Yalnız Benim İçin Bak Yeşil,Kırmızı? Mor?

Yalnız Benim İçin Bak Yeşil,Kırmızı? Mor?

Slovenya’dan çok özenerek bir birinden güzel makyaj malzemeleri almıştım.Geçtiğimiz pazar günü Yalova’dan dönüşte abim ve Aylinle buluşacaktık, yol yorgunu ılık duş-süsleme ve yeni malzemelerimden rimel ve lacivert kalemi kullanarak, badem olan gözlerimi zehirmek suretiyle 2 ayrı pinpon topuna çevirdim!

İlk başta herşey normaldi..Süsleme merasiminden sonra Cenkle kol kola girip soluğu Yeniköyde aldık.. Bütün akşam yedik içtik dertleştik sonra evlere dağıldık.. Akşam yazı yazarken bir ara gözüme perde indi sandım.. Bembeyaz pamukçuklar gözümün içinde dolaşıyıor.. Gidip yıkıyorum geçiyor, sonra  yeniden tekrarlıyor.. Biraz mızıldandım ama Cenk tuhaf çözüm önerilerinde bulununca gidip uyudum.. Sabah 5 te kalktığımda pamukçuklar yerini kar toplarına bırakmış, minik göz kapaklarım  devvvvv gibi olmuştu?! Makyaj malzemeleri bayağı alerji yapmıştı..

Aynaya baktım töbe bismillah , la havle vela kuvvete illa billahil aliyyül aziiim dedim.. Yani o saatte Türkçe konuşamazdım , dilim çoktan boğazıma kaçmıştı zaten..

Gözlerimi iyice yıkayıp yorganın altına kaçtım..(böyle yazınca tuhaf geldi bu küçüklükten kalma durumun hala sürmesi .. Psikoloğa gitme zamanı geldi galiba.. Hadi çocukken korkunca saklanırdık şimdi kimden kaçıyorsam..)

Sabah uyandığımda şişler inmiş ama göz kapaklarımda yine tuhaf büyümeler vardı..

-Ceğğğnk uyan!! Baksana gözlerime!!

Cenk : (yarı uykulu ,gözleri zaten kapalı) Hımm güzel senin gözlerin ben hep söylüyorum (ana! ne zaman söyledin be yalancıı!)

Ben: Ceeeeğğğnkk  beni başından atmaya çalışma ,gözlerim kocaman olmuş  baksanaaa, Emel Sayına benzemişiiiim

Heh o an uyandı zaten Cenk 🙂 Neyse biraz şiş olduğunu kabul etti ve işlere dağıldık..

Ay canııııım.. Tıpkı bu resimdeki haline benziyordum..Normalde de beni benzetirler Emel Sayın’a zaten..Akça pakçayım maşallaaaah 🙂 Not: Yazarınız normal esmer tenli birinden 2 ton daha koyudur 😉 )

Bütün gün ofiste güneş gözlüğüyle çalıştım, kendi görüntümden ben de korkar olmuştum..Derken öğlene doğru gözlerim kendine geldi,

Gözlerimin resmini çekip Cenk’e mesaj attım :

Ben:Cenk düzeldim beeeen!!

Cenk : Canım yoktu zaten bişey, pörtletiyodun gözlerini ondan .

Ana?! Adama bak bi de altına gözlerini pörtleten ikonlardan koymuş?İnanmamış yani gözlerimin haline..

Gerçi o da haklı, yalancı çoban gibi en ufak el ağrısında kol ağrısında yataklara düştüğüm için o da inanamıyor artık..

Neyse sonuç olarak , iki gün makyaj malzemelerinden uzak kalınca gözlerim eski haline döndü.Demek ki neymiiiiş bilmediğimiz markaları almıyor kullanmıyormuşuuuuz .. Bu da bana ders olsun..

Neşe dolu bir gün , eğlenceli bir akşam olsun.. En çok özlediğiniz şey bugün sizi bulsun..Neşe dolu günleeeer 🙂

2 Responses »

Yorumlarınız benim için değerlidir ,okunası ve üzerinde düşünülesidir ;)