Yurdum İnsanı Google’da -11

Yurdum İnsanı Google’da -11

 Yurdum insanınının ağzı torba değil büzesin ama gözlerini ve parmaklarını büzmek istediğim yurttaşlarım var..Google bir arama motoru evet ama bu kadar da şahsi işlerinizle meşgul etmeseniz diyorum 🙂

Bakalım neler varmış..

Allah nasip etmeyeceği şeyin hayalini kurdurmaz ne demek istenilmiş : Ağzın beş karış açık yat, hayal kur hemen olsun demek istenmiş..Hiç kalkma ama tamam mı takıl öyle..

arapların halayı aman vıy : Yani etnik şarkıları, alakasız ülke müziklerini -insanları çileden çıkarırcasına -dinlediğim doğrudur( bu yorum Cenk’in yorumu, neymiş mutfakta iş yaparken Arapça Azerice  şarkılar dinliyomuşum korkuyormuş?!) ama Arap halayını benim bloğumda aramanız yersiz geldi .. Hoş diil..Lelelelele…

bayramlarda kayınvalideme gidiyoruz: İyi gidin ne yapalım.. Acık gönül alın, sevimli olun yok anam nemrutsunuz.. (Pardon bu cümle google’a neden yazılır??)

bembeyaz kürkü ile karlar arasında dolaşan kutup ayılarının derileri hangi renktir: Hımm cevaplıyorum.. Mor!

bu sabah sen evden çıktıgında arkandan bir melek yolladım.. Yollama! İstemem öyle kanatlı melekler ,mistik üç harfliler filan korkarım yolumu değiştirir hatta ilk gördüğüm çöp kamyonuna atlar kendimi imha ederim o derece :/

imagesCA4EYH35

Cenki arıyorum : Cenk’i arıyorum gözlerim kapalı.. Neden bulamadın a şaşkın dersen, O’nu Ebrashca kaptııı..(arama gebertirim!)

Güle güle ruhu güzel kadın:.. ve hoşçakal bakkal emmi ,komşu Naciye Teyze.. Hasan Abi..Nimet Abla hepinize kucak dolusu elveda..

Kedim gece konuşuyo: Töbe bismillah o ne be?! (Acilen çaresine bak ya da en olmadı abimlere götür onlar kıyamaz alırlar kesin…)

saraylı asilzade olmak için ne yapmak lazım : Bence sen sokma akıl iki adım gider’i araştır Google’da..

sandalye dansı/oyunu için havalı müzikler: Dali dili havalı kornalı arabası olan arkadaşın varsa o çalsın siz oynayın bence..

Yaşamak bir orman gibi hür, güzel ağaçlar gibi kardeşçe : 😀 düzelteyim istedim rahat edemicem, “yaşamak bir ağaç gibi hür ve bir orman gibi kardeşçesine” olacaktı 😉

PUBLISHED by catsmob.com

(İşte beeeğn ormanlar kralı ayıyııııımmmm (!))

Adalardan modalardan: Adalardan bir yar geliiir bizlereee aman allaah gözlere bak gözlereeee, ipek de çoraap varsın düşsün dizlereeee aaahh yallaaaahhh ,hoş yaratmış allaaaah pek şirindir billaaaaaaah ,işvebazdır vallaaaahh ,çapkınlardan kooolllaaaaaaaaa ay pardon dalmışım.. (şöyle okuyunca birden, ne kadar anlamlı (!) bir şarkıymış diye düşünmeden edemedim..)

açılış konuşması ben 12 yaşında küçük bir çocuğum kızgın çöller ortasında kalmış bir insan: Anladım o an kendini Bedevi gibi hissettin tabii..(acık idare edin ilaçlarını almamış yazık..)

Güzel bir gün olsun.. Mutlulukla.. Neşeyle nasıl geçtiği anlaşılamayan..(Pek şiirsel oldu..Dün akşam gördüğüm muhteşem rüya iki güne çıkmazsa, FSM”den atlıcam akşam haberlerinde izlersiniz 🙂 )

2 Responses »

Yorumlarınız benim için değerlidir ,okunası ve üzerinde düşünülesidir ;)