Mafya Kadınıdır Ebrashca:)

Mafya Kadınıdır Ebrashca:)

Bugün ki yazımın başlığı annem tarafından bulundu.. İş çıkışı koşar adım annemlere gidip gün içinde yaşadığımız filmlik olayı anlatınca annem hemen “ee işte bugün ki yazının adı hazır : “Mafya Kadınıdır Ebrashca ” dedi:)

Ofiste 7 yıldır birlikte çalıştığım iş arkadaşım Ali ofisin teknik bütün donanımından ,alışveriş ve ön muhasebesinden sorumludur.. Sağolsun abi biraz atarlıdır..Ofis müdürüne hatta ülke direktörüne bile kafa tutmuşluğu vardır, neticesinde o bir insandır ve kimse ona bırakın ses yükseltmeyi eğri bile bakamaz! Biraz bıçkın bir arkadaşımızdır..

Geçen hafta pencerelerden soğuk geldiği gerekçesiyle camcı çağırdı fakat camcı bir kaç gün oyaladı ve gelmedi.. Ali de ofis müdürümüzle arası bozulacak, şimdi olmadık yere laf yiyeceğim paniğiyle, pazartesi sabahı daha kahvaltısını bile yapmadan camcıyı aradı.. Sağolsun kibarlığı o kadar eğretiydi ki zaten 3 dakika süren konuşmanın sonunda ” hadi ordan y.vş.k!! ” dedi ve telefonu adamın yüzüne kapattı.. Aradan 5 dakika geçmesine rağmen adam hala geri aramadı, hem hakaret yedi hem telefon yüzüne kapatıldı..Bu işte bi tuhaflık vardı..

Derkeeen kapı çaldı?! Enine boyuna “ayı ” diye tabir edebileceğimiz (yani kollarını o kadar açarak yürüyordu ki ayı değil de ne olsun..)bi abi, amca ya da tip diyelim ,siyah takım elbisesi , beyaz dik yakalı gömleği, önden göbeği arkadan kendi ve silahıyla ofisimizi bastıııı.. (Bizim camcı mafyaymış meğer..)

“Kimdi la o bana Y.vş..k diyen!!

O arada satış müdürlerimizden iki erkek arkadaş ve Ali ve 5 kişilik sayılabilecek amcamız yumak olmuş bir o tarafa bir bu tarafa yuvarlanıyorlar..

Bağırış çağırış derkeeen benim masamın olduğu yerden cılııız bir ses:

Pulis çığırıyurum! (Polis çağırıyorum! )

Acaba kim olabilir??

Adam bana doğru gürledi ” ora gelsinler bocım!! ” (ara gelsinler bacım)

Hemmeeen 000’ı aradım o ne polis değil??1 221?? 112??5236?? Yaaa polisin numarası neydii?!?!?!? Heh 155!! (O an farkettim ki ne polis ne itfaye hiç bir numara tam olarak aklımda değil, daha sonra bakanlığa bir mail yazdım , bu numaraları reklamlarda geçseler insan farkında olmadan aklına kaydedebilir..Benim aklımda ne polis ne itfaye hak getire..)

Polise :

“Bizim ofisi bastılar, silahlılar, kavga var koşun !! (bu arada sanırsın ofisi 30 kişilik bi grup bastı, havaya ateşler açıldı..)

Memur bey sağolsun “tamam hanımefendi lütfen sakin olun adresiniz??(Aklıma ne adres ne telefon gelmiyor panikten..)

Neyse polisler gelene kadar olay yatıştı,hatta amca ikna oldu da bizim Ali hala adama “ben senin yüzünden müdürümden laf yemek zorunda mıyım!!!” diye tekme tokat giriyo..Neyse sonunda Ali ‘de yatıştı hatta adam camların ölçüsünü almaya başladı..

Polis geldi..Amca gayet güzel açıkladı ve polisler geri giti..

Eh Ali yani..Bi de diyo ki “e laf çıkmış ağzımdan bir kere ne yapacaktım eline ayağına mı sarılacaktım mecbur dayılandım ” ?!?!?Eline ayağına hatta mümkünse göğsüne kapanacan adamın , yemişsin bir halt haklıyken haksız duruma düşmüşsün..Arada bizi götürecek adam..

 Böyle bir korku yaşadıktan sonra artık günüm nasıl geçmiştir tahmin edebilirsiniz, bütün gün ofiste benim cılız sesim konuşuldu,sonradan anlatırken çok eğlendik ama o saniyeler berbattı..Küçüldüm sandalyemin içinde kayboldum.. Saatin arkasına saklanıp kurttan kurtulan kuzu masalındaki gibi arbedenin arasında kalmadığım için şanslıydım, ama korkum bana bir sene gider herhalde..

Güneşli günler geri geldi, modumuz eski haline döndü, harika bir gün ,sürpriz hediyeler ve neşeli haberler sizin olsun.. Yeni yıl renkleri gibi ışıl ışıl bir gün olsun, mutlu günleeeer:) A-aa unutmadan  yarışma bugün itibarı ile sona erdi.Güzel bir yazı eşliğinde açıklayacağım kazananları 😉 Birazcık sabırlı olun amaa 😉

2 Responses »

  1. Bu yaşına kadar o numaraları öğrenememiş olman senin ayıbın, bakanlığın değil 🙂

    ben de bu fihristlerin, ajandaların başındaki “önemli numaralar” kısımları kim için acaba diye düşünüyordum 🙂

    muck

Yorumlarınız benim için değerlidir ,okunası ve üzerinde düşünülesidir ;)