Tsunami’ye Denk Gelir Ebrashca :)

Tsunami’ye Denk Gelir Ebrashca :)

Bu akşam www.mekanist.net ‘in konuğu olarak Lilu Coctails&Kitchen ‘a davetliydim 🙂

İş çıkışı Cenkle buluşup hoplaya zıplaya mekanın olduğu yere gittik, ilk başta Cenk bir arkadaşa bakıp çıkıcam modunda sadece beni bırakmak ve ortamın kokusunu bir içine çekme maksatlı orada bulunsa da mekanist.net’in sevgili çalışanlarıElif ve Tuğçe’nin misafirperverlikleriyle ısrarlara dayanamayarak bizimle kaldı.. Böylece o çok merak ettiği blogger etkinliklerinde ilk defa bulunmanın verdiği heyecanla ortamın şeref konuğu olarak görevini başarıyla yerine getirdi..

Herşey o kadar lezzetliydi ki,denizden babası çıksa sırtını dönen Cenk (ya da  gidip havlu veren diyeyim ) deniz mahsüllerini görmek için balık pazarına giden (sanki hayvanat bahçesi geziyor) ama bir ömür balık yemese bile hiç aramayan Cenk, en son Lilu ‘nun ısrarla denemesini istediği yengeç dilimli, suşiden ikinci defa yiyordu 🙂

LiLu

Mekan çalışanları da yemekler kadar renkliydi.Özellikle Kolombiyalı barmaid olan hanım kızımızın isminin Tsunami oluşu ve maşallah adeta bir Tsunami gibi masamıza gelişi, sıcaklığı ve sempatisiyle masadaki- başta ben olmak üzere- bütün kızların sempatisini (!) kazansa da , kızcağıza seslenirken Tsunami yerine Tiramisu dememle hislerime tercüman olan kopasıca dilim hemen dikkatleri üzerime çekti 🙂 Hayır aile var, ne gerek var öyle top model gibi dolaşmaya diyecektim ama zaten kızımız mankenmiş aynı zamanda.. Bence yabancı uyruklu çalışanlara bazı yasalar getirilmeli.. Küba’nın bağrından kopmuş gelmiş, yuvadan ırak, anadan babadan ırak bu emekçi kardeşimize  helal olsun diyorum.(canıııııııım cici kıs) Şaka bir yana mekanımız kokteylleriyle de ünlüymüş..Hiç bir fikriniz olmasa bile Küba’lı bir barmeid elinden kesinlikle mojito için derim ..(Ee bir Tsunami’nin elinden çıkıyor o kokteyller kolay mı;) )

Favorim tel kadayıflı karides (tatlı değil aman yanlış olmasın) tek kelime ile muh-te-şem-di!

Patatesli suşi yine favorilerimden oldu ( Dışı patatesle sarılmış harikaydı!)

LiLu_

(Yeni gözdem kadayıflı karidesin üstüne imzamı da yapıştırdım!)

Bu arada bizimle birlikte -bu yaz 8. Çeşme tatilinden yine- yeni dönmüş- etkinliklerimizin değişmez ismi Berry/Şebnem  de Eda Taşpınar’dan hallice ten rengi ve yeni imajıyla ordaydı. (öyle yanmış ki …bizim BERRY gitmiş yerine bildiğin BLACK-BERRY gelmiş !! Ama en havalısından 2014 model yani)

Bir de meşhur gurme Sanal Mutfak Mert bizimleydi.. Benim evdeki hamaratlığımı(!) mutfaktaki azmimi (!) ve yaratıcılığı dilden dile dolaşan ünümü hepiniz bilirsiniz ama nerden bilebilirdim ki Mert meğersem mutfakta yaşıyormuş.Yani düşünün evi 3 mutfak bir salon o dereceymiş.Ben “anaa hiç balık tadı yok ya bunlardaa” diye tek hamlede 8 suşiyi ağzıma tıkıştırırken , Mert içine azıcık taze kekile rafine edilmiş, sızma zeytinyağı ve biraz da körpe kuş konmazla (tamamen uyduruyorum şuan ) bir o kadar daha güzel olabileceğini anlatıyordu..

Bizim için gerçekten harika bir akşamdı.. Ben yetmiyormuşum gibi bir de  Cenk’i ağırlayan , Cenk’in ”ı-ıh bundan yemem tavuk pilav olsa iyiydi, ıyy yok ben tadına bakmam sen bana kebab getir birde acılı şalgam suyu …. Hayır hayır teşekkürler almayayımlarına sabırla katlanıp her defasında ay olmadı böyle salata söyleyelim, yok pizza yaptıralım  vs.. seçenekleri sunan Tuğçe ve Elif’e çok teşekkür ederim… Hayır en son Uzakdoğulu aşçıbaşını sarıp eve yollayacaklar sandım..(Merak etmeyin kızlar hepimiz Tiramisu’dan pardon Trafo’dan yok olmadı heh Tsunami’den güzeliz..Kafamız güzel o bakımdan 😉 )

Aşçı

(Bak ne kadar sevimli, eve alalım mıııııııııığ diye sordum ama Cenk kebapçı alacakmış öyle dedi pis..)

Buarada mekanis.net ile de ilgili bir kaç şey yazmak istiyorum. Dürüst olmak gerekirse ben bugüne kadar mekanist.net’teki işletmelerin orada yer almasının pek de zor olmadığını düşünüyordum.. Yani herhangi bir işletmeci parasını verir mekanın tanıtımını yaptırır sanıyordum.. Meğer hiç de öyle değilmiş ekip gayet güzel mekanları inceleyip mutfaklarına kadar didikleyip ondan sonra sitede tanıtıyorlarmış.Yani gerçek bilgilere ulaşabiliyorsunuz.

Böyle tatlı ve lezzetli bir akşamdı.Herkese tel kadayıflı karidesler kadar leziz bir gün diliyorum.. Kendinizden geçin ,o derece 🙂

13 Responses »

  1. Ebrarım ilk başta yerim seni 🙂 günüme neşe katıyorsun valla 🙂 ben suşi yeme özürlüyüm sadece salatalıklı olanları yiyebiliyorum, bu nedenle patatesli suşiyi çok merak ettim 🙂 içinde patates varsa kesin güzeldir ama..

    • 🙂 Teşekkür ederiiiiiim , canım patateslisini mutlaka dene..aslında diğerlerini de zaten hiç öyle balık balık kokmuyor hiçbiri;)

  2. Çok keyifli bir etkinlikti ve sonunda meşhur Cenk’le de tanışmış oldum 😛 Tüm yemekler çok lezzetliydi ama bir sushi sever olarak özellikle patatesli ve crunchy olanlarla aşk yaşadığımı belirtmek isterim.
    NOT: Tsunami de kimmiş hııııhhhh……hatta hıııırrr

    Bir zamanlar Berry-Dew olan yeni Black-Berry :S

Yorumlarınız benim için değerlidir ,okunası ve üzerinde düşünülesidir ;)