Paralı Gün İşleri

Paralı Gün İşleri

En güzel düşünme yeri olarak dünyada nam salmış yerlerin başında tuvalet , düz yolda araba kullanma ve balık tutma gelir.. Yani bütün bunlar yapılırken insanlar taaaa yıllar öncesine gider, geri gelir, döndüğü yeri beğenmez zaman tünelinde yolculuk yaparmış.. (facebook’taki aptal zaman tüneli değil, bu kişisel yani 😉 )

Benimse en güzel dalıp gittiğim yer ocak başında çorba kaynatırken oluyor..Bir yandan karıştır..karıştır..karıştır.. Saniyeler içinde çorba kabarmaya başlasın bir telaş altını kıs hızlı hızlı hareketlerle kaynarlığını al bu arada çoktaaan yer yüzüne in..Bu reva mı şimdi? Ama öyle oldu..

Şimdi diyeceksiniz ki Ebrashca sana ne oldu da mutfaklara kapattın kendiniii..Geçen hafta Cuma günü paralı günüm vardı (ehem) ,(8 Mart-PARALI- Kadınlar Günü konsepti yaptım 😉 ) kızlar gelecek tabii, perşembe gecesinden kendimi mutfağa kapadım..

-Mısır Unlu Peynirli Börek (öhö öhöööö )

-Buharda Karnıbahar-Brokoli-Havuç-Mısır salatası

-Beyaz sütlü tatlı

tabii bu menüye ek olarak da anneciğimden gelen ;

-Havuçlu Maydonozlu Patates Topları,

-Tart

-Bulgurlu beyaz lahanalı salata

-vee mayalı hamurla yapılmış kıymalı poğaça..

Anneme ayrıntılı bilgi verdiğim halde hızını alamamış yaptıkça yapmış sağolsun, yiyecekleri getirmeye geldiğinde masanın sadece 6 kişilik olduğunu görünce “aaaa ne kadar az kişisiniz ,ben 10 kişi hayal etmiştim ” diyerek hayal gücünün nasılda sınırsız olduğunu belirtti..

(ah canlarııııım.. Tam parmaklarını yerken yakaladım pozu 😛 , Tamam zorla verdirdim 😀 )

Bu arada çorba bu menünün neresinde demeyin , o arada bir de beyim için çorba kaynattım..(40 işi bir arada yapar ,ahtapota bağlar Ebrashca ..)Neyse yukarıdaki listenin benim yaptığım kısımlarında gördüğünüz mısır unlu peynirli börek öyle kulağa geldiği gibi çok da farklı bir börek değil.  Sadece tepsi böreği yapıp en üstüne mısır unu serpiyorsunuz, yerken Little Ceasar’s dan pizza yiyormuş gibi oluyorsunuz;)Gerçi benim böreğim, yufkaların azizliği sebebi ile kestiğim an Godzillaya benzese de masaya getirdim..Maşallah kızlar ikişer ikişer yedi.. Demekki neymiş, dış görüntü hiç bişeymiş, önemli olan içi ve lezzetiymiiiş 😉

(yalan mı bak mutlu yüzler, sağlıklı gülüşler 🙂 )

İşte böyle bol yemeli içmeli gülmeli bir geceydi..

Bu aralar yazılara fazla ara verdim ,biraz yoğunluk biraz saman altından su koşturma durumları içerisindeyim ..Yeni yazılar yakında eski sıklığıyla gelecek..

Güzel bir akşam olsun..Peşinde olduğunuz işler ,siz kafanızı yorup, aza koysan dolmaz çoğa koysan almaz halini almadan kendi kendine çözülüversin.. Bi defa da armut pişsin, ağzınıza düşsün ne var yani değil mi??? 🙂

Neşeli akşamlaaar..

 

Yorumlarınız benim için değerlidir ,okunası ve üzerinde düşünülesidir ;)