek yok bencee gönüller bir olsuuuun

:)

Çok tatlıyım bencee

:)

)

Bütün gün sevgili Berryciğimin (berry-dew.blogspot.com ) yakında yayınlamaya başlayacağı yeni yazı dizisinden (benden duymuş olmayın her ay bir tasarımcının ofisine/atölyesine konuk olup tanıtım yapacak,siz de harika yeteneklerden haberdar olup Berryciğimin ölmüşlerine dua edeceksiniz.),extrem çanta kullanımlarından (kızın büstiyer şeklinde çantası var !? ) ve yeni yılbaşı sürprizlerinden bahsettik.(e sürprizlerini de kendisinden dinleyin artık

;)

)

Yine aynı masada yer alan sevgili alisverismakyaj.blogspot.com adresinin sahibi, 2 çocuk anası olmasına rağmen fiziğiyle Barbie’ye taş çıkaran,değme mankenlere “heheeeyt siz de kadın mısınız beeeh” diye nanik yapan ve insanı 0 bedeni ile aynalardan soğutan Şebnemciğimle çocuklu hayatın inceliklerinden ,evde karı koca arasındaki imece usulü yardımlaşmadan bahsettik.

Ve yine bütün gün birlikte gülüp eğlendiğimiz ünlü Parisian,Paris’in kitabını yazmış dönmüş bi daha yazmış yetmemiş Paris üzerine doktorasını yapmış ve davetlerin aranan siması değerli arkadaşımız beautifulandsweets.blogspot.com adresinin sahibi sevgili İnci’de bizimle birlikteydi.

Bir de benim arkadaşlarımın dışında yakından takip ettiğim ve tanışma fırsatı bulduğum aylindendenemeler.blogspot.com adresinin sahibi Aylin ile ayaküstü sohbet etme şansı yakaladım.Yaptığı yemek ,pasta ,börek denemelerini gezdiği yerleri anlatıyor. Kendisinin o kadar güzel fotoğrafları var ki geçtiğimiz yaz dilim kavunu kesip yanyana resimlerini çekmiş vallahi yaptırıp duvara poster diye asacaktım. Onunla da tanışma fırsatı bulduğum için çook sevindim.

Gelelim mekanımıza, La Vie En Rose adından da anlaşıldığı gibi çoook romantik bir yer.(Gerçi adı ne anlama geliyor bilemiyorum  yani pastaları hapur hupur götürmekten sormak aklıma gelmemiş..)

Image[1]

Yeniköy’de hemen meşhur Takanik Balık restoranının karşı çaprazında yer alıyor.Ön tarafta açık mekanı olmasıyla birlikte arkada bahçe kısmı da yer alıyor ama ben içerde olmanızı tavsiye ederim.Herkesin içinde olan minik şirin bi cafe açayım pembe panjurları olsun tarzındaki hayallere bire bir uyuyor. Gerçi benzetme yaptığım gibi minik değil aksine gayet geniş ve hepinize yetecek kadar yer var içerisinde.

Kahvaltı ve dünya mutfaklarından yemek hizmeti var.Bunlara ek olarak inanılmaz lezzetli pasta ve tatlıları var.

Kendi favorilerime gelince ;

fotoğraf+..[2]

Bu dev kurabiyevari pufidik lezzetli şeyler (ismini almamışım anca yemeyi biliyorum,hep birlikte bana domates fırlatıyoruz) akşam 5 çayı için özel hazırlanıyormuş. O saatte gittiğinizde sıcak sıcak bulabiliyorsunuz. Asıl güzel yanı kaymak veee marmelatla servis ediliyor olması

;)
fotoğraf+..[1]

Bu dev çikolatalı akıtmalar diyeyim yine isim yok bende, içerisinde minik oreo bisküvilerden konularak pişiriliyor. Tam bir lezzet bombası.Zaten bir bütün parça yerseniz muhtemelen bir kaç gün tatlı aramazsınız gözünüzü gönlünüzü doyuracak kadar tok bir tadı var ..

fotoğraf+..[3]

Bunlarda miniş cupcake’ler:) Heryer bunlardan dolu ben de yemelere,bakmalara fotoğraflarını çekmeye doyamadım..Ben bu mekanı çoook sevdim ,mutlaka gidin,görün tadın,yemezseniz de  yanında yatın

;)

Bol sohbetli ve eğlenceli günümüz böylece bitti, günün sonunda Serapcığımın bizim için hazırladığı sürpriz hediyelerimizi alıphoplaya zıplaya evimize döndük.

fotoğraf[1]

Serapcığım bu şirin aynaları bizim için yaptırmış ayrıca sponsorların başına püsküllü bela olup bizler için birbirinden harika hediyeler hazırlamıştı.Ben poşetlerim yırtılıp hediyelerim dağılınca kendimi yerlere atıp tuhaf hareketler yaptım ama sonunda çözümü daha büyük bir poşette toplayarak bulduk

;)

Bu güzel gün için sevgili tini mini mekanist.net ekibinden Tuğçe,Elif ve Simge’ye..La Vie En Rose ekibine ve sevgili seraptan. com’a çook çok teşekkürler.

Şirin mi şirin tatlı mı tatlı bir gün olsun..Neşe dolu günleeeeeer

:)