Ve Aylin Dünya’ya Bahşedildi ( Abim öyle diyo)

Ve Aylin Dünya’ya Bahşedildi ( Abim öyle diyo)

Dün 29.11.2012.. Tam 24 yıl önce o gün bir ateş topu dünyaya düştü..Yıllardır beklenen görkemli bir yıldız o gün kaydı, kuşlar daha önce hiç söylemedikleri makamda cıvıldadılar,ayçiçekleri o gün bir başka dönüp baktılar güneşe,yıllardır bastonla yürüyen teyze bastonunu atıp oynamaya başladı, köşede yıllardır çakılı kalmış olan kör dilenci amca, gözlüğünü atıp görüyorum görüyorum diye sarıldığı önüne ilk çıkan kadından dayak yedi,karıncalar uzun ince yolları boyunca birbirlerini selamlamayaı bıraktılar, ilk defa yanyana dizildiler ve hoşgeldin yazdılar.. Hoşgeldin AYLİN!

🙂 Sizinde anladığınız gibi dün ,gelinlerin efendisi ,kendinden yaldızlı gelinciğimiz Aylin’in doğum günüydü.. 1 haftadır onun sürpriz doğum günü partisi için hazırlanıyoruz.Abim evde büyük bir parti verecekti, Aylin’in bütün arkadaşlarını haberdar etti,hepimiz 8’de abimlerde olmalıydık.

Bu arada Aylin bütün gün kimle konuşsa ağzını aramış ama hiç kimse oralı davranmamış :)Hatta bir ara gündüz Aylin beni de sıkıştırdı:

Aylin : Sen bilirsin söyle bakiim akşam sürpriz parti var mı?

Ben : Ne partisi? Annem mi yapıyomuş? Bizi aramadı?? ( Yani ancak bukadar salağa yatılır;) )

Aylin: Hahahaha yok yaa sen biliyo musun var mı abin öyle bişey yapacak mı diye soruyorum.

Ben : Hee yok hayatım yaa, ikiniz yemeğe çıkacakmışsınız galiba o kadar biliyoruım ben de..

Bu arada Cenk Aylin’i arıyor doğum gününü kutluyor, yanında ben varım ellerimizde hediyeler , Cenk mutsuz bir ses tonuyla “naber şekerim? Ben de fuardan çıktım şimdi yorgunluktan ölüyorum” diyor 🙂 Yakın arkadaşı Burcu “bugün için güzel şeyler yapmak isterdim ama görev teslimi yapıyorum biliyorsun çok yoğunum çok geç çıkacağım” diyor.

Yani Aylin’e göre o gün herkes yorgun, huysuz ve evine kaçıyor ya da mesai yapıyor..

Neyse abimlere vardığımızda henüz Aylin eve gelmemişti , ama 30’a yakın kişi evde toplanmıştı, canım abim ve ailemizin asli süscüsü Caner ( sağolsun Canerciğim bütün düğün doğumgünü organizasyonlarımızda abim tarafından mekan süsleyici olarak en baştaki yerin alır.. ) evi süslemişlerdi ve abim herkesin işten geleceğini düşünerek pizza siparişlerini vermiş misafirciklerini doyurmuştu 🙂

Biz gittiğimizde hediyeler ortalarda kalmasın diye yatakodasına geçtim ,orada hediyeleri saklayacak bir yer ararken ,oda boş olmasına rağmen sanki arkamda biri olduğunu hissettim yüzümü döner dönmez çığlıklarım bir oldu :

(Eh yaniii ..Bu da Aylin’in emektarı :)Boş zamanlarında dikiş dikmek istediği için dikiş makinası ile birlikte alınmış ama o boş vakit bir türlü bulunamadığı için zavallı mankencik yaz kış üzerinde yarım kalmış bir elbisenin bitirileceği günü beklemekte..)

Herşeyi ayarladık ve Aylin geldi kapıdan girer girmez ssssSSSÜÜÜÜPRİİİİİİZZZZZZ!!!!!!!!

(Oyy kıyamam ben kuzuma , pek ağladı .. Gerçi  duygulandığından mı ağlıyor yoksa “kocamla başbaşa geçirecektim Allahın cezaları siz nerden çıktınııız?? diye mi bilemiyorum 😉 )

Sıra pasta kesmeye geldi herkes’in dileklerini tek tek istedi Aylin , aman ne dilekler ne dilekler ev isteyen ,araba isteyen ,bebek isteyen, kadro isteyen ?! 🙂 Sanırsın toplanıp Telli Baba‘ ya gelmişiz..

Bütün dileklerimizi toparlayıp siparişini veren Aylinciğim güzelce pastasını kesti ve hediyelerini açtı..

Hediyelerini kibarca açarken benim aldığım enine çizgili elbiseyi görünce “kilolu görüneyim diye aldın dimi?!! Görümce işte nolucak ?!” diye çemkirdi ama altına aldığım desenli külotlu çorabı görünce “eboooş” deyiverdi.. Bileydim kuru kuru bi çorap alırdım nankör geliiiiiiiiin ..

Annemin bir kaç haftadır üzerinde çalıştığı ve bir mektupla birlikte yolladığı şal ise gecenin yıldızı oldu:) Arka sıralardan “kadın battaniye örmüş resmen” diyenler oldu 🙂 Halbu ki annemin hayali “bahçeye filan iniyorlar ya mangal yapmaya ,o zaman omuzlarına alır 🙂 Annem ve hiç bitmeyen retro dünyası..

Aylin’in kuzeni Zeynep’in bir etek üzerine blüz ve kemer alması ve Aylin’in “ayy canım yaa bi de kombin mi yaptın “demesi ve tam tekrar ağlamak üzereyken, kuzeninin “yoo mağazada öyle yapmışlar hepsini aldım “demesi ve Aylin’in yüzü unutulmazdı 🙂

Hediyelerin hepsi birbirinden güzeldi, Aylin’in bir arkadaşının önce ipek bir gömlek beğenmesi ardından harika bir gece elbisesini beğenmesi ve sonunda karar veremeyip ikisinide alıp getirmesi ve bunu duyan Cenk’in kızcağızla hemen orada arkadaş olmak istemesi görülmeye değerdi 🙂

Bu arada yine Cenk’in, Gülşah’a kartvizitini uzatıp seni ararım bebek demesi ve benim Gülşah’ı tanımayıp kimmmm o ş…lık!!! edalarıyla salon kadını çizgimden çıkacakken  son anda Gülşah’ı tanımam bir oldu 🙂

Ve artist Cenk’in artistliklerine devam ederken herkesin evin içinde ayakkabı ile olduğunu görmesi ve bir insanlara bakıp bir de kendi çoraplı halini gördüğü an “bu ne la herkes ayakkabıyla girmiş içeri, ben niye böyleyim ?”  demesi ve parmaklarını oynatışı ve ardından benim ” ayyy köylüüüüü ayakkabını mı çıkardııııın” demem Cenk’ten aldığım en güzel öctü 🙂

Böyle neşeli bir gece geçirdik..O gece tanıdığım orada bulunan herkese ,ve özellikle de beni doğum ,kadın anatomisi vs.. konularıyla küçük bir eğitime tabii tutan ve sonunda beni çocuktan doğumdan soğutan Fulya’ya  (şaka tabii ki),”Ebrar yazılarını okuyorum da evlenecek son insansın neden kendine yaptın bunuu?!?!” diye bana acıyan gözlerle bakan Buse’ye 🙂 , ve bunu anlattığımda “küçük bir kız sanırım ne iş yapıyormuş ” diye gıcıklığını belirten  ve “Borusan Flarmoni orkestrasında çalıyor ” dediğim an önünü ilikleyen Cenk’e buradan öpücüklerimi yolluyorum.

Herkes için harika bir gün olsun , rüyanızda gördüğünüz pırıl pırıl deniz ve zıplayan balıklar evinize ,cebinize dolsun artık 😉  Neşeli günleeeer 🙂

3 Responses »

  1. Ayyyy harika bir parti yaa ,bu arada Aylin’in tanımları muhteşem olmuş: )) bastonunu atıp oynayan teyze süpermiş : )))))))

  2. Abin ne güzel ayarlamış valla tebrik ederim bu devirde böyle eşine sürprizler yapan adam az bulunur 🙂 maşallah eşime okutucam bunu akşam örnek alsın 🙂

Yorumlarınız benim için değerlidir ,okunası ve üzerinde düşünülesidir ;)