Mekanist Mutfak, Homini Gırtlak :)

Mekanist Mutfak, Homini Gırtlak :)

Dün gece sevgili iş ortağım,partnerim olmazsa olmaz,olursa pek iştah kabartır olan sevgili mekanist.net ‘in “Mutfak ” etkinliğine davetliydik.”Davetliydik” diyorum çünkü Cenk Bey Mekanist’e üye olup her gittiği mekana yorumlar yazıp siteyi aktif kullandığı için artık davetler ikimize geliyor 🙂 (Tacı elinden alınır Ebrashca’nın:) )Neyse Cenk yabancı değil seve seve her yere katılabilirim 🙂

“An American Dinner Party” etkinliğimiz Kanyon-Metrocitiy arasındaki alt çarşıdaki mutfak’taydı. Elifciğim o kadar sempatik ki,kar çamur dinlemeden soluğu orda aldım vallahi, yakınlarım bilir karda tipide evden çıkmam ,çay koyarım şerbet niyetine içerim ama değer benim güzel arkadaşıma diye gittik.Cenkle Kanyon’da bulustuk. Paşabahçe’nin önünde buz tutmuş bir kardanadam gördüm ayy ne sevimli derken O’nun Cenk olduğunu farkettim.

Mekana geldiğimizde bizden başka herkes ordaydı, Sanal Mutfak Mert kocaman kahkahalarıyla karşıladı bizi.Karşımızda mekanist.net’in ingilizce blogunun yazarlarından Amerikalı ünlü şef Deniz Tunca bizim için muhteşem mamalar hazırladı.

Bizi tanıyanlar iyi bilir,Cenk’in yemek seçme huyu dillere destandır.Peynirli börek maydonozsuz olur,salataya domates konmaz, baharattan hoşlanmaz,sebzelerle barışmaz,yararlı olan hiç birşeyi mideye sokmaz.

Şefimiz bütün karizmasıyla “tortilla ekmeğinde etli taco pizza” yapıyor,vay efendim neden kıymayı soğanla kavurmuş, gidip şefe söylemeliymişim Cenk’e ayrı yapabilir miymiş acaba?? diyeee?!?!?!?!!

pinguins

(Evet doğru duydun kuş.)

Oldu canım evdeyiz gibi sandı herhalde. 20 Kişilik akşam yemeği menüsü hazırlarım, pişiririm bir de ayrıca Cenk Bey’e menü yaparım.Sevgili annesi ve Kayınvalidesi ve tabii ki dostlarımız da sağolsun her organizasyonda, aman Cenk bundan yemez diye kendisine ayrıcalık tanıdığı için olsa gerek burda da aynı muameleyi bekledi muhtemelen.

Neyse zaten bildiğiniz “aç” gitmişim işden sonra bir de , artık Cenk’in söyledikleri yavaş yavaş kulağımdan azalarak  gitmeye başlamıştı kiii birden Şef onca insanın içinde geniş omuzları, sempatik kişiliği ve gıcıklığı ile dillere pelesenk olmuş olan sevgili kocam Cenk‘i yardım için yanına çağırdı ?!

Evde çay istesen getirmeyen Cenk kolları sıvadı girişti yamaklığa?! Hee bir de işe girişmeden önce ellerini yıkayarak şefimizden 10 tam puan aldı?! (Ay pek temizdir kuzum benim, hatta elinde para tuttuğu eliyle ekmeğin kenarını filan koparır yer o derecedir.)

puppy4

(-Bunu Cink’din biklimizdim. -Ben deee:) )

Bu arada salondaki bütün bayanlar :

-Ayy eşiniz galiba, ne kadar şanslısınız muhtelemelen sizi hiç mutfağa sokmuyordur

diye yorumlarda bulundu. Öhö hö hö şons mu?! övöt övöt hı hııııı dedim:)

Bu arada Cenk dediğini yapmış Şef’imizi kafalamış kendine o pizzadan, malzemeyi daha bol koyarak,ksoğanları ayıklayarak  tam istediği şekilde yapmış. Cenk’in pizzası bir geldi kenarlardan peynirler coşmuş beni ye beni ye diye bağırıyor.

Bu arada gelen misafirler içinden Songül adında çook tatlı bir bayanla arkadaş oldum. Aynı tortellini ekmeğiyle ev cipsleri yaptığını,hatta bir paketinin 2 misafir ağırladığını, tavuklu wrap ve pizza vs. gibi ,oğlunun bayılarak yediği şeyleri kendi elleriyle kolayca yaptığını anlattı. E onun -muhtemelen 9-10 yaşında olduğunu düşündüğüm- oğlnun damak zevkiyle benim 36 yaşındaki kocacığımın damak zevki aynı olduğuna göre en son Songül’e farkında olmadan sarılıp “size kursa gelsem olur muuuğğğ?!!” diyordum. Arkadan da bir başkası “ben size anne desem olur mu??” diye çıtayı yükseltiyordu 🙂

Ah Songül ne kart bıraktın ne bir numara , ama ben seni bulmaz mıyım? Sadece adını ve Kemerburgaz’da oturduğunu biliyorum.Koklaya koklaya da olsa bulucam seni!! Eşgal bildiriyorum, uzun boylu,esmer, minik küt saçlı bir bayan görenler beni ona götürsüüün :)O cipsleri nasıl yaptığını öğrenmem lazım.(Tarif etti tabii hakkını yemiyeyim ama ben o sırada salyalarımı siliyordum)

İşte böyle mekanis.net’le harika bir akşam daha yaşamış oldum.Miss gibi bir hava, hareketli bir gün ve neşeli bir haftasonu olsun.Mutluluklar sizi bulsuuun ..İyi günleeeeeer 🙂

8 Responses »

  1. Pingback: Craig

  2. yaralı kusuuumm! cinke soyle bundan sonra elini sıcak sudan soguk suya vurdurmasın yoksa bı daha eslık etme ona etkinliklerde diye de tehdit et bak bakalım ıse yarıyor muuu :))

Yorumlarınız benim için değerlidir ,okunası ve üzerinde düşünülesidir ;)