“SEVGİ” LİLER GÜNÜ

“SEVGİ” LİLER GÜNÜ

Bugün Sevgililer Günü.. Anlamını kısaca dilim döndüğünce anlatayım, Roma İmparatorluğu zamanında  erkekler eşlerini,sevgililerini bırakamadığı için orduya katılmak istemiyormuş.. Roma İmparatoru da bir yandan bir salkım üzümü alnından aşağı sarkıtıp yerken bir yandan da ,nişanmış,kınaymış,düğünmüş bu tip etkinlikleri kaldırmış, evlenmeyi yasaklamış!! Ama evliliğin kutsal olduğunu savunan Aziz Valentine gizli gizli, etraftaki sevgilileri evlendiriyormuş..Velhasıl bu durum ortaya çıkınca bizim imparator, Aziz Valentine’i döverek öldürtmüş..(ya da aslanlara atmış diye yazarsak pek bi karizmatik geliyor adamcağızın da bir duruşu var en nihayetinde…) İşte o gün bugün onun öldürüldüğü güne “Sevgililer Günü” adı verilmiş.. “Hikaye güzel ve dokunaklı olabilir ama bi sevgilim bile yok ,yemişim Valentine’i peeh ” diyorsanız doğru yerdesiniz!

Sevgilim olduğu halde Sevgililer gününden hiiç hazetmem, bence de tüketimi tetikleyen ticari bir gün ama ne yapalım yurdum insanı kutlarken, ve şu an bu, gündemdeyken yazmadan geçemedim..Ben bu günü içinde sevgi barındıran bütün okurlarım için kutluyorum.. (lelelelelele bak şu an halay çekmeye başladım bile.. )

SEVGİ:

Babanın çocuğuna…

(ya da bir babanın “eşşek sıpası” na 😉 )

Annenin evlatlarına..

(Bak bi daha sayıyorum ,eksik varsa şimdi çıksın söylesin!! )

İki bızdık kardeşin birbirine..

(Anneme söölemicen dimiiiğğ ??Cici kıs.. )

Bir evladın anne babasına..

(Tepeme çıktı eşşoğlusu ..Ama olsun ben doğurdum hem de “kaplannn” doğurdum ahoooww..)

Bir tatlı dostun ,diğerine..

( -Ay kıyamam kız gene mi terk edildin?? Ama sen de çok soğuksun acık yumuşak başlı ol.. -Anam hava soğuk vallahi mimik kalmadı suratımdaaa..)

Ya da bir canlının ,koltuğa..

(ohhh bu günü de bitirdik..)

çiçeğe..böceğe ..kuşa olan ,onları her gördüğünde ,düşündüğünde içini saran sımsıcak duygudur..Sevgi ne güzel duygudur..

İşte içinde sevgi barındıran bütün herkese sevgilerimi yolluyorum..Güzel düşünen, insanların sevinçleriyle mutlu olan ,içten gülümsemeyi bilen,insanın enerjisini almayan, herkesin arkasından hemen kendine yandaş bulup pamuk prensesin iki üvey ablası gibi kulis yapmayan bütüüüün okurlarıma sevgi dolu bir gün diliyorum..

Nice nice sevgi dolu günlere.. (Bu arada kendi sevgilime de bir çift lafım var : Yukarıda ahkam kesmiş olabilirim , orada yazılanlar bizi ilgilendirmez ,akşam eve gelirken en azından 1 kırmızı gülcük olsun alırsan pek makbule geçer.. Sebep: Çoklu kişilik bozukluğu :D) Neşe dolu günleeeer 🙂

7 Responses »

  1. yine harika yazmışsın ey sevgili,en sevgi,ey arkadaş, en yolday kalemine yüreğine ve hiç bitmeyen neşene sağlık………..

  2. Pingback: » Sevgililer Günü Sorunsalı Küçük Şirin Mutluluklar

Yorumlarınız benim için değerlidir ,okunası ve üzerinde düşünülesidir ;)