Şöyle misss gibi bir Türk Kahvesi ;)

Şöyle misss gibi bir Türk Kahvesi ;)

Her anne gibi benim annemde çocukken “ hımm! Kızlar kahve içmez kararırsın!! ” lafını kafama çakıp ,o muhteşem lezzeti yudumlardı.. Doğuştan gelen esmerliğim sebebiyle ” biraz daha kararırsam , daha ne hale gelirim acaba? ” Diye korkudan kahveye göz ucuyla bile bakmazdım.. Sonuçta beni her görenin ilk tepkisi ” ayyy sevimli kara kız!! Ne güzelsin kara kız seni gidi?! ” idi..Yani kara olduktan sonra sevimli ya da güzel olmanın ne anlamı vardı???

Bu , kahve içince kararma düşüncesi benimle birlikte  üniversiteye kadar geldi..Taa ki üniversitede kızlar,fallar filan derken kahve bir alışkanlık halini aldı.. Kızlarla herşeyimizi birbirimize anlatıp ,sonra da bildiğimiz konular üzeirnde fallardan yorum yapmak , çaresizliğimizin tek örneğiydi..Sonuçta Gülin’in benim hoşlandığım çocuğu tanıması ,akşamına falımda da onu bire bir tarif etmesi sonucu verdiğim içler acısı tepki “ay kısııııııııım senin falların accaip çıkıyo yeaaa !!! ”

( Yanında da çikolata kaplı çifte kavrulmuş lokummmm 😉 ) 

Sonra okullar bitti..Herkes evlere dağıldı..Ben kızların fal performansını hep annemden de bekledim.. Ama sonuç fiyaskoydu, çünkü annem fala itibar etmediği gibi şekilleri de benzetmede pek başarılı değildi..Örneğin kafasıyla ,hörgücüyle deve olan bir şekli köpeğe benzetebilir, o kısmetli şeyden bir düşman çıkarabilirdi..Ya da ağzını dev gibi açmış ,kanat çırpan ve dehşeyle bakan bir  baykuştan ” sana çok güzel kuş var kanat çırpıyor ,haber geliyor ” benzetmesi benim o gün itibarıyla gelen her telefonu ” acaba kim öldü yaaa 🙁  ” diye tetikte açmama sebep olurdu..

( Sana demedim cici baykuş 🙂 )

Şimdiyse ,hayat..Gerçekler..Olabilecekler ya da hiç olmayacağını düşündüğümüz anda gelen sürprizlerle fala mala ihtiyacımızın olmaması isabet oldu..Zira sağımda solumda beni doyuran bir falcı olmadıktan sonra ,annemle de bu iş yürümeyeceğine göre kimden medet umacaktım? Bilen biri olunca ara sıra baktırmak eğlenceli ama fazlası zarar hep olduğu gibi ; )

 Güneşli bir İstanbul günü hepinize mutluluk versin , büyük sürprizler gelsin, umudunuzu kestiğiniz şey bugün gerçekleşsin 😉 Keyif kahveleriniz olsun 😉

Yorumlarınız benim için değerlidir ,okunası ve üzerinde düşünülesidir ;)