Yeni Yıl Listeleri(m)

Yeni Yıl Listeleri(m)

Aralık ayının gelmesiyle yeni yıl moduna girdim,kendim için küçük ama insanlık için daha da küçük olan listelerimi huzurlarınıza sunmaktan gurur duyarım!

Yeni Yılda “Keşke Olsa” larım :

 • Yıldızlar biraz daha yavaş kaysa..Zira yıldızın kayma süresi olan 3 saniyeyi “aaa yıldız ka….” diyerek geçirdiğimden esas konuya giremiyorum..
 • Nutella, Doritos ve Jelibonların kilo aldırmadığı gecenin istenen saatinde şifa niyetine yenilebileceği İsviçreli bilimadamları tarafından ortaya çıkarılsa..
 • Fallarımda hep balıklar, develer, ve kaplumbağalar çıksa..
 • Fallarımda çıkan balıklar, develer ve kaplumbağalar gerçek olsa 😉
 • Gülin evlenip İstanbul’a yerleşse (yıllardır değişmeyen dileklerim arasında..olacak olacak hissediyorummmm..)
 • Yağmura yakalandığımda kolumda bir düğmeye bassam, ensemden şemsiye açılsa..(Saçıma bir damla yağmur değerse gebertirim!)

(Sonra zıp zıp eve koş..)

 • İşaretlere inanırım ama hayatta bazen işaretler gözümüze girse.. Mesela tam karar aşamasındayken kuşlar gökyüzüne “evet de saçmalama!!” yazsa,
 • Canım sıkkın olduğunda kendini mutfağa atıp, çeşit çeşit pasta börekler yapanlardan olsam..(sadece ye ye nereye kadar )
 • Teknoloji absürd bir şekilde gelişse , en uzak mesafeye bile –evden -3 dakikada ulaşsak .. ( öyle havalimanına git, bavul bekle filan olmadan..)
 •  Evde kendi kendime şarkı söylerken sesim süper olsa.. (hayır ara nağmelerde ve çıkışlarda bir anda kendimden korkuyorum ..)
 • Doğumgünlerimde mumu üfledikten sonra gözlerimden çıkan lazerlerle eşit parçalara ayırbilsem pastayı, ve mümkünse yana düşürmeden dik bir şekilde tabaklara yerleştirebilsem..(ben pastayı kesip tabağa koyana kadar pasta çocuk maması haline geliyor.. Vallahi benim önüme gelse yemem..)

“İnşallah Yapacak”larım :

 • Hiç bir zaman pazartesi günü diyete başlayanlardan olmadım..Çünkü ne zaman diyet yapmaya meyillensem, pastalar gözüme bir başka güzel görünür,yemeği beğenmesem de sanki ikinci tabağı da istemem gerekiyormuşum gibi hissederim..Diyet ya da kiloya dikkat etmeyle ilgili tek yaptığım şey Zero tüketmek ki bununda sağlığa ne kadar yararlı(!) olduğu malum.. Yıl olmuş 2013 hala kola tüketiliyor.. Ammaaaa yeni yıl da ben de artık sağlıklı yaşam ve dengeli beslenmeyle ilgili bir plan çizeceğim kendime..Hatta mümkünse yanıma cipslerimi, Zero’mu ve jelibonumu alıp listemi yapacağım! (kafamı çalıştırmadan nasıl liste yapayım?? İhtiyaç anında tüketime açık olmalıyım! )
 • Dolabımın siyah, krem rengi ve beyazdan ibaret olduğunu şaşırarak farkettim.. Peeeh gençliğimde ne kadar da renkli giyinirdim.. Hele siyah kişisel renk skalamın içinde yoktu..Yıllar beni karartmış yakında görünmez hale geleceğim..Yeni yıl da gardolabıma yeni yeni renkler ekleyeceğim..
 • Evde dekorasyon değişiklikleri yapacağım..(Yalnız burayı Cenk okumazsa pek memnun olurum) Neyse dur yazmaktan vazgeçtim, uygulamaya geçince mutlaka eserlerimi buradan sergilerim zaten 😉

(Yok bu olmadı, annemin evine daha çok gider..Başka bişeyler bulmalıyım.. )

 • Daha çok filme gideceğim. Cenk’e itibar etmeyip seçtiği hiç bir filmi izlemeye yanaşmayıp, başkasından duyduğum an gidelim hadi tepkilerim sonunda çocuğu da sinemadan soğuttum..Ama sana söz sefkilim bu yıl istediğin her filme senden önce koşucam ,senin tabirinle iyi bir hanım olup sesimi çıkartmayacağım.
 • Bir kaç ipekli kumaş ve model bulup kendimi Aylin‘e atacağım, güçlerimizi birleştirirsek benim için (!) harikalar yaratabiliriz.. Şu an kendisi bunu henüz bilmiyor ama kabul edeceğini umuyorum..(Kendin söylemedin mi kızım, al gel yaparız bişeyler diye, artık gömleğin ortasından verev dikiş mi atarsın, yoksa ceplerine overlok mu çekersin hayal gücüne bırakıyorum..Kayıvalidenin yüzünü kara çıkarma, cici bi gelin ol ve istediklerimi yap!Tatlı kıs )

Geçen Yıl “iyi ki yapmışım” larım:

 • Kendime yeni bir hobi bulup, pek sevgili blogumu kurmak, geçtiğimiz yıl yaptığım en güzel şey oldu..Kafamı boşaltıp stresimi attığım yer burası..Bu arada gelen yorumlarla şunu farkettim ki gerçekten aynı kafayı yaşayan bir sürü ben varmış aslında 🙂 Özellikle eşlerle evlilikle ilgili yazdığım en ufak bir cümle için bile kaç kişiden yorumlar geliyor:)Yeri gelmişken ,benim dünyama ve küçük şirin mutluluklarıma katıldığınız için çok ama çooook teşekkür etmek istiyorum..
 • Facebook listemi temizledim..Hayatımda olmayan , hatta hayatımda olmadığı halde sinsi gözlerini üzerimde hissettiğim gereksiz ne kadar insan varsa ,akrabaymış komşuymuş hiç bakmadan bir güzel sildim.. Ne rahatmış yaa.. Deneyin bak dua edeceksiniz bana.. 😉
 • 7 Yıl sonra Çeşme’ye yeniden gidişimiz..Yıllardır  vatanından ayrı yaşayan mülteciler gibi ,daha ayak basar basmaz ,yaşadığım duygusallık..Geriye dönük iç hesaplaşmalar..3 günün sonunda gittiğimiz barda , Çeşme’de en zor geçen zamanda  en çok sevdiğim şarkının çalması ve barın ortasında zembereğinden boşalmış gibi ağlamam ve karşılığında Cenk’in ” şarkıyı mı beğenmedin anlamadım ki, söyliyim değiştirsin mi???” diye sorması?!?!??!

(Canım sevgilim.. pek anlayışlıdır (!) )

 • İyi yapmışım’larıma devam ediyorum..Kediye köpeğe olan korkularımı sonunda yendim.. Şu an kendimi aşmış ve abimin evindeki iki kediyi de canlarından bezdirecek derecede seviyor, mıncıklıyor hatta öpüyorum.. En son uyumak için yanıma gelen Dusty’yi o kadar mıncıkladım ki pisicik yan koltuğa geçmek zorunda kaldı..
 • Saç rimeli keşfetmem kendi teknolojik gelişimim açısından muhteşem oldu.. Bir kaç tel beyaz saç için saç boyatıp bir sürü kimyasal alıyordum ki saç rimelim sayesinde günlük rötuşlar yapıp kendi saç rengimi de kolaylıkla koruyorum..İsteyene isim marka verebilirim , buradan yazmıyorum reklam olmasın..Bu mucizevi ürünbenim yanımdan ayırmadığım yeganelerim arasındaki yerini aldı.. Utanmasam gece yastımın altına koyacağım..

Şimdilik bu kadar yazıyorum, Aralık ayı artık yeni yılın ön hazırlıklarıyla geçer :)Listelerime şöyle bir baktım da ne kadar antin kuntin dilek varsa hepsi bende..Yani hedeflerime bakınca ne kadar içler acısı olduğum ortada..Yeni yıldan tek istediğim Allah akıl fikir versin ne diyeyim..

Güzel bir gün olsun, aklınızdan geçen saniyesinde olsun..Şaşırıp kalın 🙂

6 Responses »

 1. Hiç de antin kuntin yok, gayet doğal ve olabilecekleri yazmışsın, millet büyük bir ciddiyetle hazırlıyor da ne oluyor, yıl sonu herşey gene aynı..

 2. yine listene ilk sıralardan girmeyi başardığım için çok gurur duydum ehem !! ve yine “hay yine beceremedim” bölümünde seneyi bitirdiğim için kendimi esefle kınıyorum 😀
  muck muck muckkk !!!

  not :(şu an kına gecesi hazırlığındasın muhtemelen , çok zivreme gebertirim 😀 şatır gız! hehe)

 3. Pingback: Düğün Biter, Ebrashca Balkabağına Döner :) | Küçük Şirin Mutluluklar

Yorumlarınız benim için değerlidir ,okunası ve üzerinde düşünülesidir ;)