Yılbaşı Kutlaşmaları :)

Yılbaşı Kutlaşmaları :)

Aile olarak görüştüğümüz arkadaşlarımız genellikle gece dışarı çıkmayı ve eğlenmeyi severler..Hatta evlerinde yaptıkları kalabalık partilere bizi çağırırken bile tereddüt ederler, Cenk’ten çekinmezler sağolsun uyumludur kocacığım ama benden pek çekinirler “ayyy senin karın gelmez şimdi” modları genel olarak yaygındır..Neden ? Çünkü Ebrashca Yeşil Ay’cıdır, içki sigara kullanmaz ,gece eğlencelerini sevmez ,en geç 11:00de evde olmalı yatağa gömülmeli ve sabah da erkenden kalkmalıdır.

Yılbaşından bir hafta önce Derya birlikte bir şeyler yapmayı önerdi, bizim evde parti yapmaya karar verdik ama  4 gün tatil var diye herkes kesin bi yerlerde yatmalı -kalmalı takılırlar ya da en olmadı eğlenceye giderler  diye, korkarak haber saldım sağa sola..(Gece dışarıda içip eğlenmek varken kim gelsin Ebrashca’nın çaylı pastalı,tombalalı ev partisine.. )

(Oyy kimse gelmezse sen geeel bıcırık 🙂 )

Önce Sinem‘e mail attım, saniyesinde cevap “tamam hayatım geliyoruz ,yiyecek içeceği dert etme onunla ilgili ayrıca arıcam seni! (oyy anaçtır ooo..Bir dinlen be kızım,yok dinlenmez illa yapacak)

Sema’ ya yazdım:

Ben : Semoş yılbaşı gecesi programlısındır di mi beybi ? ”

Sema: Diilim. (Nemrut bir cevap değil mi? Sema’dan beklenmeyecek bir performans ;) )

Ben : Ow sosyetenin bebek yüzlüsü Sema Yıldız nasıl olur da programsız olur?

Sema: =)))

Ben : Bak şimdi evde parti yapıyoruz…bıd bıdı bıdı..Bi de..

Sema: Ay gelirim valla (bu arada lafımı bitirmedim daha 😀 ) ne yapayım gelirken ? Söyle hayatım muhteşem tatlılar yaparım biliosun, ne eksik söyle bana …( Mütevazi arkadaşım 🙂 )

Sonra İrem‘e yazdım:

Ben : İroooş , kuzum yılbaşında bizim evde minik bi parti verecez,çift arkadaşlar gelecek,programınız yoksa

İrem : Biz de gelelim miiiiiiiiiiiiiiiiiiiii???????

Ben : A-aa işiniz yok mu??

İrem : Senin gibi bi neşe kaynağıyla yeni yıl muhteşem oluuuuur!!

Ben : Oyy kıyamam bak şimdi..

İrem:  Şimdi sen söyle bakiyim bana sana nasıl yardım edebilirim? Ne yapıp getireyim? Bölüşelim işleri sana yüklenmek olmaz söyle tatlım? hı?

(ahahahha Al benden bi tane daha 🙂 İremcim yaa fırsat vermiyo ki anlatayım partiyi, önsezileri mi desem öngörüleri mi? A diyorum anlayıp anlatmaya başlıyo:) Cenk bir Ebrashcayla baş edemezken al sana 5 çarpı Ebrashca, kolkola girdik geliyoruuuz yicez seniii 🙂 )

Bu arada İrem’den bir bomba daha,

İrem : Bu arada du bi Şahap’a da sorayım yalandan ; ))))))) ( Bu esnada İrem çoktan ne pişirip getireceğine , saat kaçta evden çıkacağına ve hatta ne giyeceğine bile benimle konustuğu saniyeler içerisinde karar vermiştir ama sevgiliye  “yalandan” sormakta fayda vardır, nezaket icabı yani ..Genel kız kuralları 1. part 😉 ) 😉 )

İşte bu neşeli grubu biraraya topladık ve 10 kişilik harika bir ev partisi yaptık..Meğer benim kuzucuk arkadaşlarım bıkmış gece eğlentilerinden ( yaşlanıyosunuuuz yaşlar oldu otuuuuz!! 🙂 )

Harika hediyeler getirmişler.Herkes,- deli kızın çeyizi şeklinde ne bulduysam astığım -ağacımın altına, paketini bıraktı.

Yaptığımız çekilişte kimin gönlünde ne varsa eline şıp diye geldi 🙂 Ebrashca’nın yeni yıl dilekleri gerçekleşmiş oldu;) Kim ne istiyorsa bu yıl şıp diye eline gelsin 😉

Bu arada tabu oynarken;  Şahap’ın, anlatırken tane tane ve sakin bir şekilde anlatıp pas geçtiği kartlarla anlatabildiği kartları ayrı yerlere  üst üste koyması ve bütün bunları 60 saniyeye sığdırması ve İrem’in gözlerinde kalplerle aşkına bakıp sonra bana dönüp “pek düzenlidir benim sevgilim “demesi ve bunu üzerine benim sevgilimin anlatırken en artistik hareketlerini kullanması ve her kart bitişinde kartı en artistik şekilde yerlere fırlatması ve Deryacığımın bütün kartları yerlerden toparlaması üzerine Cenk’e çeki düzen vermem geretiğini hatırlamam iyi oldu..

Bu arada Şahap’ın 12 cm kalınlığında kabarmış bir kek getirmesi ve keki kendinin yaptığını söylediği an bütün kızların ellerini birleştirip gözlerinde kalplerle Şahap’a bakması ve sonuç olarak Tufan’ın Şahap’a kızıp “bu ne abi yaa akşam senin yüzünden kavga var evde “demesi  güzel anlardandı.. Sonuçta Şahap bizim gözümüzde bir Bisco’ydu artık bunu kimse değiştiremezdi 😀

(Wuhuuu Çakır çifti neler konuşuyor acabaaa 😉 2013 planlarında ufak değişiklikler mi vaar? Agu diyen minik bişey mesela 😉  )

Güzel arkadaşlarım Sinem ve Tufan’a, Derya ve Utku’ya , İrem ve Şahap’a ,Semacığıma ve sevgili Damlacığıma,elleri kolları taşan ,bizi hediyelere ve yemeklere boğan canım arkadaşlarıma ,davet vereceğimizi duyduğu an “hımm du sakın panik yapma ben sana güzel bir şeyler ayarlarım “diyen ve  panik yaparım diye ödü kopan ve 5 çeşit yapıp yollayan anneciğime,”ay çorbada benim de tuzum bulunsun deyip ” zeytinyağlı sarmalar yapan ve  yiyeceklerin ulaşımı sağlayan gün boyunca çat kapı yiyecek getiren Teyzeciğim ve enişteme,”anne çok yapmışsın her gelen zaten bir sürü getirdi çok arttı yemekler deyince “kızım paket yapsaydın yanlarına verseydin dedikten sonra “e yaptım zaten diyince ” heh aferim benim kızıma diye böbürlenen anneciğime çok ama çoook teşekkür ederim ..

Yahu benim bu kadar hamarat arkadaşlarım bu kadar düşünceli bir annem olduktan sonra sırtım yere gelmez..( sonra niye mutfak işini sevmiyorsun? Nasıl seveyim fırsat mı var acaba?)

Çok güzel bir yılbaşı gecesi geçirdik, umarım 2013 yılı en az o gece ki kadar eğlenceli geçer..Harika bir yıl olsun bütün güzel şeyler dönsün dolaşsın hepimizi bulsun,iyi seneleeeeeeeer 🙂

4 Responses »

Yorumlarınız benim için değerlidir ,okunası ve üzerinde düşünülesidir ;)