Sonbahar Sizi Çarpmasın

Sonbahar Sizi Çarpmasın

Evet çarpmasın siz ona çarpın! Rüzgardan nemden ne saç, ne baş, ne de makyaj kalıyor.. Evden çıkarken dış görünüşüm Hülya, ofise girerken Kezban ..

Ruh halim tamamen uyku modunda..

(Ne var olamaz mı?)

Birden böyle çıkışınca aklıma geldi.. Üniversite  zamanları bir yaz Bodrum’a Gülinlere gitmiştim ,dönüşte ise Trabzon’a anneannemlere geçecektim..( Bodrum Trabzon arası o kadar yakındır ki hemen geçersiniz.. Yani kendinizden geçersiniz..Yolculuğun 26 saat süreceğini bileti aldıktan sonra öğrenince bankonun arkasında bileti satan abiye saldırmayayım diye kızlar zor tutmuştu beni..)

Neyse bileti aldım ertesi gün Gülinler beni ma-aile uğurladılar.. Kaderime razı gelip yola çıktım..Artık 6 yerde mi mola verdik 7 yerde mi hatırlamıyorum.. İlk mola verdiğimiz yerde otobüsten indim, su yemek ihtiyaçlarından sonra baktım bizim otobüs kalkıyor, hemen atladım , ben binince otobüs hareket etti.. Baktım benim yerimde 2 tane teyze oturmuş derin sohbetteler..

Yaşımın ve yolculuğun stresinden dolayı ukalık hat safhada;

Ebrar: Yalnız pardon da , orası benim yerim ! Siz yanlış oturmuşsunuz..

Teyze: Yok yavrum burası bizim yerimiz

Ebrar: Allah allaaah ben bilmez miyim kendi yerimi hem walkman’im vardı onu ne yaptınız??

(Ne bakıyosunuz?! )

Teyze : Yavrum biz hiç kalkmadık ki buradan ..

Ebrar : (Buarada konuşmalara “ebrar “yazıyorum “ben ” yazmak içimden gelmiyor yani nasıl bir ruh haliyse o zamanki ergen haller..Ben olmadığım kesin.. )

Ya pardon da bu araba Trabzon arabası diil mi??

Bütün otobüs hep bir ağızdan : Yoo Alanya otobüsü bu..

Bu arada otobüs hareket etmiş benzinlikten coktan cıkmışız..

Ebrar : Neeee!! İndirin beniii!! Ben yanlış binmişiiim?!?!?!?

Bütün otobüs  Hahaha hohoho gülmeye başladı , otobüs durdu kapı açıldı otobüse döndüm : ” ha-ha-ha çok komik! “ Yani dayak yesem yeridir..

Tabii o karanlıkta benzinliğe nasıl geri koştuğumu, kendi otobüsümün beni nasıl beklediğini ve bu beklemeden bunalan yolcuların beni gördüğü an nasıl “cık cık cık” dediklerini anlatmıyorum.. ( Sıkıyosa kendi otobüsündekilere carlasana değil mi?..)

Neyse işte şu aralar sonbaharın gelmesiyle büründüğüm ruh hali ergen zamanlarımdaki agresifliğimle hatta daha da geriye gidersek “önü-mü-ze gele-ne 3 tekme” zihniyetiyle aynı..

Dolayısı ile sonbaharı benim gibi bu ruh haliyle yaşayan ve kendinden sıkılanlara önerim;

– Dolabınızı indirip kışlık eksiklerinize bakabilir eksik listesi oluşturabilirsiniz..( ” Yok yeaa şekerim dolap kıyafet dolu ,hiç eksiğim yok benim” diyorsanız Allah gözünüzü doyursun , iki rekat namaz kılıp şükredin halinize..)

-Dolabınızı iyice elden geçirebilir, geçen kış giymediğiniz ama bir ara lazım olur diyerek büyük bir özenle sakladığınız tarzınıza da dolabınıza da uymayan o tuhaf kazağı, rengi hiç birşeyinizle uymayan taytı ve şişmanlayınca giyerim diyerek 2 yıldır dolap bekleyen size 2 beden büyük kabanı ihtiyaç sahipleri için ayırabilirsiniz.

-Nasılsa kış geldi oooh giy tuniği sakla kiloları ,yiyelim börekleri açmaları diyorsanız ,5 çayına hazırlanıp enn sevdiğiniz dostlarınızı davet edebilir ( ki bu ben oluyorum,bir arayın yani değil mi iş çıkışı koşarak geleyim..) ,son dedikoduları paylaşarak sonbahar hüznünü tarihe gömebilirsiniz 😉

-Evinizi kışa hazırlayabilir,dekorasyonunuzu değişitirebilirsiniz..Yani kışa hazırlayın derken koyu renkli,ağlak tablolardan almayın vallahi ruhum daralıyor..(Bu arada sadık okurlarımdan sevgili Selinciğim sürekli İnstagram’dan izlediği dekorasyon sayfaları sebebiyle ev dekorasyonu konusunda ufkumun genişlemesine sebep olmuş bakış açımı değiştirmiştir.. Kendisi yüzünden evdeki bütün mobilyaları çöpe atıp yenilerini alasım var az kaldı tutmayın.)

“Ahh şekerim iyi güzel söylüyorsunda bunlar beni kesmez, hala bunalıyorum ” diyorsanız psikoloğa gitmenizi öneririm, sizinki sonbahar bunalımı değil daha derinlerde çocukluğunuza dayanan bir şey gibi geldi 😉

İçinizin açılacağı,sevinçten ağzınızın kulaklarınıza varacağı,kurumuş yaprakları bile iyi yönünden görüp içinizin mutlulukla dolacağı bir gün olsun..Olmaz dediğiniz, ümidi kestiğiniz her şey bir anda olsun, sonbaharın her günü size doğumgünü olsun 🙂

 

2 Responses »

  1. Ebraşka bu,sonbahardan dolayı modun düşme halinse normal halin nasıl diyeceğim ama onu da biliyoruz. kızgında olsan uzgunde olsan yorgun da mutlu da olsan her halinle süpersin beni çok güldürüyorsun.. hiç gülmesem azıcık da olsa bir tebessüm etmeden ayrılamıyorum sayfandan 🙂 iyiki keşfetmişim seni

    • Burcucum çok teşekkürler yaa utanıyorummm 🙂 gülümsemek iyidir çoook işe yarar kendimden biliyorum 😉 çok seviniyorum böyle hissettirdiğim için 🙂 ne mutlu bana 🙂

Yorumlarınız benim için değerlidir ,okunası ve üzerinde düşünülesidir ;)