Bayram hazırlıklarımız 2 hafta önce başlamıstı..Annemi önden Trabzon’a yolladık, babam+abim+Aylin+Cenk ve benden oluşan ailenin diğer üyeleri ise araba ile yola çılacaktık.
Cumartesi sabahı erkenden saat 5:00te uyandım, krempeynirli+telpeynirli+marullu+salatalıklı leziz miniş sandviçler hazırladım.Arabaya biner binmez “sizlere sandviç yaptıııım!!” diyecektim ve herkes “yaşasıııın bana veeeeer!!!!” diye kapışacaktı.. Ben de “ayol hepinize var yavaş amaaaağğ” diyecektim..Evet aynen söylediğim gibi oldu, sabah 05:30 da arabaya biner binmez:
-Günaydıııın!! Sizlere sandviçler hazirladimmmm!! dediğim an , hep bir ağızdan sözleşmiş gibi;
-Böööğkkkk bu saatte hiç bişey yiyemeyiiiiiiiiiizzzz!! Uyucaaaaz diye çemkirdiler!!!

Öz be öz babam bile “kızım şimdi yemeyiz sağol bikaç saat sonra kahvaltı yaparız zaten ” dedi.
İyi zıkkım! Dedim ve kucağımda sandviçlerimle uykuya daldım..

Funny animals ads - al ain desert wildlife park (sleeping hippo

(uyku gözlüğüm olmadan uyuyamam da..)

Bayram trafiği, yol çalışmaları derken yol uzadı uzadııı.. Ben tabii guguklu saat gibi yarım saatte bir ” sandviç!?!???” Deyip yoklama çeksem de hiç oralı olmadılar.. Artık 8.soruşumda aynı anda “ver yiyelim veer!! diye ağız burun kıvırıp yediler.. Neyse sonucta mutlu olmustum.. Tabii bitmedi gün boyunca ” galeta var yer misiniz?? Çubuk kraker?? Popkek?? Fıstıkkk?!? ” Diyerek misafirperverliğimi yol boyunca gösterdim.. Allasen yiyin bak hatırım kalır demeyi ihmal etmedim..

Samsun’da Amcamlara ugradık, (İzmir’deki amcamlar işi gereği oraya taşındı..)Bizi kapıda 2,5 yaşındaki Su karşıladı .

Bize terlik getirdi( terliklerin eşleri farkli olabilirdi sorun değildi;) ) herbirimize sarıldı ve bizlere uygun bebeklerini getirip hediye etti. Hızını alamayıp koridorda takılmayı bekleyen tabloyu salona kadar getirip ” misafirler begensin diye taşıyorum anneee” dedi..

Gece benimle yatmayı tercih etti, çocuklarla aramın ne kadar iyi olduğunu hatırlarsınız

;)

)

Ona hikaye anlatmamı istedi.. Kendisi kaşındı ben de kırmızı baslıklı kızı anlattım;
-………….İşte kırmızı başlıklı kız orman yolundan gitmeyi tercih etti.. Bi sor bakalım başında anası babası yokken
ne işi varmış orman yolunda.. Ondan sonra yok kurt yemiş de yok bilmem ne..Anaya babaya asi gelmenin sonu cehennemdir, n’oluyo yanii??

Su kafasını yana yatırmıs olan biteni anlamaya çalışıyodu, ı-ıh hikayeyi begenmedi.. Neden
acaba??

………………………………………….

Trabzon’a gidene kadar arabada güzel vakit geçirmek için yapmadığımız kalmadı..oyunlar oynadık,karga seslerimizle şarkılar söyledik,Aylin elektro gitara bağlayınca ben baygınlık geçirdim.Ben nadide sesimle Türk san’at musikisi eda ederken (!) bu defa Aylin alt alta vasiyetini yazıyordu.Telefonların şarjları bitmesin diye millattan önce kalma yöntemlerle kendimizi oyaladık..Sonunda babacığım “niye kastınız aparatımız var Allaha şükür takın telefonları “demesiyle telefonları sıraya soktuk..

İnternete kavuşur kavuşmaz tabii ki biz bayanlar internetten alışverişe başladık

:)

Yeni gözdemiz modasor :) Öyle ayrı ayrı trendyolmuş,markafoniymiş gezmenize gerek yok.Ne arıyorsanız yazıyorsunuz, alt alta markasını modelini,fiyatını veee hangi alışveriş sitesinde bulabileceğinizi görüyorsunuz..Bayram için alışveriş yaparken aldığım yeşil blüz,kırmızı pantolon ve gri bootie’lere (evet acayip bir uyum..) uygun kombini o gün o saatte arabada yapmam ilginçti.. Yeni cicilerim bayramdan sonra elimde olur muhtemelen artık seneye bayrama giyerim

;)

Vallahi bilsem günlerce gezmezdim tüm mağazaları tek noktada bulabiliyorsunuz…Ayakkabı,çanta,parfüm,kozmetik,iç giyim herşey mevcut…Bi girin bakın ölmüşlerime dua edersiniz..

Trabzon’da hayat muhteşemdi..Anneannemlerin köyde yeni yaptırdıkları eve gittik.

fotoğraf-1

Ev konaktan hallice,köşkten bir tık daha küçük bir yapıydı.Sabah herkes deniz manzaralı odasında güneş içinde uyanıyor,yatağını toplayıp pata pata pata aşağı iniyor, yöresel kahvaltı masası bizi kaşılıyor.Artık kuymak mı ararsınız ,pazılı börek mi?su böreği mi?? Bu arada Aylin bu organik yaşama hemen adapte oldu.Sabahları kalkıp yoga yaptı.Bir sabah O’na uyup yoga yapayım dedim..

Sırasıyla ağaç, tomruk,kereste olan ve en estetik olarak tahtaya kadar gelen ve kat’a esneyemeyen vücudumla, ayak uydurmaya çalıştım.. Yoga bitiminde haydi şimdi güneşi selamlıyoruz deyip güneşe karşı eğildiği an töbe bismillah deyip anneanneme kaçtım?!

Aylinciğim harikaydı.Bayram sabahı iki dirhem bir çekirdek giyindi, bir koluna kalın trabzon hasırını takarken diğer koluna siyah derilerini sarmayı ihmal etmedi.(bir yandan örfüme adetime bağlıyım anam derken diğer yandan asiyiiiim!! diyordu muhtemelen.) bayram boyunca gelen misafirleri kapıda karşıladı, gidene kadar uğurladı annemin bile tanımadığı bazı akrabalarımızla o kadar gönül bağı kurdu ki neredeyse onları bavuluna koyup İstanbul’a getirecekti.

fotoğraf

ay pek tatlıdıııııır maşallaaaah:)

Anneannemin 85 yaşındaki eltisi Nazmiye yenge’ye  kahve falı baktı, kadıncağıza “size bembeyaaaz uzuun bir yol var” dediğinde teyze o kadar sevindi ki,neredeyse bastonu atıp oynamaya başlayacaktı.(hayır bembeyaz yol dedi yani welcome to heaven değil de ne tööbe yarabbim tamam sustum..)

İşte böyle bir bayram geçirdik..Bayram anılarını ilerleyen günlerde yazmayı planlıyorum.. çok ama çooook yorgunum..Şimdi sevgili elticiğimin yaptığı çayı yudumlayıp bayram dedikodularını konuşucaz.Halaa yolda olan tatilcilere Allah’tan rahmet diliyorum (şaka bir yana Allah yardımcınız olsuuuun.. Bi daha bayramda evden çıkanı öpeyim..) Herkese mutlu akşamlaaaaaaaar..