#ÖyleSevdimKiSeni

#ÖyleSevdimKiSeni

Perşembe gecesi Öyle Sevdim Ki seni filminin galasındaydık.Fimin başrol oyuncularından Duygu Yıldız yakinim olur ehem ehem 🙂

ÖyleSevdimKiSeni

Filmi tabii ki anlatmayacağım ama konusunu şöööyle bir geçmem gerekirse :

Trabzon’da deri işi yapan Cemal‘in mutlu bir evliliği var.Ona deliler gibi aşık olan karısı ve kızı yaylada kalıp oranın işine gücüne bakarken Cemal de ara ara şehirdeki evde kalarak dükkanın işini yapıyor. Birgün Ukrayna’dan bir gemi geliyor ,gemiden bir arkadaşının tuzağına düşmüş Olga iniyor. Zavallı Olga Türkiye’de çok çalışan Ukraynalı var benim neyim eksik hem dilim de var ben de gideyim nüfusu çoğalttığım yetmiyor bir de Öğretmenlik yapar hasta anneme para yollarım diye düşünüyor.. Ah be Olgacım Türkiye’de biz kendi öğretmenlerimize sahip çıkamıyoruz , rahat ettiremiyoruz seni ne yapalım..

Olga böyle safi saf şekilde Türkiye’ye ayak basıyor ama çakal arkadaşı Yelena O’nu alıp hemeeen kendi çalıştığı otele götürüyor (bu arada otelde ne yaptığını anlamışsınızdır yani kapıda durup vale işi yapacak değil ya.. ) ve kızın pasaportunu da patronuna veriyor.. Aha yandın kızım derken biiiiz olaylar gelişiyor ve bu cesur yürek Cemal dertsiz başına dert alarak kızı kurtarıyor..Kurtarıyor da bu defa da otelin sahibi olan patron peşine düşüyor..Hem bu olaylardan kurtulmak hem karısına hissettirmeden şu kızı yerine ulaştırayım işgüzarım abi ne yapayım derken işler sarpa sarıyor..

Olga’ya aşık oluyor.. Olgacım da yavrum safın önde gideni adamın karısı olduğundan bile haberdar değil..

-oyle-sevdim-ki-seni--filmine-istanbul-da-muhtesem-gala

Filmin en güzel sahnesi :

Cemal Trabzon’a gelip de kötü yollara bulaşan kadınlardan “Nataşalar” diye bahsediyor.

Olga ise : “Nataşa çok güzel bir isim , ama siz yanlış kullanıyor. Sizdeki Ayşe bizdeki Nataşa” diyor Cemal’in bir karısı olduğunu ve adının Ayşe olduğunu bilmeden..

Velhasıl filmden çıkarılacak ders:

Dışarıda her gördüğümüz Rus asıllı “Nataşa” değildir.

Allah bu erkek milletinin içine sadece vicdan versin.

Mutlu bir yuvan var, seni görünce yüzünde güller açan karın, kızın ,işin gücün herşeyin var. Olga’nın nesine vuruldun?? Zırıl zırıl ağlayan yüzüne, burnundan akan sümüklerine mi??

Gerçi adama hiç birşey olmuyor ki..Karısı bütün güvenini yitiriyor, ağlamaktan helak oluyor.. Olga desen evli adamı ayartmış pozisyona düştüm bana şimdi Nataşa demesinler de ne desinler diye yerlerin dibine giriyor.. Para kazanamadan ülkesine dönüyor..Cemal malı da hala kızın arkasından öyle çok sevdim ki seni diyor..

Film bitti ben filmden çıkamadım.. Hatta başrol oyuncusu çocuğu gördüğüm an uçan tekme atasım geldi! Apuaaaaaaaaaa!

Buradan oyunculukların nasıl da iyi olduğunu da belirteyim.Herkes o kadar gerçekçiydi ki, film bittiğinde takım elbiseli, gece elbiseli hallerini görünce bir tuhaf oldum 🙂

Güzel bir haftasonu,renkli bir akşam olsun..Neşeli akşamlaaaaaaar 🙂

 

4 Responses »

  1. ben gittim bu filme adam kıza hangi ara ve neden aşık old onu anlamadım. Yüzeysel geldi ve erkeklerin bir kez daha sadece uçkur peşinde koşan ve mutluluğu haketmeyen biri olduklarına parmak basan bir film oldu.Vaktime yazık hiç beğenmedim. Hala eski türk filmi kafası baydı artık biz izleyicileri.

Yorumlarınız benim için değerlidir ,okunası ve üzerinde düşünülesidir ;)