X Man ve Kelebekler

X Man ve Kelebekler

Başlık süper oldu.. Nasıl bir kafaysa bugün benim ki.. Gerisini anlayın işte 😉

Geçen gün salona ütü masasını kurdum , bir yandan ütü yapıp bir yandan hayatımı sorgularken ( istediğimi yiyeyim , içeyim istediğim yerlerde gezeyim tatil yapayım , ne zaman ütü ile başbaşa kalsam bir sorgulamadır gidiyor ,Allah gözümü doyursun..) , bir yandan Cenk de TV de X Man izliyor..

Filmi bilen bilir ben de yeni öğrendim ,

filmin başında 3 küçük çocuk var,  başlarından bir takım olaylar geçiyor ;

Ben : Cenk bu film X Man değil miydi? Çocuk filmi resmen??

Cenk : Hayır Ebrarcım , bak şu çocuk var ya heh işte o bunca olaydan sonra büyüyünce  X Man  oluyor .

Ben : Olur tabii , ana yok baba yok başlarında .. Herşey olur..

(Bu defa Cenk hayatı sorgulamaya başlıyor.. Nerden geldim , nereye gidiyorum, burada ne işim var?? )

………………………………………

Cenk: Bak sonunda X Man oldu gördün mü?

Ben : Amaaaan hiç inandırıcı değil ( fantastik bir filmden ne bekliyorsam..)Bunların anası babası ne iş yapıyor.. Sormuyor mu oğlum akşam nerde kaldın.. Deprem olsa kimin evinden çıkacağı belli değil oğlanın..

Cenk filmi kapatır.. Oooh bende ütü masasını toplarım, ” hadi gezmeye gidek mi ?? ??  ” .. Ve Cenk ruhuma Fatiha okumaya başlamıştır çoktan (vicdanlı çocuk ne de olsa )

……………………………………………

 Ne gezmesi çoktan kurmuş oyuna başlıcak.. (PES oynuyor Pessss diyorum herzaman ki gibi.. )

( İstesem tek seferde ya da teker teker çıkarırım pençelerimi.. Ama hanımlığımı bozmuyorum ..sadece dişlerimi göstermem yetiyor..)

En güzeli mutfağa geçmek.. Tatilden döndüğümüzde bir şeyi farkettik ki iki kişilik evimizin nüfusu artmış.. Cenk ,ben ve kelebeklerimiz birlikte yaşamaya başlamıştık..Kiler dolabını döktüm bütün kavanozları teker teker açtım.. herşey miss gibi duruyor..Sonunda kelebeklerin , hiç açılmamaış ve tarihi bile geçmemiş olan undan kaynaklandığını farkettik..Vah unuma benim , ne pastalar ne börekler açacaktım kimbilir ama kısmet işte.. Napçen kısmetten ötesi yok kardeş.. ( Tabii ben bunlarla uğraşırken benim X Man içeride dünyayı kurtarmaya devam ediyor.. Esas ben olmuşum X Man ahooo kimsenin umrunda değil ..)

İlk evlendiğimde -iş bilmez -güç dinlemez zamanlarımdan birinde annem bize gelmişti , salonda otururken evdeki kelebeklerin coşkusu karşısında hayretler içinde kalıp ” Ebrar bu kelebekler ne kızım?!?!” diye sorduğunda ” ay ne biliyim üreme mevsimi heralde evin her yeri kelebek dolu ” dememle annem soluğu kiler dolabında almış , Allah seni bildiği gibi yapsın cümlesine en sevgi dolu haliyle başlamıştı..

keşke kuru baklagil kelebeklendğinde bu tip kelebekler gelse değil mi?Bi de temizliğe yardım etseler.. ” Kanka naber? evde sıkılmıyo musun ” filan deseler? korkudan bayılırdım herhalde ..

Ne bileyim ben efendim nohut , mercimek ,kuru baklagil nemden ,sıcaktan kelebeklenirmiş..Ben  de “yazık bi de kelebeklerin ömrü 1 gün derler bizimkiler maaşalllah dede ata yaptılar ” diyorum..

Neyse bu defada kurtulduk minik kelebeklerden bu defa hiç suçum olmadığını buradan sevgili anneme ve teyzeme beyan ediyor ve kendilerini sevdiğimi söylüyorum..

Haftanın ortası.. Güzel bir Çarşamba..Sizin için ne ifade ediyor bilemiyorum ama bence güzel bir gün ;).. Öyle de devam etsin inşallah 🙂

6 Responses »

      • Bak bu akşam Muhteşem Yüzyıl var mesela… Okan bu konuda benden daha fanatik çıktığı için ben vazgeçtim izlemekten, içerde oğlumla oynuyorum artık. O da sanırım vicdan azabı yaşıyor ben evle ve oğlumuzla ilgilenirken, gidip tuvaletleri bir cifliyim filan diyor, çöpleri atıyor… Bütün dizileri ve Hollywood filmlerini artık çok küçümsediğimi (bu da bir taktik) belirttiğimden beri o da kendine yediremiyor X-man filan izlemeyi… :)))

      • vay vay vaaay.. tamam anlaşıldı hemen Bodrum’a gelip seninle bir röportaj ayarlıyorum, senin gençliğe ve genç bayanlara yol gösterici bir melek olduğunu düşünüyorum!! 🙂

Yorumlarınız benim için değerlidir ,okunası ve üzerinde düşünülesidir ;)