Telefonda Konuşma Adap-sızlığı :)

Telefonda Konuşma Adap-sızlığı :)

Normal şartlarda kibar olmaya gayret eder ama sinirliysem gözüm kimseyi görmez , bunu beni tanıyanlar gayet iyi bilirler ki mutlaka bir günden bir güne tarafımdan nasiplenmişlerdir..(Şekil A : Cenk)

Telefon konuşmalarında ayrıca enerji dolar ve karşımdakine de o enerjiyi hissettirdiğime inanırım..

Malumunuz millet olarak her gün mutlaka, ya bankalardan , ya telekominikasyon şirketlerinden ya da tuhaf mağazalardan bilgilendirme amaçlı ya aranıyor ya da mesajlara boğuluyoruz..

Heh işte geçen gün tam iş arası bir telefon.. Malum 444 ile başlayan numaralardan.. Call centerlardan arayanlara daima empati ile yaklaşıyorum, sonuçta onlarda işlerini yapıyorlar ki eminim başka seçenekleri olsa %90’ı sevimsiz insanlarla uğraşmak olan bu işi yapmazlar.. Ama bazen aşırı ısrarcı halleri , bizleri de bunaltmıyor değil..İşte o gün,  beni arayan numarayı call centerdan geliyor sandım..Bir iki defa meşgule düşürdüğüm halde bıkmadan yeniden aradıkları için sinir kat sayım yükselmiş ve bildiğiniz öküz gibi -afedersiniz- yanıtladım :

444 … …

zırrr zırrrrr zııııırrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr

Ben : -Offf efendimmm!! (terbiyesizlik diz boyu!! )

-…….. (karşıda bir sessizlik..)

-AloooooOOOVV ( ana bu ben miyim?!?!)

-Ebrar Hanımla mı görüşüyoru…

-Yalnız ben şuan iş yerindeyim ve çok ama çok yoğunum !!

-Ah anladım Ebrar Hanım , çok afedersiniz rahatsız ediyorum.Ben………’den Serap, (evet gayet call center’ı olabilecek bir şirket.. )

-Hanımefendi vaktim yok hızlı olun lütfen, daha sonra mı görüşsek (iğrenç ,itici bir ses tonuyla devam ediyorum..)

– A- Çok özür dilerim Ebrar Hanım ben ……..’in kurumsal İletişim departmanından arıyorum, bloğunuzu inceledik ve eğer sizin için de uygunda lansmanlarımızda bizimle çalışabilir misiniz diye görüşmek istemiştik

 

-Aaaaaaa!! Ay çalışmaz mıyız hiçççç?!?! Tabii ki tabii kiiii ne demeeeek..( sesim 3 ton incelmiş, tiz sesli şirin mi şirin bir hanıma dönüşmüştüm..) Ben sizinle işbirliği yapmaktan çok memnun olurum zaten ben……ddfjdlkjfglşjgdfjjkhafd sonra ……… hsdjhdsjdhjfhdkfhkjdf… olmadı şöyle yaparız ………………..

-Tamam isterseniz ben daha fazla tutmayayım sizi , yine görüşelim,

-Aaa yok ne demek tutmak ,aşkolsun vaktim var devam edebiliriz…. (ana?! 5 dk önce çemkiriyordun ya?!)

(Eminim kızcağıza fenalıklar gelmiş , bloğu falan kökten silmiştir bilgisayarından..)

Evet tahmin ettiğiniz gibi  beni bir daha aramadılar.. Ay ne var insanlık hali yani hepimiz bazen böyle tavırlara bürünmüyor muyuz??

Hımm anladım..Bi ben böyleyim bu mu yani?!?!!?

Neyse o kadar da berbat biri değilimdir , gerçekten bak tanısanız çok seversiniz, o yukarıdaki prenses tavşan var ya heh ondan bile daha çok sevmezseniz ben de Ebrashca değilim.. Orda mısınız??!?! Geri dönüüün 🙁

Neyse  giden gitti tabii kalan sahalar benim olsun.. Hepinize güzel bir gün , harika bir akşam ve  neşe dolu telefon konuşmaları diliyorum..Telefonda acık kibar olun ayıp yaaa.. (Ağlamak istiyoruuum 🙁  )

Not : Bu arada mail kutum doldu taştı 🙂 Ne çok dertli varmış meğer ?! Hala şaşkınım ama okuması keyifli.. Bir kaç güne yorumlarımı yayınlayacağım ..hadi bakalım 😉

One Response »

  1. ayyyyy adaşıma davran oyle oh olsun sana 🙂 Yaaa ben de iş için arıyorlar diye baglıyolar telefonu. Ben gayet gıcık bi ses tonu ile efendim diyorum. (gunde 1mılyon tane mavi yaka dediğimiz inşaat personeli arıyor) adamın sesi nazik cıkıyo muhendismiş hemen değişiyo ses tonum ( bulunmaz pozisyonlar ya :)) ah ya işte insan bi müddet sonra böyle mala bağlıyo anacım 🙂

Yorumlarınız benim için değerlidir ,okunası ve üzerinde düşünülesidir ;)