Sabit “Durur” Ebrashca

Sabit “Durur” Ebrashca

 

Tehlike bitti mi ?? Çıkabilir miyiz?

Hayatım boyunca bağırış çağırıştan, gürültülü ve kalabalık ortamlardan, şiddetten, yüksek sesten, kavgadan uzak durmuş,ürkek hallerim itibarı ile savaş filmleri, bilimkurgu filmler hatta fantastik canavarlı filmlerden bile korkmuşumdur.

Benim dünyam, Şirinler Köyünde geçen, Minnie Mousse ile dans eden, Şirine ile dertleşen , en fazla Lola’ya trip atan pembe bir hayattan ibarettir..

Siyasetten, politikadan konuşmaktan,fazla hırslı ideolojik hareketlerden daima kaçınmışımdır.

Yani en büyük olaylarda bile beni meydanlarda görmeniz imkansızdır.. Ama bu son yaşanan olaylarda, en çok sevdiğim insanların o meydanlarda olduğunu gördüğümde ve sabahlara kadar sosyal medyandan ve televizyonlardan (tabii ki Penguen belgeseli vermeyen GERÇEK bir tv kanalından bahsediyorum.) izlediğimde gördüklerim karşısında isyan etmiş, ağlamış ve sürekli neden, neden ve neden diye sorguladğım günlerde cesaretimi toplamış ve benim de ORADA olmam gerekir diye ortalığa çıktığımda; Cenk beni kenara çekmiş ve tane tane anlatmıştır..

“Ebrarcığım sen orada kendini ifade edebilecek yapıda biri değilsin..Sen canlı canlı takip et, arada bizimkilerle yazış AMA ÇOK MEŞGUL ETME! , ne bileyim belki sana ihtiyaçları olur telefonunu sabaha kadar açık tut, sağlam kafayla evde kal inan hepimize yeter!”

Evet haklıydı, bir de cahil cesareti vardır gaza gelip en önde gider ilk gelen biber gazından sonra anında beyaz bayrak sallar, polis abilerden yardım isterim diye korktu sanırım.(Artık böyle bir durumda Cenk beni kurtarmaya mı koşardı yoksa fırsat bu fırsat deyip olabildiğince uzaklara mı koşardı bilinmez )

Ben de bu zor günleri sosyal medyadan ve televizyondan canlı takip ederek , whatsapp’tan abimlere limon resimleri göndererek ve sürekli olaylara isyan ederek geçirdim.. Hatta bazı olaylardan o kadar tırstım ki muhtemelen bir 5 sene Taksim civarından geçebileceğimi sanmıyorum..

Şakalar bir yana..Olaylar birşeye bağlanmış değil.. Fazla aksiyon oldu “duralım” dedik, bakalım sonumuz nasıl olacak..

En kısa zamanda GÜZEL HABERLER, vicdanlı, nazik ve halden  anlayan yöneticiler görmek dileğiyle.. Harika bir Cuma olsun..Neşeli geceler ,güneşli günleeer ..

Yorumlarınız benim için değerlidir ,okunası ve üzerinde düşünülesidir ;)