Şekermiş de Yok Bilmem Ne

Şekermiş de Yok Bilmem Ne

jar,sweets,lollies,candy,colorful,sweet-ee7502f587422d7f769bd8c7288e0403_h

Bir reklam var şeker reklamı.. Şimdi adını buradan vermeyeceğim ama normalde şekerlerini çok severim hatta daha geçende tofy’lerinden yarım kilo aldım..Gayet başarılı bir marka ama şu bayramlar yaklaştığında duygu sömürülü reklamlar yapmıyor mu offf yani..

Bi tane dede bulmuşlar.. Adamcağızın sesi çıkmıyor, konuşurken harfler ağzının içinde kayboluyor.. Konuşmaya mecali yok.. Neyse işte dağın tepesinde yaşıyor.. Gözleri yolda.. Derken konvoy halinde çocuk çocuk torun tombalak sırayla geliyor.. Dedenin yüzü gözü açılıyor gülümsüyor gözler kısılıyor.. Fonda ağııır bir müzik.. Ayrılık ayrılık.. Aman ayrılık..Bu arada benim gözler şarıl şarıl..

Ben bayramları aile ile geçirme taraftarıyımdır.. Bayram 2 gün de olsa 10 gün de olsa aile içi olduğunda bayram gibi bayram oluyor.. Bir evlat , 150 yaşındaki babası dağın başında onun yolunu gözlerken , bunu bildiği halde ziyarete gitmiyorsa, senin o koyduğun reklam filmi zaten işe yaramaz.. Anca benim gibi insanları etkilersin.. Bu duygu sömürüsü neden?? Ayy öyle bunalttı ki o reklam filmi beni, dedeyi görsem suratına iki çift laf eder tepkileri üzerime çekerim.. N’oldu yani üzüyosunuz insanları , vallahi aldığım şekerleri bile göresim yok.. Şeker kavonozunu gördüğüm an dedenin titreyen elleri geliyor aklıma..Şeytan diyo al kavonozu git dedenin kapısına dayan, Naha burda şekerler dede ,al hepsi sana mübarek olsun, sen yiyedur bekle gari gelirler bugün..

İnsanları ağlatmayın.. Güldürün.. Gülümsetin ..Teşvik edin..

Neyse böyle işte içimde kalmasın kusayım istedim..

3 Responses »

Yorumlarınız benim için değerlidir ,okunası ve üzerinde düşünülesidir ;)