Yabanellerde Çaresiz Kalır Ebrashca :(

Yabanellerde Çaresiz Kalır Ebrashca :(

Beni tanıyanlar bilir,öyle doktormuş ,hastaneymiş bilmem.. Bilsem de gitmemek için sekiz takla atar ,kocakarı ilaçlarına başvururum.Sen kendi memeleketinde doktorlara hastanelere burun bük, gel el memleketinde hastanelere düş..

Daha geldiğim gün yıllar önce kanal tedavisi olmuş ,sinirleri alınmış sessiz sedasız benimle yaşayan zavallı dişim ağrımaya başladı:(

Bütün gün idare ettim ama pazartesi öğlene kadar iyice zonklamaya ve şişmeye başlamasıyla “bana bişe oolmaz yeaaa, 500 mg antibiyotik benim işimi görür “dedim..

Tabii bunu Manca’ya söyledim.. Meğer ülkede yasa varmış , öyle kafana göre ilaç alamadığın gibi doktora gitmeden aspirin bile vermiyorlarmış..İyi doktora gider antibiyotik yazdırırız dedim ben basitçe..Bi de kıza artistlik yapıyorum , devlet hastanesine gitmeyelim ama özele gidelim diyorum.. Kızcağızın çizgi şeklindeki gözleri fal taşı gibi açıldı?! Wha?? Whaaa?? Whaaaat???!!! Kekeme oldu genç yaşında zavallım.. Meğer özel hastane çok pahalıymış, bir dolgu 400 Euroymuş.. (800 tl civarı ..)

(Duyamadım canım kaç kuruş deding? )

(Valla üstüne biraz daha koyar İstanbul’da doktor satın alırım ,sıkıldıkça dolguya giderim ..)

Neyse geniiiş ücret skalasını duyunca devlet hastanesine gitmek için yola koyulduk..Dağın başındayız kimbilir nasıl bir hastaneye gidiyoruz diye endişelendim ama,bunların köy hastanesinin yanında bizim Acıbadem’ler poliklinik kalır..

Hastanede şansım yaver gitti,muhtemelen hastanenin gelmiş geçmiş en nemrut doktoruna düştüm.. Kadın benim boylarımda zayıf bir zargana ve yanında da zebellah gibi iri yarı bir hemşire..

Doktor beni dinlemedi bile , ben öyle kafama göre antibiyotik yazamam mutlaka dişi açmam lazım de-mez -mi?????!?!?!?!?!

Anaaam 3 düşünüp bir konuşan ben başladım bülbül gibi şakımaya..Türkçesini anlat desen anlatamam..Beni dinleyen kim, o iğrenç zırıltılı aleti açmasıyla üzerime çullanması bir oldu..2 Elini ağzıma sığdırıp bir de aleti sokuşturmasıyla, yutkunmama bile fırsat vermeden dişimi açmaya başladı!!! Ben “ağaağğooooaağaaa!!!!!!!!!!!!!!” gibi tuhaf sesler çıkarıp kadını itelemeye başldım ,bir yandan çığlık kıyamet debelenirken , o sırada zebellah hemşire ellerimi tutmaz mı?!?!??!?!? Hareketlerimin kısıtlanmasıyla ya allah bismillah can havliyle kadınları itip ayağa fırladım!!

Manca sonradan bana “hemşire ellerini tuttuğunda korkudan bayılacaktım” diyor..Deli mi ne?? Bi müdahale et kadın,orada sinmiş bekliyo..

Neyse kadınlardan kurtuldum ,doktor hazretleri tez yıkılın karşımdan röntgen çektirin  gelin dedi..Neyse oradan kaçışımız görülmeye değerdi..

Röntgene geçtik.. Röntgen çeken kadını görseniz “abla evlere kaça gidiyorsun? Haftada bir alsam bana kaça gelirsin ? ” diye  pazarlık yaparsın.. Neyse kadını beğenmedik ama harika ingilizce konuşuyor ve insanı rahatlatıyor..Teyze ağzımı tamamen kaplayacak kadar, boğazıma kadar inip beni öğürtecek kadar minik (!) olan lazerli tuhaf şeyi ağzıma bir türlü yerleştiremedi.. Lütfen rahat olun düzgün çıkmayacak diye yalvarıyor..Sonunda tuhaf şeyi ağzıma yerleştirdi ve boynumu da bir aletle duvara sabitledikten sonra “nowwww!! dedi ve içeri eşyalarımın olduğu yere doğru koşmaya başladı kezban!!!!

Elim ayağıma dolandı.. Takılarımı çıkartıp çantaya koyarken görmüştü, KESİN GİTTİ ÇANTA !! Diye düşünürken aslında makinayı açmak için koştuğunu farkettim..Ve asıl kezbanın kim olduğunu da tabii.. (Hayır çalacak da ne olacak üç kuruşluk hırdavat diye Vasfiye Teyzeye bağladım o an.. )

(ne dediiiiğn ???? )

Röntgenden sonra muhteşem doktorumuzun yanına çıktık.. İltihaplanmayı görmemesine imkan yoktu da gözlerini belertmesine de gerek yoktu..Neyse sağ salim yazdı antibiyotiklerimi, gerçi reçetede 1000 mg antibiyotiği görünce “yuuuuuuuh ” bu çok değil mi diye başladığım an ,karşımdaki 3 kadının kdkjdhfjghkjhtkjhgj antibiotic fhwkjrfhklrhglwk diye kendi dillerinde bir şeyler konuştuğunu farkettim..

Muhtemelen doktor: Deli mi bu yaa geldiği andan beri antibiyotik diye tutturdu ruh hastasıı!! derken Manca: Aman doktor hanım elini ayağını yiyim bulaştırma şimdi, hee de geç ben şimdi bunu oteline bırakacam ,sarılsın antibiyotiklerine yatsın manyak diyordur..

Velhasıl ilaçlarımı aldım bakalım inşallah en kısa zamanda geçer 🙁 Bu saat oldu konuşmam iyice tuhaflaştı.. Tazmanya canavarı gibi bla bla blaauuww şeklinde konusur oldum ..Off Allahım bana reva mı bu?? Neyse uyuyayım belki geçer ..

Hepinize sıcak yatağınızda  miss kokulu bir gece diliyorum.. Ve örümceğimle bakışarak uykuya dalıyorum..( dişten gitmezsem bu örümcek yüzünden gidecem az kaldı.. poffffff……….. )

 

2 Responses »

  1. HALA GÜLÜYORUMMMMMMM : )))))))))))))))))))))))))))
    GEÇMİŞ OLSUN DEMEYİ BİLE UNUTTUUM RESMEEEEN ,BU NASIL BİŞEYDİR GÖZÜMDEN YAŞLAR GELDİ !!!! : )))))))))))))))))))

  2. Pingback: » Bu Yılın Özeti Küçük Şirin Mutluluklar

Yorumlarınız benim için değerlidir ,okunası ve üzerinde düşünülesidir ;)