Neşeli Bir Kahvaltı Keyfi

Neşeli Bir Kahvaltı Keyfi

Cumartesi sabahı Cenkle,sevgili arkadaşımız Gürhan (www.tadindaseyahat.com) , Dilek (www.usengecsef.com) ve Dilek’in İtalyano (!) eşi Kaanetti Yeginsüetto ve uşakları Sebastian‘la birlikte (bu detayı daha sonra anlatacağım) Vera Park ‘da bir kahvaltı buluşması yaptık. Mekanı sevgili Gürhancığımızın önerisi ile tercih ettik.

Vera Park ,Yıldız  Parkı içerisinde Boğaz’ı tam tepeden gören, deniz ve aynı zamanda orman manzaralı, geniş ferah ışıl ışıl bir mekan. Serpme kahvaltı hizmeti veriliyor ve normal kahvaltılıklara ek olarak, sınırsız çay+simit+poğaça çeşitleri+ su böreği+ sahanda yumurta ve menemen kahvaltıya dahil.Kahvaltdan sonra ormanda yürüyüş yapabilirsiniz. Gözünüze gönlünüze hitap edebilecek bir mekan 🙂

71b9869a835174b8bab6964650763b4d                                     fotoğraflar üşengeç şef’ten araklanmıştır.

Bütün gün  yedik içtik, ara sıra boğazın muzzam görüntüsüne dalıp gittik, sohbetleri bölüp camlardan sarkıp fotoğraflar çektik, ağaçları, kuşları  ve kelebekleri izledik. Kahvaltı sonrası kahvelerimizi içtik fallarımızı kapattık ama aramızda fal bakan olmadığında sükut-u hayallere uğradık.( tamam itiraf ediyorum bu gereksiz işle uğraşan sadece  bendim.)

Mekandan ayrılırken servis yapan arkadaşlar,Vera Park’ın  genel müdürü Bay Jano Kasal‘ın bize yaptığı jestle  mekanı tercih ettiğimiz için sevgili arkadaşımız Gürhan’a teşekkürlerini ilettiğini söyledi (Daha profesyonel cümleler kurdu tabii ama ben aklımda kalan kadarını çevirdim 🙂 )

O gün kendisi orada olmadığı için görüşemedik ama bu vesile ile sevgili Jano Kasal’a bizim için yaptığı harika jestinden dolayı ben de teşekkürlerimi iletiyorum.

images

Kahvaltıdan sonra Dilek, Kaan ve Sebastianla vedalaştık.( hehehe) Gelelim Sebastian’a… Cenkle 2010’daki Mısır / Kahire tatilimizde otelin hizmetlerinden biri de kapıda uşak olmasıydı. Yani gece yarısı bir elzem şeye ihtiyaç olunur, Allah muhafaza telefonlar filan çalışmaz, hele asansör hiç çalışmaz o an da elinizin altındaki uşağı tokatlamaya başlaya… pardon kendisine taleplerini iletebilirisiniz. Biz bu hizmetten Dileklere bahsederken, otelin aynı zamanda yeni bir otel olduğu için, asansörden indiğimiz an kordordaki görevlilerin (yani uşak uşak demek de bir yere kadar) sürekli olarak “efendim bir ihtiyacınız var mı”, diyerek sürekli yapışmasını anlattık. Artık çileden çıkmış, son gün  asansörden inerken ben hasta numarası yapıp odaya koşmaya başlamış, arkamdan Cenk, arkasından da bir ordu uşağın “ne oldu efendim ne getirelim ne lazım” filan gibi bizimle koşmalarıyla daha büyük bir kaosa sebep olmuştuk.

fotoğraf

Bu güzel anımızı paylaştık ve dedim ki “ya insan da alışkın olmayınca bu kadar ilgi bayıyo” filan darken Dilekciğim bombayı patlattı. “Yaa  işte biz alışkınız da …” ve hemen Cenk’in desteğiyle onlara  hayali bir Sebastian yarattık. ( Yani kendi aramızda o an da çok komik gelmişti, beş karış suratla okumak da neyin nesiii?!?!) =)) Bazen çok güzel vakit geçirip ortamın güzelliği ve o an ki enerji ile anlık komik bir olay yaşarsın. Sonra gelip heyecanlı heyecanlı anlatırsın , karsındaki de sonucu dinlemek için heyecanlanır ama aynı coşkuyla bitiremezsin, sonra -aynen o reklamdaki gibi- “görmen lazııım” dersin boş bakışlara karşılık, heh öyle oldum şuan =)

Tatlı bir cumartesi de böylece bitti.Neşe dolu,başarılı bir hafta olsun. Çalışanlara sonu maddi gelecek başarılar (hep pış pış hep sırt sıvazlama da bir yere kadar değil mi?), evde olanlara silkelenip kendinize getirecek, enerji verecek haberler, hareketli güzel bir hafta diliyorum. Çok mutlu olun. Pes etmeyin, güzel olucak. İnanın olsun 🙂

13 Responses »

 1. Ebrashcacim hic merak etme gayet de geçirdin esprini bize, yani hic öyle “görmen lazim” gobi filan olmadi =))) Herzamanki gibi yaşattin resmen seni seviyorum neşeli kadin 🙂

 2. Ben de ne Sebastian’i Ebrashca kimlerle takiliyor diyorum 😀 😀 😀 deli kiz. Bu arada bir sey sormak istiyorum Vera Park’da kahvalti ne kadarmis acaba? Hafta sonu icin simdiden plan yapilabilir diyorum 🙂
  Reyhan

  • @Pelincim çok teşekkür ederimmm 🙂
   @Reyhancım serpme kahvaltı = Kişi başı 35 tl Mutlaka tavsiye ederim .( Sadece kahvaltı olarak düşünme + muhteşem manzara ve kahvaltı sonu ormanda yürüyüş de dahil 🙂 )

 3. Biz ne sebastiyanlar,luyiz alfonzolar,alfıredler,marialar,karmenler hatta manuelalar istedik ama bizede gele gele ebraşko geldi.Yani on parmağında on marifet diyeceğim ama olmayacak on parmağında son marifetini bize gelirken düşürmüş.(çok pis laf çaktım ama dimi.anladın sen onu havuçlı kek) :)) :)))

 4. Serpme kahvaltı+deniz manzarası+hatta deniz yanı+dağ havası+orman manzarası+görmek isteyebileceğiniz herşey+kuymak(mıhlama bol peynirli) 15 tl hadi gelin 😀

Yorumlarınız benim için değerlidir ,okunası ve üzerinde düşünülesidir ;)