Yağmurlu “Çamur”lu Bir Günde…

Yağmurlu “Çamur”lu Bir Günde…

Geçenlerde bir iş günü akşamı bir partiye davetliydik.Ben de ona göre sabahtan giyinip çıktım.Tabi sabah sabah süslendim, püslendim, aynalarda kendime bakmalara doyamadım ( eh başıma gelecek varmış ).

Yağmurlu bir gün de olsa görünüşümüzden ödün vermeyiz ya hani, minik bir deri ceket giyip çıktım.

Daha bizim sokaktan çıkmadan bir araç hızla sokağa girdi ve beni saçımdan ayakkabıma kadar çamura buladı?!?!

Ben çığlık kıyamet bağırmaya başladım…-Ya kardeşim koskoca çukuru görmüyo musun????!!!! Ya bu nedir şimdi?!?!?! yuh ama yaaa?!?!?! Gerizekalı!! Embesiiiil!!! Maaaal!!! ( bu arada adamcağız beni ıslattığı an zaten durdu ve çaresizce bekliyor, hayır bitirsem gidecek ama maşallah ben zembereğimden boşaldım, artık kendimin de hiç tanımadığım bir sesle bağırıyorum…)

fotoğraf[1] (2)

(korkmaa arada öyle oluyorum )

Neyse baktım adamcağız gitmiyor hızlı ve sert adımlarla orayı terkettim. Bir süre yürüdükten sonra azıcık vicdan yaptım tabii, adamcağız öküzlüğünden yapsa bu kadar çaresizce beklemezdi muhtemelen diye. Sonra dedim amaaan nalet gelsin pis insanlar falan filan işe vardım.

Aynı gün ofiste ayakkabımı bağlarken  arkadan düğmeli olan t-shirtümün düğmeleri patladı,bütün gece partide deri ceketim ve silmeme rağmen geçmeyen çamur lekelerimle oturmak zorunda kaldım.Hatta Cenk “üşüdüysen ceketimi vereyim” diye gıcık şakalar yapmayı ihmal etmedi.

Neyse o gece bitti,aradan günler geçti, bir sabah yine işe giderken (bu defa kuru bir hava) yanıma çook havalı bir bayan yaklaştı.

-Hanımefendi çok afdersiniz 5 dakikanız var mı?

-(ana?! olma mı? adres soracak sandım. ) aa tabii buyrun?!

-Hanımefendi ben geçen gün için çok üzgünüm, eşimle biz sizi ıslattık, sabah sabah çok üzdük, kızdırdık sizi, ben de o kadar çok üzüldüm ki kaç gecedir uyuyamıyorum.Yani nasıl özür dileyeceğimi…

-ay olur mu hiç ne demek asıl siz kusura bakmayın, ben de çok fevri davrandım (hanımefendi çizgisinde dengede durmaya çalışır ebrashca)

-ah ne deseniz haklıydınız ama işte görmedik çukuru, sizi de çamura buladık, ay n’olur hakkınızı helal edin……..

fotoğraf[1]

(hey hey heey dostum abartma istersen)

Allahım kadın kırıldıkça ben karşısında sincap kadar kaldım. Ölçseniz kuyruğumla beraber 60 cm yokum. O özürler dileyip helallik istedikçe benim aklımda o tipsiz çığlıklarım gidip geliyor embesiiiiğğğğl, gerizekalıııığğğğ ayyy bir an evvel bu utanç verici tablodan çıkıp kaçmak istiyorum ama kadın ısrarla özürler dilemeye devam ediyor.

Neyse helalleştik, ayrıldık, hemen Cenk’i arayıp olayı anlattım, kendim kaşındığım için bir tabur azarı yemekten de kurtulamadım. Yok yaptığımdann utanmalıymışım masum insanlara neler demişim?!

Koca çukuru görmeyen masum insanlar ak kaşık, ben iğrenç oldum…Hayır Allahtan karate bilmiyorum, bir de alaşağı edecektim masum insanları. Neyse velhasıl şimdi 2-3 günde bir sabahları yine aynı noktada bayanla karşılaşıp selamlaşıyoruz.Bayanın eşini bir daha görmedim, zavallı adam o kadar çok hakaret yedi ki o da eşi gibi kibarlıktan ölüyorsa muhtemelen aynı gün köprüden atlamıştır.

Yani bu devirde böyle insanlar kalmış mı çok şaşırdım.(kendimden bahsediyorum  =)) ) Şaka bir yana gerçekten böyle insanlar koskoca şehirlerde insana “insan” gibi olmayı hatırlatıyor.Gerçi geçen gün iş arkadaşım Murat’ın anlattığı bir olay da tam tersi, yol verip karşıya geçmesini sağladığı genç bir kız kafasını bir sağ bir sol yapıp üffffff bm cçgvöhmkşşjınkhkypfivoıseoruxcıwtyutwgawej deyip yürümüş bir havalar. Ezip üstünden mi geçmeliydim acaba nedir bu insanlardaki tafra diyor kibar arkadaşım. İnsanlar genel olarak mutsuz, agresif, hoşgörüsüz… Neyse öyle böyle yaşayıp gidiyoruz, çekiyoruz çilemizi 🙂 

Buzzzz gibi soğuk, sevimsiz bir gün ama bizler için sıcacık haberler aldığımız, mutlu bir gün olsun. 5 çayı saatinde simit + çayın insana verdiği huzur bütün gün sizi sarsın 🙂 Neşe dolu günleeeeeeer 🙂

5 Responses »

  1. Sana gercekten insani birileri denk gelmis,gecen gun bir araba yasli bir teyzeyi yere dusurdu, sofor yoluna devam etti aynadan baktigi halde inip kadina yardim etmedi resmen kacti pis adam.
    Keske hep boyle iyi insanlarla karsilassak kadincagiz uyumamis butun gece baksana.

    İnci

Yorumlarınız benim için değerlidir ,okunası ve üzerinde düşünülesidir ;)