Öhö Öhööööö

Öhö Öhööööö

Cuma akşamı geleneksel kızlar buluşmamızı yaptık..Akşam evlere dağılırken Gamze’nin beni “ya kızım yarın sen bize gelsene , Musti’yi kovalarım evden, havuze filan gireriz ” demesiyleeeee, cumartesi yaptığım bütün planları bir bir iptal ettim, çocukluk arkadaşımın yüzüne telefonu kapadım, Cenk’i tanımazdan geldim, verdiğim sözleri unuttum, evin kapısını panjurunu sıkıca indirdim, soluğu Gamze’de aldım..

O kadar kendimi kaybetmişim ki grip başlangıcı olduğumu unutmuşum?!!

(Olamaz mı?)

Sonuçta Gamze’den bana kilit kelimeler gelmişti..

Cumartesi Günü -Kahvaltı – Çekmeköy Pazarı ve Havuz

Peki günüm nasıl geçti diye ısrar kıyamet soracak olursanız ;

Pazarda hiç birşey bulamayışımızı,

Havuzda şezlong bulamayışımızı,

Tepemizdeki 30 derece sıcaklık yayan ve hissedilirliği 50 derece olan güneşi,

ve koskoca mekanda bizi kendine ebeveyn edinen ve dönüp dolaşıp yanımıza gelip çığlık kıyamet kaçışmamıza sebep olan korkunç kediyi saymazsak günümüz güzel geçti..

Kedi bildiğiniz siyam kedisi ama muhtemelen en son çekilmesi planlanan “kedi’nin öcü” filmi çekimlerinden henüz kaçmış gibiydi..Kafası ve patileri koyu kahve,bedeni krem rengi ve koyu kavverengi suratına tezat cam gibi mavi gözleri?!?! Boynunda da çıngır çıngır ötüp “geliyorum şimdi yicem sizi kaçııın diye öten iiiiğrenç bir çıngıraklı tasma ?!?!! Bunlara ek olarak bu kedigillerin yüz karası bu kedinin hiç ama hiiiç tüyü yok sırf ilik ve deriden ibaret ?!

Aha işte buldum aynısından.. Korkunç değil mi yani?? (Bizimki cılızzz ve tüysüzdüü?!? )

Neyse kedi peşimizi bırakmayınca günün kalanını ben ,Gamze ve Kedi olarak geçirdik.. Bizim muhabbetlerimize tuhaf tonlamalarla miyavv deyip ( hatta miyaouuuuwwwooo daha anlaşılırdı..) bize eşlik etti sağolsun..

Artık güneşten iyice pelte olmuştuk ki eve dönmeye karar verdik..

Yani kısacası güne ait en güzel şey Gamzeydi, o da muhtemelen beni bıraktıktan sonra kırk derece ateşle yatmıştır..Çünkü şuan ben Cenk’in verdiği doping ilacı aldıktan sonraki ilk yarım saatimi yaşıyorum..

Havuz ve güneş beni iyice hasta etti..Yataklara düştüm..Kafamı kaldıracak,hatta gözlerimi açacak halim yokken bana bir karışım yaptı vallahi ellerim ve  beynim  açıldı yazı yazma hissiyatı doğdu..

Bu sabah Onur ve Elvan çifti bize  kahvaltıya davetliydi.. Canlarıma belli etmemeye çalışsam da bütün gün yüzümdeki mal bakışlar ay bak “mat “yazacaktım mal yazdım tamam itiraf ediyorum ,bildiğin mal bakışlarla kızı o kadar baydım ki giderken migreni tuttu kuzumun 🙂  E ne yapalım her zaman enerji dopingi, ev hanımlarının hası, mutfakta fırtına(!) ,salonda bir kahkaha yüzlerde bir tebessüm Ebrashca’yı bulmak kolay değil 🙂 Arada arızalandığım oluyor idare ediverin azıcık..

ana?! Sen nerden çıktınnn?!??!?! Tamam anladık yavruyken güzelmişsin.. Kusura bakma da bedava verseler evime sokmam, evi taşır, mahalleyi terk ederim o derece! Sevmedim seni kedi çık hayatımdan.

İlaçlar, dopingler,burun şelalesini durdurmak için  2 rulo tuvalet kağıdı (Annem şuan tırnaklarını çıkarmış bana dalmak üzeredir.. Tertipli bir bayan herzaman yanında kağıt mendil taşır.. Şelale diyorum şelaleee hangi kağıt mendiiil..) Buradan kağıt mendil yetkililerine sesleniyorum , sponsor arıyorum..Hemen bir saat içinde kapıma gönderilen her türlü kağıt mendile açığım..Söz katlayıp gemi yapmıcam,burnumu silicem sadeceee).

İşte böyle hümkürük sümkürük bir haftasonu da böylece bitti..

Harika bir hafta olsun..Bu gece kandil, Allah, “acaba kabul olur mu??” diye ümit ederken bile sizi heyecanlandıran ne kadar dileğiniz varsa hepsini kabul etsin.. Hadi gece yarısı oldu bile , çok güzel dualar edelim hepsi biiir bir olsun, amiiiin 🙂

4 Responses »

  1. Ebrashca her okuduğum da yüzümde bir tebessüm.Kahkaha attıklarımı saymıyorum bile.Ne dileğin varsa Allah kabul etsin. Güzel insan…

Yorumlarınız benim için değerlidir ,okunası ve üzerinde düşünülesidir ;)