Pisili and Mr. Teddy Bear’li Pazar

Pisili and Mr. Teddy Bear’li Pazar

Geçen haftaki hoop gümmm yazımdan sonra Cenk’in cemiyette olan itibarı daha da güçlenmiş maşallah şanı almış yürümüş..Bütün gün geçmiş olsun telefonlarını, mesajları ve çiçekleri tahtında pardon yatağında kabul etmiş daha yok mu daha yok mu diye gözleri kapılara dikilir olmuştu..Bu sevgi seli karşısında morali düzelmiş, beli dikleşmiş ve ayakları yürür olmuştu 🙂

Pazar günü sabahı çat “biz geldiiiiiiik” diye anneme kahvaltıya gittik..Kahvaltı sonunda Abimleri arayıp onlara kahveye gideceğimizi sonrasında da alışveriş işerimiz olduğunu söyledik. Misafir meraklısı, izzet ikram gurusu ,milli servetimiz Aylinko daha telefonda konuşurken hoplamaya başlayıp “hadi hadi koşun bekliyoruz “dedi..

Gittiğimizde evde, Abim +Aylin ve bir adet yavru kedi bizi beklemekteydi..Bu yavru kedi 5 aylık ve hala sahiplendirilememiş bir pisi.. Allahım nasıl masum..Kedilere yaklaşma-Kedileri sevmeye meyillenme- Kediye bir nebze daha yakın hissetme -Kedilerin ağzını ve patilerini birine tutturduktan sonra, işaret  parmağının ucuyla  sevme ve son olarak da cesur bir şekilde kucaklayıp severken azıcık bir miyavlama sonucu kucaktan fırlatıp atma deneyimlerimi gayet iyi biliyorsunuz..

kaaalk

(uyuma numarası yapma.Kalk sevicem acık !! )

Ama bu defa başka.. Bu yeni pisi öyle masum ki..Hiç ama hiç korkmadan bütün gün peşinde dolaştım.. Kucağıma alıp mıncıkladım..Masa altlarından yakalayıp kıstırıp, sarmaladım sıktım.. En son patilerini ağzıma sokarken abime yakalandım ve ciddi bir uyarı aldım..

Bu arada akşam üzeri Rock’n Coke‘a gidecek olan abimler tam hazırlanmaya başlayacaktı kiiiiiiiii, Aylin karın ağrısı sebebi ile konsere gitmekten vazgeçip biletini Cenk’e devretti , Cenk daha yapılan bu jest karşısında Aylin’e sevgi ve övgülerini sunarken biz çoktaaaaaaan soluğu alışveriş merkezinde almıştık :))

Aylinkocuğum biraz tatsızdı..Aldığımız bir kaç ciciyi kasada paketletirken fazladan beklediğimiz 5 dakika için mızıldandı, kalabalıktan yoruldu, açıktan dili damağı kurudu,huysuzlandı mızmızlandı ve sonunda isyanıma hak verince kaşla göz arası bana bu sevimli pıtırı aldı 🙂

teddyyyyyyy

(Mr. Teddy Bear 🙂 )

-Al bakalım bu senin!! Ben seni bugün eğlendiremedim aam belki bu seni mutlu eder..

Oyyy senin varlığın yeter böcüüüük..Bana hep bunlardan al oldu muuu?? 🙂

Tabii bu resmi instagrama koyduğum an saniyesinde özelden mesaj atıp “ebraaaar yoksaa yoksaaaaa?!?!??!?! deyip ,yanına bebek ikonu koyup coşku yaratan sevgili arkadaşım Derya’yı bu hayalperestliğinden dolayı tebrik ediyorum 🙂 

Cenk konserden döndüğünde yarı baygın şekilde olanları dinlesem de, güzel getiğine ayrıca sevindim , konsere çıkan grupların bir tanesini bile tanımamama ise içerledim..O kim o hangisini söylüyo, ünlü mü bu gruplar yaa?!? diye safça sorduğum sorular karşısında Cenkciğim sabırla beni aydınlattı:

“Aynı akşam sahneye sırasıyla, Sezen Aksu, Ajda Pekkan,Serdar Ortaç filan çıkmış gibi hayal et?!” ahaaaaaaa süpermiş yahuu  ben de gelseydim keşke dedim.. Tabii o an sanki Cenk bunların konserine gitmiş gibi geldi.. Gece yarısı kafası işte cin gibi (!) olurum geceleri, senet sepet imzalatacaksanız gece 2’den sonra gelin müsaitim 🙂

Okullar açıldı, açıldığına ben bile içlendim yani..Neyse miniklerimize çaktırmıyor onlara başarılar diliyorum, renkli bir yıl olsun..O griler size bulaşmasın hiç, hep rengarenk olun emi? (çok pis laf çaktım haaaa) .. Neşeli haftalaaaaaar..

Yorumlarınız benim için değerlidir ,okunası ve üzerinde düşünülesidir ;)