Spicy Bir Haftasonu:)

Spicy Bir Haftasonu:)

Aylar once size çoook uzaklarda olan bir arkadaşımdan bahsetmiştim. Şuradan hatırlayalım sonra hep birlikte tekrar edelim 🙂 Benim sevgili arkadaşım B. (Burcu yani ) o dönem görüştüğümüzde “noooolur bir haftasonu Antalyaya gelin oteli ben ayarlıyorum, sadece biletlerinizi alın gelin nooolur noooolur noluuuuuuuuuuuuuuuuuuur” diye tepinince biz de Nisan ayı olabilir diye düşünmüştük.

Cuma günü işten çıkıp havalimanına gittik.Tabii ki yine yol boyunca Cenk’i tükettim.

-Ayy şu çocuklu, benim yanıma oturmasın Cenk. Çekemem!

-Ebrarcım özel jetimiz arızalı biliyorsun idare et azıcık?!!!

Antalya’ya vardığımızda Burcu’nun eşi Ömercan bizi karşıladı havalimanında . Belek’e gidene kadar Antalya’nın tarihini, coğrafyasını bütün güzelliklerini rakımına kadar anlattı sağolsun 🙂 Önce yanlış otele gidip palas pandıras oradan kaçmamızı saymazsak bu kısa yolculuğumuz bittiğinde “doğru” oteli bulup yerleştik.

Otelimiz Spice Hotel & Spa öyle tek kelimeli adı olunca insan işin ciddiyetini anlamıyor ilk zaman 🙂 Ama daha kapıdan girerken kendimi Alaaddin’in sihirli lambasında gibi hissettim. Her yer varaklı, koltuklar sultan koltuğu gibi, Lobide Arap ezgileri inceden. O an havuzdan deve çıksa normal gelecek o derece büyülendim.

fotoğraf 1

Odada cibinlikli bir yatak, yine varak tablolar, aynalar var.

-Yalnız manzara muhteşem.Ebrashcaaaaaa gelsene manzara tam senlik.

-Bana Şehrazat de Cenk! Ebrashca İstanbul’da kaldı.

971440-bigthumbnail

Hayır “Ebrashca” adı uymadı bu otele o bakımdan. Bilsem konsepte uygun kıyafet getirirdim tüllü müllü. Böyle olmadı ama bi daha kine artık:) Sabah ışıl ışıl güneşin altında kahvaltı yapıp yürüyüş yolunda yürüyerek plaja indik. Plaja giden yolda kenarda neredeyse boyum kadar lavantalar vardı. Hayatımda ilk defa lavanta bahçesi gördüm. Lavantalarla selamlaşıp onları kucakladım.(Doğa insanı, börtü böcek dostudur Ebrashca) Tam azıcık topliyim evde vazonun içinde pek güzel görünür deyip lavantalara doğru meyillenirkennnn Cenk ensemden yakaladı yine…

-Çiçekleri yolma Ebrashca!! Sana yakışıyor mu hiç?! (Aman ne var bir kaç sap kökünden alsam ? Yok anam bu Cenkle de tatil zor…)

20140421-143639.jpg

Plajda ayakkabılarımızı çıkarıp kumda yürüyüp bütün elektriğimizi attık. Cenk bir ara odadan bir şey almaya gittiğinde ayrıldık. Derken Burcu aradı, bebeği bakıcıya bırakıp yanımıza koşmuştu. Artık O’nun içinde tatil başlamıştı 🙂

Lobide beklediğini söylediğinde hemen otele geri koştum. O kadar büyük bir mekan ki tabii ki de kayboldum.Spicy diye bir çarşısı var yine otantik kıyafetleri, halılar, çantalar hediyelikler hepsini bir arada bulmak mümkün. Ben Burcu’yu bulana kadar Cenk çoktan bulmuş, havuza bakan terasa kurulmuşlar beni çekiştiriyorlar. 7 Yıl olmuş arkadaşımı görmeyeli koşup sarıldık, hafif gözlerimiz doldu, yeniden sarıldık. Hemen hava dağılsın diye Cenk’in 10 dakikalık yokluğunda topladığım deniz kabuklarını O’na verdim. Burcu’nun yorumu:

-Ahhh Ebrar hiç değişmemiş?!?! Yine ne topladın Cenk’e =)))))))

Çeşme’de yaşadığımız sure boynca sürekli kafam yerlerde Cenk’e deniz kabuğu, yaprak, mevsimine gore kozalak toplayıp götürdüğüm için Burcumun hemen aklına gelmişti 🙂

20140421-144247.jpg

Burcucum da aynıydı… Hiç ama hiç değişmemişti. Tek değişen şey “anne” olmuştu ve içindeki dırdırcı ana yüreği sebebiyle “aman rüzgar yedik hasta olucaz, aç mısınız? üşüdünüz mü? bu kıyafet ince değil mi? Sen bununla doydun mu? Gibi cümlelerle bizi kanatlarının altına alması, bir de ince karanfilli sigara içmeye başlaması idi. E ne de olsa iş kadını (tabii ben hemen Burcu’ya sigaranın ne kadar kötü bir alışkanlık olduğunu söyledim, O da aa haklısın arkadaşım hemen bıraktım dedi ve attı sigarayı) (acık idare edin beni okuyan 16 yaş altı bir minik bıdır okur grubum da var arasıra mesaj atıyorlar 🙂 Onlara ithafen yani öhöm anladınız )

Bütün günü otelin içinde geçirdik. Bir ara Belek çarşısına gidip gezindik sonra yine otelde kaldığımzı yerden devam ettik.Akşam Ömercan’ın da gelmesiyle mini ekip toplanmış oldu ve eğlencemiz başladı.

Bu kadarı sadece tatilimizin başlangıcıydı. Daha neler yaptık neler bir sonraki yazımda ayrıntılara gireceğim 🙂 🙂

Bütün haftanız en az Antalya kadar pırıl pırıl ve güneşli geçsin 🙂 İyi düşünün iyi olsun, ay yok şekerim bana olmuyo öyle dedikleriniz öyle bir olsun ki siz bile şaşırın 🙂 Neşeli haftalaaaaaaaaaaaaar 🙂

5 Responses »

  1. Gercek dostluk bu iste hayatta bitmez, mutlaka kaldigi yerden baslar .Senin adina cok mutlu oldum Ebrashca ne guzel dostlarin var masallah.

  2. =))) Yaa Ebrashca 16 yaş altı okurların için yazdığın mesajlı “aramızda kalsın”lı bölüm harika olmuş =))) tekrar tekrar okuyup güldüm =)) “…bir de ince karanfilli sigara içmeye başlaması idi. E ne de olsa iş kadını (tabii ben hemen Burcu’ya sigaranın ne kadar kötü bir alışkanlık olduğunu söyledim, O da aa haklısın arkadaşım hemen bıraktım dedi ve attı sigarayı) (acık idare edin beni okuyan 16 yaş altı bir minik bıdır okur grubum da var arasıra mesaj atıyorlar 🙂 Onlara ithafen yani öhöm anladınız ) ” =))) ya seni seviyorum çatlak yazarım benim!!! 🙂

Yorumlarınız benim için değerlidir ,okunası ve üzerinde düşünülesidir ;)