Tikveşli ile #ençoközlediğim :)

Tikveşli ile #ençoközlediğim :)

Dün Medyaevi ‘den sevgili Berivan’ın daveti ile #tikvesli ‘nin Yeniköy Gazebo ‘daki etkinliğine davetliydim.

Sabah yağmur çamur demeden koşarak gittiğimde Medyaevi ve Tikveşli ailesinin ışıl ışıl gözleriyle karşılaştım:) Etkinlik özellikle 8 Mart Kadınlar Günü için hazırlanmamıştı ama sadece bayanlardan oluşması ve bütün günün yemek yeme ve sohbet üzerine yapılmasıyla gerçekten tam bir Kadınlar Günü kutlaması oldu 🙂

Önce bize bir video izlettiler. Tikveşli tanıdıklar aracılığı ile, Newyork’ta öğrenci olan 3 kişiyi bulup onlarla reklam filmi çekmek istediklerini anlatmışlar. Tamamen amatör olan 3 gencimiz reklam filmi çekerken aslında bir yandan da kendilerine harika bir sürpriz hazırlanıyor.Aşağıdaki videoyu izlerseniz yorumlarımı daha sonra okuyabilirsiniz 🙂

Yaa takarsan elin Jennifer’ını koluna böyle aç kalırsın.Ana yok baba yok başta, tabii önce tatlı gelir sonra  hormonlu dev bamya bile güzel görünür 🙂 Buradan giderken alsaydın yanına bir Kevser, bir Saadet bir efendime söyleyeyim Nalan aç da kalmazdın, böyle hasretler de çekmezdin. Öyle Jennifer’la, Kimberley’le en fazla fast foodcuya gider obez olursun evlerden ırak.

Şaka bir yana önce gülümsedik sonra hüzünlendik ama tatlıya bağlanınca içimiz rahatladı 🙂 Videonun bir bölümünde “anne bana bir paket gönder…” içinde şu olsun bu olsun anlatıyor ya, o anda taa Çeşme’ye ışınlandım. Üniversite zamanlarımda benim annem bana bir paket gönderirdi, önce faltaşı gibi açılmış gözlerimiz doyardı, sonra midemiz bayramlar ederdi. Yemelere doyamazdık. Kavonozun içine katı pişirilmiş ve suyu alınmış nohut yemeği (sulandırıp bir taşım kaynatılmak üzere), hamuru pişirilmiş, kreması ayrı kaba, sosu ayrı kaba konulmuş profiteroller (servis yaparken kreması hamurun içine, sosu üzerine dökülmek üzere  hazırlanmış…), etli dolmalar, kekler, börekler ah o pakedi açmak ne büyük mutluluktu 🙂 (şimdi olsa o paket öyle mi kalır? Trabzon’dan köfteler, Ezine’den peynirler, Samsun’dan pideler büyüyüp damak sevgi arttıkça ulusa sesleniş gibi listelerim oldu.)

Güzel sohbetler, muhteşem Boğaz manzarası ve Gazebo’nun harika yemekleri ile güzel bir gün geçirdik. Tikveşli‘nin meşhur altın kaymağının sırrını öğrenemediysek de yemeklerle ikram edilen kase yoğurtlarımızı hop diye midemize indirdik:)

fotoğraf 1

Bu leziz günün sonunda bizlere çok şık bir yemek tarifi defteri hediye ettiler 🙂 Canım Tikveşli ne kadar hamarat (!) olduğumu anlamış olacak ki bu hediyeyi bana uygun görmüş 🙂 Ama Cenk güzel bir fikir verdi “sen de yediklerini yazarsın Ebrashcaaa ?!”

fotoğraf 2 (19) (oyuyuu ben kıyamam bu minişe ne biliyosam yazarım 🙂 Özellikle bir defasında reçel yapacam diye 5 kilo çileği kaynatıp elde ettiğim leziz jöleyi  yeni tarif defterime büyük bir zevkle yazacağım. Reçeli herkes yapar önemli olan jöle elde etmek benceeee 🙂 )

Akşam üzeri mekandan ayrılırken, Yeniköy’e kadar gitmişken -sevgili anneciğimin siparişi üzerine- meşhuuur Yeniköy kurabiyesi almadan eve dönmedim. Şakır şakır yağmur yağarken akşam çayımıza eşlik eden pıtır kurabiyelerimizle güzel bir akşam geçirdik.

Güzel bir pazar gecesi, aileyle yenen akşam yemekleri kadar eğlenceli, akrabalarla paylaşılan sofralar gibi bereketli ve neşe dolu geçsin. Pazartesi sendromu sizi değil siz onu vurun! Kalksın ortadan pis cibilliyetsiz nankööööööööööör ayh kendimi kaybetmişim…

8 Responses »

  1. Harika bir reklam olmus ve yine herzamanki gibi yazin super Ebrashca:) kendi üniversite yillarima gittim anim annem bana da hep paketler yollardi taa Kütahya’dan İstanbula:) ne guzel gunlerdi sifir para ile muhtesem ogrencilik yillari:)

Yorumlarınız benim için değerlidir ,okunası ve üzerinde düşünülesidir ;)