Komşum Kekik :)

Komşum Kekik :)

Komşularımla ne kadar yakın(!) ilişkiler içerisinde olduğumu eski yazılarımdan hatırlarsınız. İlk yaşadığımız evde üst kat komşumuzun eşi vefat ettiğinde bir hafta sonra tesadüfen öğrenmiştim.Apartmanın kapısına bir çift  erkek ayakkabısı koymuşlar ben de bu nasıl bir davranış ayakkabıların sahibi kimse gelsin alsın burda ne işleri var diye ortalığı ayağa kaldırmıştım. Karşı komşumuzun “Ebrarcım adettendir vefat eden kişinin ayakkabıları konur , üst katımızdaki .. bey vefat etti ya ondan koymuşlardır” demesiyle çığlık kıyamet eve kaçmış, kapıyı pencereyi kapatıp bir hafta o ayakkabıların gitmesini beklemiştim.

Üst kata yeni taşınan komşularımız fitness yaparken gürültüyü kessinler diye yukarı viledanın sapıyla güm güm vurmuş, alt kattaki PS turnuvasında çocuklar sesiz olsunlar diye apartmandan aşağı son ses bağırmıştım.

devekusu_15

(çok tatlıyım benceeee 🙂 )

Ne kadar uyumlu hoş bir komşu olduğum ortada.Tabii o zamanlar yeni evliydim pek böyle şeyleri bilmiyordum, daha sonra başka bir evde daha uyumlu oldum. Ve son olarak da yeni evimize taşındığımızda 18 haneli bu koca apartmanda da hatrı sayılır bir komşu olmak için tüm güler yüzümü, tatlı dilimi gösterdim onlara.

Misal Evimize hırsız girdiğinde o kadar çığlık attım bagırdım bir Allahın kulu çıkmaz mı diye her gördüğüme çemkirdim , insanlar artık selamı sabahı keser oldu.

Neyse önemli olan karşı komşu ile olan ilişki bence:)

Karşımızda bir İzmirli teyzemiz var amaaan evlere şenlik. Şen şakrak bir o kadar da tatlı dilli, bir de kuçusu var adı Kekik 🙂 Pardon kuçu demiyeyim oğlu (aman duyar muyar gönül koyar 🙂 )

Teyzeyi her sabah oğluyla ya bahçede oynarken ya da otoparkta yine oğluyla alışverişe giderken görüyoruz bizimle sürekli sohbet ediyor.

Geçenlerde anahtarımı ofiste unutmuş kapıda bir yandan söylenip bir yandan Cenk’i beklerken beni evine buyur etti., İnanılmaz temiz titiz, evinde kuçu var demesin, miss kokuyor, oğlunu iyi mamayla besliyormuş efendim öyle her gördüğünü vermezmiş. Midesinde bakteri olur diye ev yemeği de vermezmiş.Saatleri varmış, oğlu da arsız değilmiş zaten yemek saati geldi mi kabının yanına gider beklermiş 🙂

cute-dogs-smiling-gloriousmind.com-1

(Evet senden bahsediyorum ponpon 🙂 )

Neyse bir yarım saat misafir oldum o kadar ilgilendi ki sağolsun kendimi borçlu hissettim. Daha önce Gülşah’tan duyduğum bir site vardı.Gülşah anlatmıştı en iyi köpek mamaları netsiparişte diye. Köpek mamasından pek anlamam ama bir sürü marka, bir sürü seçenek bir arada bulabiliyorsunuz.Köpekler için kuru mamanın yanı sıra sevimli dostlarınızla ilgili elbiseden aksesuara, oyuncaktan, şampuana, vitamin ve ek besinlere kadar aklınıza gelen herşeyi gayet uygun fiyatlara bulabiliyorsunuz.Ayrıca siteden kredi kartı ile alışveriş yaptığınızda herhangi bir komüsyon alınmıyor.Biz sevimli komşumuz için mama ve bir de tarak fırça seti aldık.

Birkaç gün sonra kargo geldiğinde teyzenin kapısını çaldım, her zamanki gibi kapıyı açar açmaz Kekik hemen onun önüne geçip kuyruğunu sallamaya başladı.Hediyelerini kokladı içeri geçmem için yol açtı. Gerçi kapıdan verip eve döndüm ama acaba ona getirdiğimi anlamış mıydı? Neyse Kekik yerinde sağolsun duygusal bağ kurmuyorum.

İşte böyle bir miniş dostumuzdan bahsetmek istedim. Önemli olan sizi duyması değil sizin onunla sevgi yumağı içerisindeyken sizin neler hissettikleriniz 🙂 Güzel bir akşam olsun, çat kapı en sevdikleriniz gelsin çok ama çooook mutlu olun güzel akşamlaaaaaaaaaaaar 🙂

4 Responses »

  1. Hahahah ya gercekten cok alemsin bayiliyorim sana vefat olayi bile bu kadar eglenceli hale getirilir, töbe töbeee:) harikasin ebrashca seni seviyorum 🙂

    • hehehe ya tabi canım konu vefat eden kişi değil tabii Allah rahmet eylesin zaten benim gibi komşuyu napsınlar adamlar. Ama o eskidendi şimdi öyle diilim vbak komşum kuçuya bile hediyeler götürüyorum 🙂

Yorumlarınız benim için değerlidir ,okunası ve üzerinde düşünülesidir ;)