Teyzelere Karışır “Altın” Kalpli Ebrashca :)

Teyzelere Karışır “Altın” Kalpli Ebrashca :)

Geçen akşam eve geldiğimizde kapıya sıkıştırılmış bir notla karşılaştık.

“iyi günler. Apartmanımıza taşınalı epey oldu fırsat bulup tanışamadık. Eğer sizin için de uygunsa apartman günümüz var Çarşamba akşamı 19:30 ‘da çaya beklerim .Daire :13”

Dehşetle Cenk’in kolunun altına kendimi sıkıştırıp “Ceeeğğğnk beni çaya davet ediyolaaaar?!?!?” dedim

uzunkulak

(canıııım pek bir -insan canlısı’yımdır)

Cenk’de bunun çok normal bir davranış olduğunu ve ilkel olmayan toplumlarda bunun çok yaygın olduğunu söyleyerek beni aydınlattı sağolsun.

Cenk’den istediğim cevabı alamayıp annemi aradım hemen:

-Anne… Bizim kapıya kağıt sıkıştırmışlar beni çaya çağırıyolaaaar?!?!? (evet etimden et koparıyorlardı adeta. Sesim o derece çaresizdi)

-A?! Kimmiş? Kim çağırıyo evine, Cenkle mi??

-Yok anne ne Cenk’i, gün bu apartman günü, apartmandakiler olacakmış, geç saat olduğuna göre çalışan insanlar kendi aralarında yapıyor herhalde gitsem mi acaba karar veremedim.

-Hımm.. E git o zaman ama telefonunu yanına al oldu mu?

(Eh be anne sanırsın böbrek mafyası ellerini ovuşturup beni bekliyor komşunun evinde…)

Ben önce psikolojimi, sonra kendimi hazırladım ve bir kaç akşam sonra en cici kıyafetlerimi giyip gün’e gittim 🙂

Evet aynen tahmin ettiğim gibi herkes iş çıkışı gelmişti. İş çıkışı derken “ev işleri çıkışı” yani ev sahibemizin beyi gece çalıştığından kendisi o saatte ağırlıyormuş misafirlerini, gelen misafirler gayet 50 yaş üstü ton ton teyzelerdi.

images (1)

(hanım hanım arz-ı endam eder Ebrashca)

-Kızım sen internet kullanıyo musun?

-öhö öhö övöt töyzöcüüüüm

-heh çek o zaman bi resmimizi de face’ye (bayağı yazıldığı gibi okuyor) koy torunlarım görsün.

Selfie mi çekelim? demişim.Nasıl bir adaptasyon yaşadıysam mekana ve kişilere…

****************

Derken konu açıldı ve ben başladım internetin faydalarından. O kadar çok önemi var ki, akşama kadar evde olduklarından ve internetin nasılda zaman kazandırdığından bahsettim. Online market alışverişinden tuttum otobüs, uçak biletini hatta mutfağa aldığım mutfak dolabından, Cenk’in ayakkabı alışverişlerine kadar herşeyi anlattım. Teyzeler gözlüklerini silip yeniden gözlerine takıp beni iyice dikkatle dinlemeye başladılar.

Derken içlerinden en tononu espriyi patlattı, “ayol bi de kuyumcu açsalarmış internette, benim Tuğçe’ye bilezik alacaktım ordan alırdım” dedi .

E vardır kesin bakalım hadi dedim, (bu arada benim canıma minnet tabii ilk 1 saat Seda Sayan’ın kaynanalı gelinli yarışmasını, Muhteşem Sülüman’ın babalığını, ismini hiç duymadığım milyon tane diziyi dinledikten sonra can havliyle bu konuya sarıldım.)

cute_animals_25

(yoksa bayılmış numarası mı yapsam? )

Araştırma yaparken tam da bizim teyzeye uygun bir site buldum. Dışarıdan tam bir reklam filmi gibiydik. Ben en ortada oturmuşum elimde telefon, tepemde 7 tane kafa pür dikkat bakıyoruz. Şanslı Tuğçe’nin babaannesi olan tatlı teyze  O’ya uygun fantazi bileklikler buldu. Altın bulmuş kadar sevindi dicem olmıcak 🙂 Şaka bir yana myragold.com isimli bu sitede altınla ilgili aradığınız her şey var. Hediyelik kolye, bileklik, takı seti, elmas ve pırlantaya kadar her şey var. Ücretsiz ve sigortalı kargo hizmeti (yani kaç site bunu yapar? ), 30 gün içerisinde iade ve değişim, 3 yıl bakım ve tamir hizmeti ve ayrıca İstanbul içine aynı gün kurye ile ulaştırma sağlanıyor. Teyzeler bayıldılar bu işe:)

Sanırım ben eve döndükten sonra hepsi eşlerine, torunlarına saldırmışlardır bana internet öğret diye. Aslında azıcık sabırlı insan olucam , vallahi ben bu tontişlere internet kullanmayı öğretirim hatta onlara birer bilgisayar da edindiririm de işte sabır yok.

İşte böyle tontiş bir gün de böylece geçmiş oldu.

Sonunda bahar geldi. İçimdeki keçi kış uykusundan uyandı, hafif kıpraşmaya hafif omuz atmaya başladı. Buarada sevgili arkadaşım Özlem’in dediğine göre bu pislik Merkür Retrosu bugün itibarı ile bizi terk ediyormuş. Ohh bee neydi o 1 kaç haftadır bir tane mi iyi haber almaz insan.Hastalıklar, kötü haberler, gıcık günler geride kalıyormuş…Hadi bakalım gelsin bahar ayları gevşesin gönül yayları :)Tatlı akşamlaaaaaaaaaaaaaar 🙂

2 Responses »

Yorumlarınız benim için değerlidir ,okunası ve üzerinde düşünülesidir ;)