ŞartSIZ Refleks

ŞartSIZ Refleks

Reflekslerimin ne kadar kuvvetli (!) olduğunu yakın çevrem çok iyi bilir. (Yakın çevrem =Cenk)

Öyle ki elimi masada duran bardağa çarpsam, bardak önce sağa, sonra sola, sonra tekrar sağa sendeler, aşağı doğru eğilir, düşmeye başlar ve nihayet düşer ardından tuzla buz olur. Ben bütün bunlar olurken bakaaaar bakar ve sonunda “aaa kırıldı ?!” derim.

(Çok mu tuhaf?? )

Bu arada Cenk odanın bir ucundan yere uzun atlamış ,benim bulunduğum noktaya hızla kaymıııış  veee saniyelerle kaçırmıştır..(Ağzına gözüne fırlayan cam kırıklarını saymıyorum.. Bi de söylenir..Ben de ona söylenirim “ne işin var yerlerde, senden değerli mi aaayyy??!?! )

Alt tarafı cam bir bardağı kurtarmak değilmiş o efendim , refleksmiş istem dışı atlıyormuş.. Maşallah ben de de refleks var ama sadece çığlık atma üzerine..

Neyse gelelim düne.. Dün bir kaç alışveriş yapıp, kasaba girdim.. Kasap siparişleri hazırlarken daldım gittim..Gelmişime.. Geçmişime..Sonra alacaklarımı alıp çıktım.. Karşıdan karşıya geçerken arkamdan bir ses “hanfendiiii!” Ben tabii yıllardır içimde biriktirdiğim refleksleri o an dışarı attım , zank diye yolun ortasında durup (refleks olaraktan yani;) ) bana seslenen kasaba döndüm.. Benimle birlikte ciyavvvkk fren sesleriyle 3 araba da arka arkaya durdu..

Ben ezilmekten son anda kurtulmanın ,ayılmanın ve kasapta unuttuğum poşetlerime kavuşmanın sevinciyle “aaa benim dimi onlar teşekkürleer..” derken, kasap efendiği ile “olur öyle ramazan şimdi dalgınız hepten..” diyor, biz bu koyu sohbeti yaparken korna kıyamet , araçlardan birinin şöförü yarı beline kadar uzanmış carlıyor..Neyse kasaba “sonra konuşuruz deyip yoluma devam ediyorum.(Sonra ne konuşacaksak..Kasap babamın oğlu ya .. ondan herhalde..)

Konuyu Cenk’e anlattığımda , bu refleks hareketlerimi gerekli zamanlarda yapmalı, yolda yürürken dalgın değil cin gibi olmalı üzerine uzun uzun söylemler dinledim..Cenk sinirlerinin son safhasındayken ekmek sepetine bakıp “aaayyyyy yhaaa inanmıyoruuuummmm” dedim..

Cenk: Söyle söyle ne unuttuk almayı ..söyle bakalım..(ana adam gergin?!)

( Ne bakıyosun? Arada olur öyle ev hali..)

E yani küçük su samuru bile şaşırdı Cenk’e..Çocuğu bile delirttik sonunda..

Ben : Cenk ,babası sinirli çocuklar neden babalarıyla  iletişim kuramıyor?? Çünkü eziliyorlar ezikler!

Kocası sinirli olan kadınlar neden kendilerini kocalarına ifade edemiyorlar?? Çünkü çünkü kocaları onları eziyor ezikler!

Ben şu an neden seninle iletişim kuramıyorum?!

Cenk : Çünkü eziksin!

Ben:  Hayır çünkü sen sinirlisiiinnnnnnNNN!  (o an gerçek reflekslerimin çalışmasını çok isterdim apuaaaaa! ) Böylece kim daha çok sinirli görmüş olduk..

Neyse Cenk sinirli koca benzetmesinden hoşlanmadığı için hemeeen hoplaya zıplaya fırına gitti…

Kıssadan hisse:Ramazan günü eşinizle gıcık gitmeyin.(Bilakis bütünüyle gıcık bir insan olun ki sizinle muhattap olmasın alttan alsın.)

Bugün doğan kız çocuk ismi: Huriye erkek çocuk ismi:Davut (Acık modern olsun derseniz : HuriyeSu & DavutCan)

Menü:Hasan Paşa Köfte-Bulgur Pilavı -Cacık

Error..errorrrr..Bu ara beni azıcık idare edin hata verip duruyorum..

Lezzet dolu sofralar,neşe dolu dostlar, kahkahalar sizin olsun..Ebrashca ev aramaya devam serisi tüm hızıyla devam etmekte..

5 Responses »

  1. Ebrashca Cenk’i bile kızdırdıysan bu ara çok fenasın sen :)(benim yüz ifademle su samurununki aynı idi resmen :D)

Yorumlarınız benim için değerlidir ,okunası ve üzerinde düşünülesidir ;)