Öcüler geliyoooo !

Öcüler geliyoooo !

Dün gece rüyamda bir köpeğin peşinden hoplaya zıplaya giderken , köpeğin dönüp bana havlamasıyla çığlık çığlığa uyandım..Cenk artık bu rutin çığlık hallerime çok alışkın olduğundan ,kendini yormadı..Neye çığlık attığımı bile bilmeden sadece arada “yat bebeğim bişe yok” gibi bişeyler geveledi??!
Çocukluğumdan kalma bu çığlık hallerim ,tamamen abimin eseri.. 8-9 yaşlarına kadar ,aynı odayı paylaştığımız dönemlerde , gece karanlıktan  korktuğum için uyumadan önce sohbet edelim isterdim , hani o anlatmaya başlarsa ben de sessizce uyuyabilirdim ..Ama ,kendisi genellikle sohbete yatağın altında olan ve her ne hikmetse sadece abime görünen varlıklardan başlardı..Önce gözlerini yatagımın altına diker sonra da ” ebraaaaaar bişey söylicem ama korkmaAAA” dediği an zaten benim için zaten herşey bitmiş olurdu.

Onun çok düzenli rafları vardı ,üzerlerinde kitapları, dergileri,oyuncak arabaları filan..Oraya gizlice tırmanmaya bayılırdım..Taa ki bir gün benim için rafın en üstüne  jelden siyah bir tarantula bırakana kadar, aşağı nasıl tek seferde indiğimi tahmin edebiliyorsunuzdur..

Eskiden annelerimiz uzuuun amaçsız bir tek yastığı olurdu.Muhtemelen anneme de anlamsız gelmiş olmalı ki , o yastık genelde abimin ya da benim yatağımızla duvar arasına konurdu ki uyurken duvara yapışıp üşütmeyelim..Tabii ki benim sevgi dolu ,tatlı abim bu fırsatı genellikle ,o dev uzun yastığı yorganın altına koyarak değerlendirirdi..Odadan içeriye girdiğim an sanki yatağın içinde bir tabut duruyor sanırdım..Tabii uzuuun çığlıklarımı anlatmama gerek yoktur herhalde..Ve annemlere göre hep nedense abim akıllı uslu, bense şımarık ve cazgırdım?!?!?!Abim çok zeki ve sakindi mesela o hep süpermen olurdu bense onun köpeği..Hayır oynuyoruz iyi güzel de niye fotoğraf çektiriyoruz onu anlamıyorum..(Kariyerimin gelişimi açısından zararlı bulduğum için yayınlayamıyorum , şaka şaka annemde resimler 😉

 Birde Gülşah daha 2 yaşında falandı , teyzeciğimde sağolsun onu uyutmak için “çabuk kapa gözünü bak sallanbaç geliyo !! diye bir hayali kahramandan bahsederdi..Ben o sıralar 9 yaşında koca kazık olmama rağmen bu sallanbaç denen, gözümde iri yapılı bıyıklı adam uykularımı böler,beni korkudan delirtirdi ama her ne hikmetse Gülşah mışıl mışıl uyurdu.??!Anormal olan şey teyzem miydi ben mi yoksa sallanbaç mı bilemiyorum..Tek bildiğim “acaba teyzemler gittiğinde sallanbaç da onlarla birlikte  gider mi ” sorusunu defalarca sormamdı.. Sonuçta canavar adam onlarındı giderken götürmeleri en uygun olandı..

 Çocukları şakadan da olsa korkutmayın..Korktuklarında “öyle bir şey yok” diye geçiştirmeyin, öyle bir şey olmadığını ispatlayın..(Gerçi evde sallanbaç olduğunu gören bir çocuğa olmadığını nasıl ispatlarsınız?? o da ayrı bir konu..Neyse halledersiniz 😉 )

 Hepinize çok eğlenceli haftalar, bol kazançlı, bol sürprizli bir hafta olsun..

( Aaa bir de  İzmir’den çok ama çok sevdiğim canım arkadaşım Handeciğimin bugün doğumgünü, nice mutlu yıllara kelebek seni çok ama çok seviyorum..Yeni yaşında çok mutlu ve pürüzsüz evlilik hazırlıkları ve çok mutlu bir yıl daha diliyorum..Stresten uzak , keyifli bir yıl olsun çoook öpüyorum Seni..)

One Response »

  1. Sallanbaç hala gelmedi.

    Ya o değil de bende böyle şeylerle büyüdüm ben niye senin gibi olmadım?!? Bence senin içinde varmış korkaklık hihoho diyip kaçarım..

Yorumlarınız benim için değerlidir ,okunası ve üzerinde düşünülesidir ;)