Saç Baş Sorunsalı:)

Saç Baş Sorunsalı:)

Teknik bazı sorunlar sebebiyle bu aralar can sıkıntısı yaşıyor, bunalımlara sürükleniyor olabilirim , sorun değil , sevgili abişkomun en kısa sürede çözeceğine inanıyorum ..( Gerçi iki gündür telefonlarıma çıkmıyor muhtemelen nüfus müdürlüğündedir, benden kurtulmak için kendini babamın nüfusundan sildireceğine dair bazı söylentiler var bakalım hayırlısı…)

Bu hafta sonu birazcık yoğun geçecek , öncelikle uzun süredir hacim olarak belime kadar uzanmış fakat somut olarak bakıldığında sağa sola yol yapmış olan saçlarımı bir hali yoluna sokturmalıyım.Yoksa sokakta gören selam vermicek yakında o dereceyim artık..

(N’olmuş azıcık saldıysam kendimi, herkes bunalıma girebilir..)

Ben beni bildim bileli kuaförlerle bir türlü barışamadım..Kendime tam iyi bir kuaför belliyorum ya adam askere gidiyor gidiş o gidiş , ya adamlar kuaförü taşıyor ya da kuaför kapanıyor ?! ( sorun ben de mi? Cenk’e sorsan kesin bende?!?! )

En son Sinemciğimin yıllar yıllar boyu gitti ,kapılarını aşındırdığı çok meşhur bir kuaföre gittim evet adam muhteşem kesti ..(isim ve yer veremiyorum maalesef RTÜK malumunuz 😉 )

Küçük bir kuaför 50 yaş üzeri iki beyefendi işletiyor.. Hoş bir bayan da onlara destek veriyor.. Öyle ayak altında dolaşan çıraklar ya da yüzünde sahte ötesi bir gülümseme ile, içinden  aslında “hepiniz lanet olası kadınlarsınız hepinizden tiksiniyorum” diyen manikürcüler filan yok..Beylerden biri fuları,küpeleri ve fazlaca narin el hareketleriyle sizin ona kendinizi ayrıca yakın hissetmenize (!) sebep oluyor .. Artık amca mı dersiniz teyze mi size kalmış..

 ilk gittiğimde saçımı  çok güzel beğendiğim için  dayanamadım hayatımda mumla aradığım yeri sonunda bulmuşum kaçırır mıyım.. 3 ay sonra tekrar gittim, bu defa bambaşka bir model istiyordum..

Sandalyeye bir güzel kuruldum,başladım tarif etmeye.. Önden kahkül istiyorum ama uzamış gibi duracak hafif, kenarlardan belli belirsiz katlar , yani saçımı tepeden topladığımda kenarlardan çıkacak ,sanki ben farketmeden düşmüş havası verecek ,vs..vs.. ben kendimi öyle bir kaptırmış anlatıyorum ki benimki derin bir nefes aldı : “Aayh bayılıcaam tatlım , iyi hoşsun da hayatımda duyduğum ennn berrbat saç modelini anlattın! Madem kenarlardan çıksın istiyorsun al makası eline kenarlardan kırp benim sana yapabileceğim hiç bir şey yok!!” dedi postayı koydu?!

Ben de “aa tamam canıım , yani işinize karıştım galiba tamam size bırakıyorum siz nasıl isterseniz öyle kesin ! Dedim ve iyi halt ettim..

Sevgili kuaförüm “heh işte ennn sevdiğim müşteri modeli, tamam şimdi kendini bana bırak , Magic!” de-di?! ( Magic =Sihir , büyü )

Saçımı kesti.. kesti..kesti..Arkası Babil’in asma bahçeleri gibi kat kat , önler çeneye doğru kavisle iniyor ve son olarak saçımın en arkasından 1 karıştan daha uzun bir tutam saç -ki bana ait olduğundan bile şüpheliyim-  kendi özgürlüğünü ilan etmiş salınıyor?!?!

O kadar şaşkındım ki “işte kendinizi bana bıraktınız ve sonuç..İnanılmaz modern ve yaşınıza uygun bir model oldu! (evet 30 yaşıma bir yıl kala bu model iyi oldu ,içimde ukde kalacaktı gençliğimde EMO olamayışım.. )

Parayı ödedim , kendimi ve saçlarımı alıp kuaförden yollara attım kendimi ,anında bir lastik toka bulup saçımı topladım ve o tokanın çeşitlerini 6 ay kafamdan çıkartamadım..O arkamdan sallanan bir tutamı da büyük bir zevkle son yolculuğuna uğurladım..

Dolayısı ile kuaförlere olan gıcıklığım yıllar yıllar boyu artarak devam etti..(Bu arada bu söylediğim kuaför aslında gerçekten güzel kesiyor da kendinizi teslim etmeyin ,kontrolü ele almakta fayda var 😉 Adam yıllardır hayalini kurduğu saçı bana uyguladı.. Tamamen sabit , hayatındaki herhangi bir ani değişikliğe adaptasyon sorunu yaşayan , yavaş yavaş alıştıktan sonra ise bir 20 yıl daha aynı şeye yapışıp kalan benden bahsediyorum.Gerçi adamcağız ne yapsın kendimi hala 12 yaşında hissettiğimi anlamış olacak ki bana yakıştırdı o saçı..

Neyse ki bu anıları kuaföre gitmeden önce hatırlamam iyi oldu.. Muhtemelen bir  6 ay daha ertelerim kuaför olayını..I-ıh yok gitmicem yine fobi oldu resmen yani 😉

Güzel bir haftasonu sizin olsun,bol güneşli 2 gün geçirin ..Yediğiniz içtiğiniz sizin olsun , gezdiğiniz gördüğünüz yerler aklınıza kazınsın .. Bi daha gidelim nooooluuuur diyip 2. gidişinizde aynı zevki alamayacağınız gerçeğini kabullenin ve yeni yerler keşfedin 😉

Mutlu haftasonlarıııı 🙂

3 Responses »

Yorumlarınız benim için değerlidir ,okunası ve üzerinde düşünülesidir ;)