Yağmurlu Pazar ><

Yağmurlu Pazar ><

İnsanlar genellikle pazar günleri mangala,pikniğe mevsimine göre denize yakın yerlere kayağa filan gider..Dışarı çıkmak istemeyen ev de yavru serçe moduna girer kat kat sarınım koltuğa gömülür, film izler yer içer dinlenir..Ben de bu pazarımı sabah evde dolaplarımı döker ,öğleden sonra da dışarı çıkarız diye planlamıştım.

Daha güneşi görür görmez Cenk kolumdan tuttuğu gibi önce eşyalarımı sonra beni ve en arkadan kendini sokaklara attı..Güneşi gören masul köylüler olarak yollara düştük.Yürüyüş yaparak Anadoluhisarına inelim derken daha 5. adımda bulutlar geldi ve yağmur yağmaya başladı.. Pes etmedik tabii, hem yağmuru hem toprak kokusunu içimize çekerek yürüken ben yine bir yandan hayallere dalmış bir yanda da bacaklarıma kollarıma germe hareketleri yaparken , Cenk en güzel (!) ses tonuyla :

“Ebrashcaaaaaaa ” hatta “öbroşkoooooooo”

759211749_6f6642c0f5_b

Heeeeh .. Burdan gel ben bu sesi biliyorum..

“Öbroşkoooooooo sana diyoruuuum!! Benim kışlık alışveriş yapmam gerekiyor! Takım elbise ,bir kaç gömlek tabii onlara uygun kravatlar ,kaban ve tabii bot hatta şemsiye bile almam lazım ! ( yuh ?! nerden geldin anlamadım ki?? Geçen sene Bodrum’da yaşıyordu herhande..Ya da benim hafızam silinmiş yani bu kadar eşyaya ihtiyacı olduğuna göre bir yerlerde bişeyleri kaçırmışım demekki…)

Derin derin nefesler aldım.. 3’e kadar saydım..E-eh geçmedi 20’ye kadar ..Yine olmadı.. Yani işten dönerken Safir-Kanyon-Metrocity geçiyorsun,hafta içleri çuvala mı girdi?? Koskoca cumartesi çuvala mı girdi?? Benim pazarımdan ne istiyorsuuuuuuuuuuuuuuuuuun!!!??! (tabii bunları yüzüne diyemedim.. Aha oku burdan belki aklın başına gelir!! )

Sonuç olarak Cenk Bey ‘in işi herzamanki gibi rast gitti.. Günün sonunda yüzü güleç hayat O’na güzeldi..

……………………………………….

Buarada annem geçen hafta memlekete gitti, dolayısı ile babam yalnız kaldı.Babam normalde pür neşe, espirili,deli dolu çocuk ruhlu bir adamdır. Muzur çocuklar gibi bizi kandırmaya şakalar yapmaya bayılır.

Fakat annem gittiği zaman babam cok değişir, 5 karış suratlı nemrut bir adam olur çıkar.. Sakinleşir,ilgiden ,çok üzerine düşülmesinden hoşlanmaz.Neden ? Çünkü o aciz bir adammıy mış da kendi işini halledebilirmiş de.. miş miş miş..

Yemeğe çağırırsın gelmez, gelse de “ıyy yine mi bundannn” gibi tepkiler yapar ,nazlanır da nazlanır..

devekusu-2

Annemin bu gidişinde ben pek babamı aramadım, nasılsa yine huysuzluğu tavandır diye..

Neyse Cenk Bey’in alışveriş olayı bittiğinde denize karşı oturmuş gelecek güzel günlerimizden (!) bahsederken (gelecek güzel günlerimiz= hala ev bulamadık, kış geldi,kar tipi…) dur babamı arayalım dedim:

Ben : Babacığııııım?? Aşkıııığğğmm?!! Napıyosun bakiiim 🙂 Ne var ne yok???

Babam : İyi  (Canıııım pek sevimlidir(!) )

Ben : Hımm..Yerim seniii sen yalnız mı kaldıııın??Bu akşam yemeğe bekleriz, gel beraber yiyelim.

Babam :Beni pazar sabahı kahvaltısına davet etmeyip, akşam yemeğiyle başınızdan mı savuşturuyosunuz??

Ben:Aaa hiç olur mu aşkitom benim..Hem ben sana çok özel şeyler pişiricem ,gel beraber yiyelim hem Cenk de ısrar ediyo bak ..

Babam : İyi geleyim bari zaten benim yiyeceğimden ne olacak, kedi kadar bişey yerim ben .

26020-Red-tabby-British-Shorthair-mother-cat-and-kitten-white-background

(Hangimizden bahsediyo acaba??)

Neyse lafları yiyen biz bir telaş eve döndük, hemmeeeeeeeeen mutfağa girdim, aşçı şapkamı ve önlüğümü taktım ,giriştim yemeklere..

Babamla birlikte abimleri ve Onurları da davet ettim , Yok Aylin çalışıyormuş gelemediler, Elvan da karnıyarık yapmış siz buyurun biz de alası var peeeh dedi =))

Amaan zıkkım ,gelmezseniz gelmeyin zaten bize kadar vardı dedim masamı hazırladım.( buara kibarlık, nezaket dillerimden akıyor maşallah..) Babam geldiğinde ise “ı-ııh ben zaten tokum damadım çağırdı diye geldim” dedi bin bir havalar ve kedi kadar bile değil kuş kadar bişey yedi.Allahtan bu defa çaya filan kaldı, normal de ona da kalmaz..Onur’lar da geldi çay sefamız güzel geçti enazından..

Sonuç olarak gıccık ötesi bir pazar yaşadım.. Hee sevdiklerim yarım yamalak da olsa yanımdaydı ama tabii bazen planladığın gibi gitmediğinde aha yukarıdaki gorilla gibi oluyorum.. Burnum tık tık atıyor omuzum seyiriyor önüme gelene kafa atasım geliyooor..

kmkkmk

(ne bakıyosuuuun?! )

Neyse ,hanımlığımızı bozmadan hepinize güzeeeeeeeeeel bir hafta dileyelim.. Soğuğa,yağmura rağmen herşey güzel olsun.. Çok neşeli bir hafta olsuuun..

6 Responses »

  1. Heheh acayip tatlisin yaa : )) sanki cok yakin arkadasimsin :)) deli gibi merak ediyorum seni : ) okurlarinla bi basin toplantisi yapmalisin bence : ))))

Yorumlarınız benim için değerlidir ,okunası ve üzerinde düşünülesidir ;)