Kolesterol kokoreçle ,dondurmayla “yenilmez” ;)

Kolesterol kokoreçle ,dondurmayla “yenilmez” ;)

Egeli olduğu halde sebze yemeyen tek insan benim sevgili eşimdir herhalde..Ete ve şalgam suyuna olan düşkünlüğü sebebiyle zaman zaman kendisinin İzmirli değilde Antepli olduğunu düşünsemde,onun sebzenin her çeşidinden nefret ettiği gerçeğini değiştiremedim.. Ete olan bu istikrarı sayesinde ,son yapılan kan  testlerinde kolestrolü 205 i bulunca ( sınır 200 ) ,sevgili doktor bey ,Cenk’in gerçekten çok sağlıklı olduğunu ,yakışıklılığına ve geniş omuzluluğuna yakışır bir şekilde biraz spor yapsa bu değerin düşeceğini söylemiş ?!!?! (Nasıl bir doktormuş ben anlayamadım ya neyse.. ) Sonuç olarak bugün soluğu Boğaz’da aldık,Kavacık’tan Kanlıca’ya kadar yürüdük ama 20 dakika süren bu yolculuk sonunda hafif acıkmış mıydık ne..Ama şöyle İzmir usulü bir kokoreçi haketmiştik değil mi??Hiç vakit kaybetmeden Kanlıca’da tam meydanda seyyar araba içerisinde kokoreçimizi hazırlayan amcaya teşekkürlerimzi sunarak motora atladık..Emirgan’a geçtik ve şimdide dolu mideyi eritme vaktiydi,haydi bakalım ilk hedefimiz Bebek..Sahildeki kalabalık ve renklilik bize kolesterolü falan unutturdurdu..Ahooo gelsin waffeller ,amaan yiyen de ölüyor yemeyende hadi bakalım..Wafflecı Abbas bizi bekler 😉

Bu arada dün kızlarla Bebek’te çok güzel bir İtalyan dondurmacısı keşfetmiştik; Migone Gelato Italiano

 ( çok şirin bir mekan )

Minik bir mekan fakat dekorasyonu muhteşem.. Oyuncakçıya girmiş gibi oluyorsunuz, vitrininde bir birinden renkli biblo ,oyuncak ve İtalyan makarnaları var?! (Fotoğrafını çekmiştim fakat camdan kabak gibi yansıyan kendi görüntümle fotoğraf tuhaf bir hal almış..Dolayısı ile koyamıyorum ..)

İçeride de yine rengarenk bezelerden var. Bu arada çocuğu olanlar için ; içeride çocukların vakit geçirebileceği bir de oyun odası mevcut .Dondurmalar çok lezzetliydi ama biz hala Arnavutköy Girandola’yı birinci sırada tutuyoruz ;)Bu tatlı mekanın yerine gelince , hemen küçük Bebek yokuşundan çıkarken taksi durağının karşı solunda kalıyor.İbrahimpaşa Konağının hemen altında .Çok kolay bir yerde..

Sonuç olarak görüldüğü üzere biz  Cenk’in bu kolesterol mevzusu ile bugün başedemedik ..Sebze yemeyen çocuğu için kekin içine brokoli rendeleyen anneler gibi mi yapsam acaba? Ya da karnıbaharı Nutella’ya mı bansam ? Neyse ilerleyen günlerde göreceğiz..

Haftasonumuzu böylece noktaladık, mis gibi güneşli bir hafta bizim olsun , pür neşe bir hafta geçirelim bahar hiç bitmesin..

Yorumlarınız benim için değerlidir ,okunası ve üzerinde düşünülesidir ;)