Oradan Buradan

Oradan Buradan

Tatildi,dekorasyon  işleriydi derken geçen hafta iki güzel yer keşfettim;

1-  Circle Yeniköy ;

Sevgili iş ortağım mekanist.net’imin davetiyle Circle Yeniköy’e gittik.Mekanı daha önceden bilenler “ayyy bizim Circle ayoool” diyorlar ise yenilenmiş halini bilmiyorlar demektir. Şuan eski halinden eser yok, tamamen yenilenmiş bir menü ve gerçekten nezih bir mekan. Akşamları saat 22:00’dan sonra canlı jazz müzik başlıyor.Çoook romantik bir yer, hatta Cenk’e söyledim beni bir akşam oraya davet edecek. (işte öyle kendi kendime eğleniyorum. -Bu arada beni okumaya yeni başlayanlar Cenk’in kim olduğunu bir türlü çözemiyorlardır muhemelen. Zararsız O, hayali arkadaşım olarak düşünün 🙂  )

menüsüne gelince favorilerim ;

1-Keçi Peynirli Pancar Tartar,

fotoğraf+..[1] (3)

2-Circle Salad : Buğday+Roka+Semizotu+KeçiPeyniri ve Çilek parçacıklarından oluşuyor. Gidin yiyin önce parmaklarınızı sonra da benim başımın etini yersiniz harikaymış amaaaaaa diye 🙂

fotoğraf+..[1] (2)

3-Ballı Keçi Peynirli Tartine :Şimdi bu lezzet bombasını yapmışlar üzerine bal gezdirip fırına vermişler.Ağlamadan yiyin.

fotoğraf+..[1]

Harika bir akşamdı,neredeyesek.net/  Övgü, kucukmarthaisbasinda.blogspot.com /Özüm ,berry-dew.blogspot.com /Şebocuğum, Tadindaseyahat.com/ Gürhan ve Cenkle (farkındaysanız Cenk hala herhangi bir kurum ya da kuruluşa bağlı değil. Ama davetlerin aranan yüzü ve sevgi pıtırı, iyi niyet timsahı kendisi 🙂 )

Gerçekten hem lezzetli hem de çok eğlenceli bir gece geçirdik,

Bir sonraki gün sevgili blogger arkadaşım Seraptan.com’un davetiyle Suadiye Bellatrix‘de okyanus cilt bakımı yaptırdım.

Hemen Armani Cafe’nin karşı kaldırımında bulunan bir güzellik merkezi.

En tatlı cilt uzmanını ben kaptım, ses tonu tonuşması o kadar sevimli ki yattığım yerden kalkasım gelmedi.

Image[1]

(ah yıvrıım neden öyle hüzünlü baktın Çiko?!-Çamurların ardında bir Çiko )

Cilt uzmanı Kübra, önce buhar banyosu, ardında asla kimyasal olmayan ürünlerle yumuşatma ardından gayet steril işlemlerle kolojenlerimden akladı beni, sonrasında çamur maskesi ve onu da temizledikten sonra iğğğğrenç balık kokulu bir jel ama sonucunda pırıl pırıl misler gibi bir cildim oldu.Sevgili Kübracığım benimle çok ilgilendi,ben de hizmetinden çok ama çok memnun kaldım. Kendisiyle iletişime geçip randevu alabilirsiniz. Cilt tipinize uygun bakımı yapacaktır.(artık yüzünüze çamur mu sürer ahtapot bacağı mı orasını bilemem 🙂 )

Pazar günü ise;

Sevgili dostumuz biricik Tufancığımızın doğumgünüydü.80 tane aksilik üzerine sonunda 25 kişilik bir ekiple bir araya gelmiştik. Sinem 1 aydır bu organizasyonu hazırlıyordu. Çok güzel bir restoranda sevdikleriyle bir kahvaltı organizasyonu olacaktı. Yer itibarı ile önce mekan iptal oldu, daha güzel bir mekanla anlaşıldı doğum gününden bir gün önce su boruları patlamış burası da iptal oldu. Son dakika kararı ile Emirgan’daki meşhuuur Mehtap Cafe’ye karar verildi.Çok eskiden cok sık gittiğimizi hatırlıyorum, bal kaymağına bayılırdım çocukken. Amaaan o bal kaymak tadı olmuş sana turşu.Çay istersin çay gelmez, iki kişilik serpme kahvaltı dersin tek kişinin bile doyamayacağı bir tabak peynir gelir…Ne zeytin ne başka bir şey.. Aaa bir de bal kaymak ve domates tabii..Üstüne de fahiş bir ücret ödeyip çıkarsın. Eksik yani… İlgisizler yani…Bence en kısa zamanda mekanın servis departmanını geliştirmeliler.Hayır onların kazancı eksilmez çünkü Boğaz’ın en güzel yerinde konumu, kimse gitmese bile dolar taşar, benim maksadım insanların Pazar günleri rezil olmasın.Oh döküldüm rahatladım.

İyi uykular insanlık, bu gece en güzel rüyaları görün daha sabah saatlerinde gerçekleşsin, böyle çabuk çabuk olsun bekletmesin, sabretmek gerekmesin. Ne dilediyseniz olsun, “kalbim temiz ayoool ne istesem oluyo” deyip itici olun ama mutlu olun 🙂

3 Responses »

  1. Sen yazarken rahatlıyorsun, ben seni okurken… bir rahatlıyorum bir rahatlıyorum, bir de üstüne keyifleniyorum! Ben iyi ki tanımışım Şahap’ı, o iyi ki tanımış seni, ne iyi olmuş böyle:) İşte buna ballı kaymaklı denir!

Yorumlarınız benim için değerlidir ,okunası ve üzerinde düşünülesidir ;)