Sevgililer Günü Sorunsalı

Sevgililer Günü Sorunsalı

Özel gün kutlamayı hatta bu özel günlere itina ile hazırlanmayı pek severim.Yeni yıl ambiyansı, doğum günü çocuğu şımarıklığı ya da dur bu sene Cenk’ e sürpriz doğum günü… hımmm… neyse ya aynı evin içinde sürpriz mi olur yeaa … gibi hazırlıklara bayılırım.Ancak ben beni bildim bileli şu sevgililer günü denilen güne ifrit oluyorum arkadaş.

Benim sevgililer günüm evlilik yıl dönümüm.Eee Ebrashca evli olmayanlar ne yapacak diye sorarsanız , tanışma gününüzü sevgililer günü ilan edebilirsiniz.Ya da en güzel geçirdiğiniz günü, ay o da yoksa benim doğumgünümü kaydedin hepimiz mutlu olalım 🙂

Neyse ahkam kesmeleri bırakıyorum vee sevgililer günü ilan edilen bu tuhaf günü kendimce -yine her yıl olduğu gibi –sevgi günü ilan ediyorum. (geçen yıl ki sevgililer günü yazımı şuradan hatırlarsınız.)

large

Liseye giderken bir sevgililer gününde üst sınıflardan 2 kız elinde kocaman kırmızı kalp kutularla okuldan içeri gelmişlerdi.Belli ki sevglilileri dışarda vermiş, bunlar bir gururla sınıfa doğru götürmüşlerdi dev kırmızı kalpleri.

Uff ya benim niye sevgilim yok diye hayıflanmıştım. Daha doğrusu bana niye kırmızı kalp kutu alan sevgilim yok diye hayıflanmıştım. Önemli olan o kutuyu verecek sevgiliydi. Eli boş gelen sevgiliyi ben ne yapayım değil mi? (bu arada yazarken farkettim de bu iki kıza neden aynı kutulardan gelmişti? Anam yoksa kendileri mi almıştı öylesine bu kutuları… Gerçekten zeka fışkırıyor yani bunu şu an anlamam iyi oldu…)

Okul çıkışı bu kırmızı kutuların gazıyla eve gitmiştim.O sıralar bir cenazemiz sebebi ile, annem memlekete gitmişti, abim üniversitedeydi biz de babacığımla akşam yemeklerini beraber yiyorduk. Ben babamın geliş saatine yakın masayı hazırladım, bir güzel süsledim, evdeki kurumuş kırmızı gülleri masaya yerleştirdim, kalpli biblolarımı, mumlarımı ne varsa masaya koydum.Yemeği ısıtıp babacığımı beklemeye başladım.

Babam bir yorgun bir tafralı geldi eve, tam masaya oturdu ” kızım bu ne çer çöp ne varsa masaya koymuşsun ” de-di!?

Erkek milleti Allah cezanızı verecek.Gerçi adam kimbilir ne ile uğraştı bütün gün sevgililer günü mü gelecek aklına , aman be diyip yemeğe gömüldüğümü hatırlıyorum ve  O günden sonra da sevgililer gününün Allah cezasını versin diye andığımı.( hımm bak çockluğuma dayanıyormuş demekkiiii…)

tumblr_lsywffqJwy1qligumo1_500

(Yıvruuum… O günden sonra hiç düzelmedim zaten.)

Gelelim Cenkciğime, Cenk sağolsun tahmin edilenin aksine sevgililer gününü pek bir önemser. Hele çıkarken ne hediyeler, ne sürprizler hatta bir hediye değil bir kaç hediye alırdı kuzum sağolsun. He evlenince n’oldu? Tabii ki koskoca bir “POFFF” adamın ince ruhunu tükettim, pembe rüyalarına kurtlarımı saldım, huzurlu uykularına kabus olarak girdim. Sonuç? Artık o da bu günün sadece tüketim için yapılmış gereksiz bir gün olduğunu savunuyor.

Eh be arkadaşım kırk yılda bir bana hak vereceği tutuyor o da konuya bak yani.Ben bu günden hoşlanmayabilirim, kutlamayabilirim de sana n’oluyo?? Sen gerekeni yap, ben kıymet bilirim bilmem bana kalmış değil mi ama?

İnsanlık ölmüş sayın okur, aşk ölmüş peeeh…Herkesin sevgililer gününü kutluyor daha nice sevgililer günlerini kutlayın diliyorum.Aşk, sevgi, pembe balonlar sizlerin olsun efendim, neşeli günleeeer 🙂

8 Responses »

  1. Yazıyı okurken, baban için masaya hazırladığın süsler kısmına gelince, içimden dedim ki “ayy babası çok duygulanacak şimdi mest olacak kızım bu ne düşüncelilik diye, benimki olsa ne bu ıvır zıvır” derdi, “yaa ne babalar var işte” derken devamında şok oldum. 🙂

  2. Bir hipotezim daha var: Çocuk 2 kızla aynı anda çıkmaktadır. Kırmızı kalpleri her ikisine de teker teker verir. Kızlar “beni seviyor musun aşkitoooo? dediğinde cevaben: “Kırmızı kalp kimdeyse, benim de gönlüm ondadır” diyerek işin içinden çıkabilmek için:)

Yorumlarınız benim için değerlidir ,okunası ve üzerinde düşünülesidir ;)