Yeni Nesil Evliliklerde Dijital Anekdotlar..

Yeni Nesil Evliliklerde Dijital Anekdotlar..

Pek çoğumuzun başındadır bu dert.. Yeni nesil erkeklerle evliyiz, teknoloji geliştikçe buna bağlı olarak bizim ihtiyaçlarımız da artar.. Sağolsunlar, ihtiyaçlarımız eşlerimiz tarafından kısa sürelerde karşılanır belki ama birşeyler yarımdır sanki..

Cenk : Ebrarcım bak bu yeni MP3 Player’ın, farklı bi alet değişik özellikleri…….

Ben : Aaaa süpersin çok teşekkür ederim , eskisindeki şarkıları buna yükleyelim o zaman!

Cenk :Kendin yapabilirsin Ebrarcım.. Bak şimdi dinle : Bıdı bıdı vıdı vıdı …….

(Duymuyoruuuuuuum.. )

Cenk bana bilgisayar alır , ben sevinçle zıp zıp zıplarken ,

-al Ebrarcım , ben sistemi kurdum gerisi senin.. (Gerisi??Yani ayarları , programları indirme yükleme vs.. vs..O ne yaa bilgisayar dediğinin ayarları hazır gelmiyor mu?)

……………………………………………………….

-Ebrarcım o istediğin virüs programı vardı ya heh aldım orada bak masanın üstünde, şimdi yükleyebilirsin??? (Hayır sen bilgisayarımı alıp yüklesen ben geldiğimde hazır olsa ve bu durum bir sürprize dönüşse , ben de eşe dosta hava bassam, “kocacığım sağolsun pek düşüncelidir, eve geldim bilgisayarıma virüs programı yüklenmiş çoktaaan..” gibi..gibi..)

…………………………………………………………

Cenk bana telefon alır,ben takla üstüne taklalar atarken ;

 ” Ebrarcım ben ayarları yükledim sen şimdi alıyorsun kullanma klavuzunu eline ve cihazı tanımaya çalışıyorsun?! (Ben o cihazı nasıl tanıyacaksam.. En fazla “Merhaba Ben Ebrar ” diyebilirim – ki karşılığında “aa adın ne güzelmiş anlamı ne?” cümlesi gelmeden boşluğa düşerim ,kendimi amaçsız,değersiz ve sefil  hissederim..O derece yani..)

……………………………………………………………….

-Ebrarcım telefonunun yeni sürümünü yükledin mi?

-Hayır nasıl yapıyorduk???

Ertesi gün ;

-Cenk inanmıcaksın ben yeni sürümü yükledim ,(Nasıl bir içler acısı haldeysem.. Yeni sürüm yükleyebilmek, bana göre büyük yetiler gerektiriyor galiba.. )

-Oo süper, peki yedekleme yaptın mı telefonuna ??

-Yoo..( Ve resimler, mesajlar tarihe gömülür.. )

(Sanırım ağlamak istiyorum.. )

Bunları sadece ben yaşıyorum sanıyordum ama bu ara kiminle konuşsam aynı şeyi duyuyorum ..

Daha  geçen gün Sinemle konuşurken aynı konu gündeme geldi,eşlerimizin arkalarından değil alenen yüzlerine söyledik.Hatta Sinem olayı daha da dramatik hale getirip “bizi sevseniz zaten böyel yapmazsınız , bir cihaza sürüm yüklemiyorsunuz her şeyi bize bırakıyorsunuz” diye başlaynca (Allahım dertlerimize bak ..) Tufan yüzünü buruşturup “ıyyyy başladık trajediye bak “diye aynı anda elinde olan joystikle kıvrak hareketler yapmaya devam etti..( A-aa yani hala anlamadınız mı , bizim nesil erkeklerin en büyük özelliği o joystik ellerine yapışmış halde yaşıyorlar,siz araya girip hayat memat meselelerini açsanız dahi oyunu durdurmazlar ,sizi ilgiyle dinlerler ama gözlerinizin içine bakmalarını beklemeyin, çünkü o anda Zanetti gole koşuyordur ya da Higuain çalım atıyordur.)

Seda’nın eşi Seda’nın arabası için navigasyon aleti almış.. Zavallım Seda bırakın aleti  kullanmayı araca nasıl takacağını bile bilmiyormuş..Eşi kolayca halledebileceğini söylemiş o kadar..Alet günlerce kutusunda arabanın içinde seyahat etmiş 🙂 (Yani aldın bir güzellik yaptın, arabaya taksan, bir de ne yapılacağını nasıl çalışacağını kısaca göstersen..Çok mu zor senin için eniştee? )

Velhasıl erkekler sağolun pek ince ruhlusunuz, son model telefonlar ,son model bilgisayarlar alıyor olabilirsiniz AMA şu işi tamamlayıp verseniz duble karamelli machiatto olur benden söylemesi ?

Misss gibi kahve kokulu bir gün olsun.. Bugün çok rahat geçsin , bir kere de siz salın herşeyi ve birileri de sizin arkanızı toplasın.. Tabii ki sadece bir gün sürsün bu sultanlık, tadını çıkarın, yarın yine kontrolfrik halinize dönersiniz;) Arada dağıltmakta fayda var 😉 Neşeli ,huzur dolu günleeeeeeeer 🙂

11 Responses »

 1. Aynen!! Aynısını yaşıyorum sürekli olarak!! Alması harika oluyor ama çöz çözebilirsen bir de üstüne laf yiyorum..

 2. Yaaa bizim evi anlattin resmennnnn 🙂 esime yolladim mail olarak okusun ve anlasin tek ben degilmisim cok mutlu oldum okuyunca bir yandan 🙂

 3. ebrarcim seninkiler yine nispeten sahsi aletler…biz evlendigimizden beri neredeyse renkli, beyaz, hassas butun camasirlari ayni ayarda yikiyoruz…emreye ne zmaan su makinenin ayarlarina bir bakar misin desem, el kitapcigini buldum, onu bir oku hatta bana da anlatirsin diyor:)))))
  cigdem…

  • =))) Ahh Çiğdemcim , bak onu yazmak aklıma geldi.. aynen aynnen…. Bütün kullanma klavuzlarını çıkartıyor buradan bulabilirsin diye yol gösteriyor bi de :))

 4. Ya sizde her şeyi hazır istiyorsunuz.Birazda çağa ayak uydurun.
  Şimdiki cihazlar yemek tarifinden daha kolay
  Zorlayın kendinizi erkeklerin eline kalmayın

 5. Pingback: Ethem Dede Tez Zamanda Kayıbım Buluna | Küçük Şirin Mutluluklar

 6. Eee tatlım anaların elinden herşey geldiği için onlar eşlerini de aynı anaları gibi zannediyo bak ben bu yaşta teknolojinin anasını ağlatıyorum yani bence suç onlarda değil çok bilmiş bizlerde

Yorumlarınız benim için değerlidir ,okunası ve üzerinde düşünülesidir ;)