Zamansız Zamanlar..

Zamansız Zamanlar..

Pazartesi sabahı mükemmel (!) bir telefonla ayıldım :

Cenk: “Ebrarcım ev sahibimiz aradı evden çıkmamızı istiyorlar “..

(Hayır hayır ev sahibimiz öyle düşündüğünüz gibi bir “evsahibi” değildir, taşındığımızdan beri bize hep çok yardımcı ve ılımlı olmuştur.. Hatta Cenk’i kendi oğullarının yerine koymuş aralarında baba-oğul gibi de bir bağ olmuştur ama ne yapalım kendi oğlu oturacakmış yapacak bir şey yok..)

Daha telefonu kapatmadan ağlamaya başladım.. Cenk anlattıkça ağladım.. o kadar çok ağladım ki ..Beni gören yöneticim  “n’oluyo?!?! diye dehşetle yüzüme bakarken:

“Ev sahibi bizi evden atıyoooo 🙁 ” dememle Cenk’in meşhuuur kahkahası kulağımı çınlatıp yer yüzüne inmemi sağladı..

“Eh be Ebrashca biraz daha dramatize et istersen..”

O an Cenkle kendimi; Oğlulları fabrikanın sahibinin kızıyla fingirdeyen Münir Özkul ve Adile Naşit’in, adama diklenmesi ve palas pandıras adamın odasından dışarı atılması karesindeki gibi hissettim ..

Akşam iftara annemlere gittik.. Gündüz telefonda bi tabur ağladığım için annem konuyu gayet iyi biliyordu..Beni görür görmez “ayyy mıy mıy mıy hala ağlıyo musun sen yeter canım! Sana ev mi yok ?!?! bık bık bık..”

“ama çok güzeldi evimiiis 🙁 ”

“Ay evet çok güzeldi..EBRAAAR SANA BÖYLE KIZDIĞIMA BAKMA BEN DE BÜTÜN GÜNDÜR AĞLIYORUUUM, hüüü ” diye başladı annem de..(ben evime, annem bana..)

annemle birbirimize sarılıp ağlamamız görülmeye değerdi..(Tülaayy?! Ezik miyiz gız biiiz?!!! – Yalan Dünya’dan bir kare gibiydik adeta..) 

Evet tabii ki dünyanın sonu değil kaldı ki ben zaten o kadar da dramatik bir tip değilimdir ama yerleşik düzenimde huzurlu huzurlu bulunurken birden böyle büyük değişiklikler için psikolojimi hazırlamam gerekiyor..

Misal , evde off poff pineklerken Cenk arar:

Ebrarcım dışarda yiyelim mi?

Normal bir insan buna şöyle cevap verir , “Yehuhuuuuuuuww tabii ki kaçta nerde olayım?! ”

Ama ben şöyle derim: Dışarda yemek mi?? Hımm.. Du bi düşüneyim.. Olabilir aslında.. Ayy bilemedim şimdi.. Ne yapsak? Sen dışarda mı olalım istiyosun?

(Bu arada Cenk çoktaaan fikrini değiştirmiştir.. Tamam Ebrarcım eve geliyorum ben .)

Heh süper gelirken Burger King’e de uğrar mısın kuzum, ben Whopeer yerim büyük boy!?

(Biliyorum kusmak istiyosun..)

Al işte aynı konu, aklımda ev bakmak ,ev aramak, taşınmak ya da çok sevdiğimiz evimizi bırakmak gibi bir düşünce olmadığından ilk gün ki şokU atlatmam biraz  uzun sürse de şuan gayet iyiyim.

Velhasıl , yeni hikayelere hazır olun a dostlar..

-Emlakçılara Sataşır Ebrashcaa!

-Komşulardan Kaçar Ebrashcaaa!

ya da

-En Güzel Evi Koklaya Koklaya Bulur Ebrashca!

Off bunaldım Ebrashcaa.. Bir an evvel işler yoluna girsin Ebrashca..Dua et boş durma Ebrashca..

11 Responses »

  1. Daha 2 ay önce evimizi taşıdık, evet çok zor işler ama inşallah gönlünüze göre olur Ebrasşka ,bize sürekli güzel dileklerde bulunuyorsun ya kendin için de iste biraz 😉

  2. Canım hiç canını sıkma emin ol her işte bir hayır vardır. Ben senin gibi pozitif birinin gerçekten işlerinin yolunda gideceğine eminim.
    Tuğçe

  3. psikolejisini hazırlayamayan Ebraschaaa =D canım benim bildiğim tek bir şey var, o da o evin güzel olmasının tek sebinin sen olması…ilk evinize geldiğimde de “aaaa cooook guzeeeel!!!aaay Ebraschaaa bunlara bayıldım!” diyordum her seferinde bılıyorsun diğer evinizde de aynı şekilde.Bebikooom senin sempatin,güzel fikirlerin,o huzur evi güzelleştiren aaa bu arada en buyuk gercek CENK tabı =))eminim ki çilek tadında bir ev olucak yine 🙂 aaay ben napayım İzmir’imden kopuyorum bebeğim hüüüüüüüüü 🙁 ama sabırsızlanıyorum da 🙂 eminim ki Allah o güzel kalbinize göre en yakın zamanda bir fırsat sunucak size veee ertelemeden planlarımızı tam 2 ay sonra bugun cuuumbuuurloooop giriyor olucaz havuzumuza =))seni seviooo coook beeen muuaaaah=)

  4. Üzülmeee bizde geçtiğimiz şubat ayında 15 yıllık evimizden taşındık. İlk başlarda bende çok üzülüyordum ama ev o kadar eskiydi ki tepemize yıkılacaktı. Şimdi çok daha yeni ve konforlu bir evdeyiz. “İhtiyaçlarımı alın bana lükslerimi verin” modundayım artık 😛

  5. Pingback: » The House :) Küçük Şirin Mutluluklar

Yorumlarınız benim için değerlidir ,okunası ve üzerinde düşünülesidir ;)