Minnie ve Hulk berabermiş ;)

Minnie ve Hulk berabermiş ;)

Evlilikte aman efendim birbirini tamamlamakmış, ortak yönlermiş falanmış filanmış bunları aramaktan akıp giden zamanın ardından bakakalan arkadaşlarıma sesleniyorum,bu kadar ince eleyip sık dokumaya gerek olmadığını bu yazımda anlayacaksınız ; Cenkle ben taban tabana zıt karakterli insanlarız …

Zıt Yönlerimiz;

** Ben tam anlamıyla bildiğiniz Türk aile yapısına uygun bir kız, o ise bana ” benimle İtalyaya gelip konsoloslukta evlenmeye ne dersin?? ikimizin üzerinde de beyaz t-shirt ve siyah deri ceket ve kotlarımız müthiş olmaz mı” diye sorduğunda , titreyen dudaklarım ve şeker kız Candy gibi irileşip dolmuş gözlerimle “Ama ben ağaç kovuğundan mı çıktım Cenk, ya ailem??” ” Ya bebeğim aileler gelir zaten ..” Hımm evet düğünümde siyah deri ceketimle beni gören anneannemin ağlamaktan helak olmuş halini  ve annemin donmuş gözlerle bakışlarını düşünemiyorum..
( Birbirimize ne kadar uygun olduğumuz t-shirtlerimizden belli Hulk & Minnie.. )
** Ben musiki ve sanat müziği severim..Yunanca şarkılar severim..Yani akşama kadar dinlemem tabii ama dinlediğimde ruhumu doyurur, ( Zavallı Sinemcim Çeşmede ne çekmişti benim TRT FM’imden ..Arada da Yunan Radyosu dinlerdim,bazen popüler Yunan şarkılarına denk gelince şarkılara kem küm  eşlik ettiğimde ” senin içine cin kaçmış ” derdi.. :))))
Magapaaas Sagapaoooo felisss tipotaaaa ….. Cenkse RMB ,Jaz ,Heavy Metal her türlü sever..Çocukluğumda abimin Queen dinlemesinden ötürü Fredie Mercury alışkanlığım vardı.. Geçenlerde tesadüf eseri Fredie’nin ölmüş olduğunu duyunca “aaaaAAAA Cenk Fredie Mercury ölmüüüüş!! dedim.. Ciddiyetini bozmadan “Ebrarcım adam öleli yıllar oluyo “dedi “Ay ben geçliğimde pek severdim abim dinlerken bayılırdım sesine ” dediğimde ” Ebrarcım O senin gençliğinde de çoktan ölmüştü zaten ” dedi..Böyle sabırla açıklar bi de..
( Ortak müzik zevki olmayınca ev de herkes kendi kulaklığıyla takılır.. )
** Ben çok tez canlı ve sabırsızım , O ise sabır taşı mübarek,hep düzeltir,kırmamaya özen gösterir sabırla dinler..Mesela anneannevi huylarım vardır, Okan Bayülgen Zaga’dan sonra 10 ayrı program yapmış ve yapıyor olmasına rağmen ,ben TV 8 i her açtığımda Aaa Zaga başlamış derim , O da her defasında “Medya Kralı canım…Muhabbet Kralı..işte şu..bu..” sabırla açıklar, düzeltir..
** Bütün gün evde olsak O hiç sıkılmaz..PS oynar..İnternetten yabancı dizilerini izler..onu bitirir film koyar  transformars gibi tuhaf şeyler izler..(Sinemada filan 1 saat bile izlemeye tahammül edemediğimden kendi şartlarıyla izler naapsın..) Onu bitirir AirSoft için aldığı oyuncakları ,dizer..sever..temizler..Yani hep doludur..bişeylerle uğrasır..Benim işim bittiyse bitmiştir ..İçeriden gelen ses bana aittir ” e ama ben çok yalnız kaldım şimdiiiiiiğğğğğ?!?!?!?!?”
( İçeride yalnız kalmış halim 😉 )
Tabii ki ortak  yönlerimizde var ;
** Saçma sapan şarkılarda deli deli oynamaya bayılırız, öyle kaptırırız ki dışarıdan bizi gören “ah canıııım pek de genç bunlar Allah şifasını versin “der..Oynar oynar sonra da gülme krizine gireriz 🙂 Yani biz eğleniyoruz kime ne?
** Sabahın köründe evden çıkıp ,taksime,ordan sultanahmet’e ordan cevahire sinemaya gider gece yarısı döneriz.. Yorulmak filan yok..Ya da Emirgan’dan ortaköye kadar hoplaya zıplaya ,yürürüz,güya spor  olsun deriz ama yok dondurmacı,yok wafflecı,yok mısırcı..Ortaköye vardığımızda midemiz patlar..
** Tatil anlayışımız aynıdır..Güneşte yatmaktansa bir ülkenin bir şehrinde 3 gün geçirip tabanlarımız patlayıncaya kadar keşfetmeyi severiz..Bedenimiz değil ruhumuz doysun isteriz;)
( Bu yıl keşfedilecek yerler listesinin ilk başı ;Madrid )
** Rokalı , mısırlı havuç salatası  ( öyle çok çetrefilli değil, bildiğiniz havuç rendesi, zeytinyağlı,limonlu 1 kaşık organik elma sirkeli 😉 )
Evet farkettiğiniz gibi karakterler uymasa da olur..Önemli olan tek şey bir aradayken güzel vakit geçirmek..Özellikle tatillerde, haftasonu gezmelerinde uyum sağlamak önemli..Aslında şu yukarıda bütün yazdıklarıma baktığımda bu yazıdan çıkartılacak tek şey; Ortak özellikleriniz olmayan, sosyal zevkleriniz uymayan biriyle anlaşmayı başarabiliyor ve Ona kalben bağlı olduğunuzu hissediyorsanız Onu seviyorsunuzdur ….Birini çok sevin,gerisi kendiliğinden gelir 🙂

Yorumlarınız benim için değerlidir ,okunası ve üzerinde düşünülesidir ;)