Markette bir deli..

Markette bir deli..

Bugün sevgili yöneticim Dilek Hanım’ın doğum günü:) Ben de bunu fırsat bilerek kendisine sürpriz missss gibi bir kek yaptım..Bizim ofiste öyle entel dantel çalışanlar gibi ,ay diyetteyim, ah yok bu fazla, bu az gibi muhabbetler olmaz..Daha öğlen yemeği bitmeden 4 çayında ne yiyeceğimize ,pastayı hangi pastaneden söyleyeceğimize,meyvemizi saat kaçta yiyeceğimize karar veririz 🙂 Bu yeni ofisimizdeki uzun ince gösteren boy aynaları sayesinde ise pastalara da aynalara da aşırı sempatimiz oldu..Allah sonumuzu hayır etsin..

( Malzemelerimiz karıştırılmaya hazıııııır !Ah o da ne elma pek de hazır görünmüyor ?! )


(Yehuhuw sevgimi katarak yaptııım 🙂 )

(Bunlar da Cenk’in payına düşenler 🙂 )

Kalpli kek kalıbım fazla derin olmadığından artanları Cenkciğime ikram ettim..İki saniyede yuttu zaten..

Dilek Hanım günlerdir vişneli sade muffin sayıklıyordu ben de doğum günü için yaparım diye düşünmüştüm..Dün iş çıkışı markete koştum ,dondurulmuş vişne kalmamış ben de elmalı kek yapayım diye marketin dışındaki meyve sebze reyonuna yöneldim..Elmaları torbaya koyarken yanıma bir tip yaklaştı. “Pardon hamfendi yardımcı olabilir miyiz?!? ” (r’lerin üzerine basıyor bir tuhaf konuşması) ben de “hayır teşekkürler” dedim , işime bakıyorum arkamı bir döndüm tip hala arkamda hatta dibimde?! 2. defa  hamfendi yardımcı olabilir miyiz?!?Poşetliyelim mi??”  Ben tekrar hayır dedim ama korkudan ellerim titremeye başladı, elmaları aldım marketin içine doğru yürüyorum ,bizim tip yanımdan yürüyor bir yandan da çantama bakıyor!!! “yardım iSTEMİYORUMMM DEMEDİM Mİ??!!!!!!!!!! NE BAKIYOSUN HALAAAAA  !!!!!!! Diye son ses bağırmaya başlamamla çocuk zıpladı..Bu arada  bağıran ( daha doğrusu cırlayan ) ses benim sesim değildi sanki ,midemden geliyor ,boğazımdan nağme alıyor ve dışarı dökülüyordu sözcükler .. Korkudan nasıl bir ses çıkarıyorsam kendi sesimden korktum..Hemen marketin çıkış kapısından kendimi içeri attım..Kasiyerler ve müşteriler bu gürültülü girişime donup kaldı ,başladım yine ” kim bu manyak yaaa!!! sapık gibi dibimden dibimden geliyo!!!!!!!!!!” Kasiyer kızlar gülmekten sağa sola dağıldılar..Bir tanesi ” hanimefendi o arkadaş yeni , biraz da fazla ilgili”  “evet gereksiz bi ilgi bu ne yaa ,sapık sandım deli sandım böyle şey mi olur “diye söylenirken bir baktım benim tip gene arkamda ?!?!!?

Yahu sen deli misin niye orda duruyosun?!?! Artık ağlıcam , ” hamfendi yanlış anlaşılma olduysa özür dilerim ” diyor.. Hay Allahım  bu defa da vicdan azabı başladı..Benim yüzümden şimdi işten mi atarlar çocuğu..Zaten bu haliyle ona başka yerde iş vermezler ..Koluna da “görevli” bantı yapıştırmışlar, onun için ne kadar önemli kim bilir..Bu saniyelik düşüncelerle ,marketin içinde ilerledim alacaklarımı aldım..Kasaya geldim kasiyer kız ” ay ablaaa sen bizi güldürdün Allah da seni güldürsün ” .. Yani  genel olarak benim dışımda herkes eğlenmişti..Marketten çıktığımda benim tip beni çoktan unutmuş  başka bir teyzeye yapışmıştı ..Teyzem de zavallı ” Yok oğlum istemem dedim yaa ..aaaa geri dur biraaz ” :))) hakikaten dışarıdan bakınca komikmiş yani :))

Güneşli, sıcacık bir cuma günü..Harika ve dopdolu bir haftasonu sizin olsun, bekar arkadaşlar sonunda o yakışıklıyla tanışsın 😉 Evliler o çok bekledikleri müjdeli haberleri alsın.. Güzel fikirler gelsin, harika kararlar alınsın..

Pazartesi iple çekilsin ,o derece yani;)

 

Yorumlarınız benim için değerlidir ,okunası ve üzerinde düşünülesidir ;)