Zirveye Koşar Adım Ebrashca

Zirveye Koşar Adım Ebrashca

Şimdi siz zannediyorsunuz ki Ebrashca başarılarına başarı kattı, zirveyi kendine yer belledi çıkıp duruyor.Yanlııış sadece sevgili reklamcı arkadaşım Damla tarafından “Sosyal Medya Zirvesi”ne davet edildim.

Akşam bir havalar eve geldim ve Cenk’e :”Cenkcim cumartesi pazar sosyal medya zirvesi var mutlaka gidiyoruz. Yani bana eşlik etmen gerekiyor” dedim.Konuya bu kadar alakasız olmasına rağmen zevkle kabul etti sağolsun.

Üniversite hayatımda genellikle kongrelerde hosteslik yapmış biri ola,rak bir kongreye davetli olarak katılmak benim için onur vericiydi.

Oraya gidecektim ve ismimi bir türlü bulamayan kızcağıza ,en güleryüzlü halimle -dişlerimin arasından – bebeğim bak yeniden kodlayayım adımı “e.b.r.a.r” diyecektim.

Geceden kıyafetlerimi hazırladım,en ciddi halimle orada bulunacaktım.

Sabah buzzzzz gibi havayı görüp birden -sağolsun Ankaralılar’ın kar fotoğraflarıyla uyandık- kıyafetleri değiştirdim. Karlı soğuk havalardaki üniformam olan tayt-kazak-bot ve yine bir başka üniformam olan koyu kahverengi bileğime kadar uzun kaz tüyü şişme montumu (şişme bot mu desem acaba öyle ayarsız bir giysi) giydim.

Soğuk Cenk’e işlemediği için o gayet şıktı. Bütün kapılar O’na açıldı, buyurun beyefendiler ,şuradan alalım efendimler havada uçtu.

-Cenk devir ye kürküm ye devri herhalde bana niye ehemmiyet gösterilmiyor??

-çünkü uzaktan bakınca küçük kuru bir kestane gibisin. (de-di)

cute-animals-pictures-happy-little-squirrel

(sevimliyim benceeee 🙂 )

Neyse panel başladı, konuşmacılar yerlerini aldı..Konular anlatıldı,zaman geçti ben tam dikkatim dağılmış uyumaya başlamıştım kiiiii,Cenk’in sesiyle uyandım…

Salonda bulunan insanlar arasından konuyla en alakasız olan Cenk kürsüdeki konuşmacılara ard arda sorular sorup sıkıştırıyor?!

Hemen uyandım,Cenk’e doğrulup “konu ney??” diyerek Cenk’in gözlerini pörtletmesine sebep oldum…(bu = Yuh Ebrashca demek)

İlk panel bitti, ara verildi benim gözüm ikramlarda tabii…Bu soğuk havada beni tek cezbeden şey : Simit+Çay+nutellalı krosan …

Büfeyi bir tur döndüm…Amaaan benden keyiflisi yok 🙂 Sonra bitince bir tur daha dönecekken Cenk ensemden yakaladı.

Yerime geçip oturdum poflayarak.

Konuşmalar bitti, güzel bir gün geçirdik ve soluğu Kanyon’da aldık,Ben planı çoktan yapmıştım, akşam abimlerdeydik.Macro’daki pastane bölümünde birşeyler seçerken gözüm yanımdan geçen 3 tane “bişey”e takıldı.

Bacak boyları benim boyumun tamamı kadar olan 3 tane donuk suratlı ama bir o kadar da porselen bebeklere benzeyen 3 sarışın Avrupalı “şey” yanımda durmaya başladı.

3ef_fe6f1

(Tipsizsiniiiiiiiiiz ! Kış günü yaka bağır açık.Anası babası görmüyor mu halini?)

Cenk’e dönüp:

-Vallahi benim gülüşüm bunlara bin basar.

-Onların gülümsemeye ihtiyacı yok ki Ebrashca;)

Aman çok komik.Nedense bu defa elimin ortasına basmama gerek kalmadan tırnaklarım kendi kendine açıldı.

Derken kızlardan biri İngilizce olarak, sadece 1 adet baklava istediğini anlatmaya çalıştı, pastacı kızsa zavallım bir türlü anlayamazken Cenk bey olaya müdahil oldu.

Hemen tercümeyi yaptı, pastacı kız “ama efendim 1 tek baklavayı nasıl tartayım olmaz ki “dedi. (Şansını zorlama diyor yani Cenk’e. İşi yokuşa sürerim zırnık koklatmam diyor haklı )

Anaaam Cenk bey ne dese beğenirsiniz;

“Canım sen de ikram et, ne olacak bir tek baklavadan .hem ülkemizi iyi tanısınlar ” de-di.( gebersen açmısın diye sormaz elin turistine ülkemizi tanıtacak deli mi ne)

Kızımız pastacı kızın para almaması karşısında şoklara uğrayarak baklavayı zıkkımlandı, zaten ömründe 2 defa baklava yese o beden genişler o bacaklar kısalır. Aç Avrupalı işte ömründe midesi kaç defa bayram etmiş, bir baklava yemiş efendime söyleyeyim bir kebap hüpletmiş değil mi? Aç gezsem ben de onlar gibi olurdum yani…

Sonuç olarak kızlar ömürlerinde görmediği ilgiye sayanora yaparak uzaklaştı.(sabah kahvaltıda sütsüz cornfleks yiyen insandan ne beklersin, yeseler şöyle tereyağında sucuk, peynirli börek Türkçe’yi sökerler o anda…)

Neyse günlük milletlerarası global dayanışma etkinliğimizi de başarıyla tamamladıktan sonra günümüzü tamamladık.

Cenk bana “sen de benim kuru kestanemsin ama ” diyerek gönlümü aldıysa da tırnaklarımı henüz kapamadım. Ne olur ne olmaz 😉

Güzel bir akşam, neşeli bir gece olsun.Bu buz gibi havada sıcacık yatağınıza gömülürken evinizde rahatça uyuyabildiğiniz için şükretmeyi unutmayın …Tatlı rüyalaaaaar 🙂

9 Responses »

  1. Ebrashca gercek halini görmesem dikenli kestane sanicam seni 😀 Kendine haksizlik etme sen esmer bombasin resmen özellikle konusma tarzin hareketlerin bicir bicirsin, bütün Avrupa gelsin sen bambaskasin 🙂 İyi ki varsin

Yorumlarınız benim için değerlidir ,okunası ve üzerinde düşünülesidir ;)