Kendini Madonna Zanneder Ebrashca :)

Kendini Madonna Zanneder Ebrashca :)

Biyolojik yaşımın 30 olmasına rağmen ,duygusal yaşım 6’da kaldı..Dolayısı ile Şirinler‘e ölürüm, Mickey Mouse, Minnie, Donald ,Daisy karakterlerine bayılırım , Küçük Kalimero‘ya kıyamam, Scooby -doo için ruhumu teslim ederim 🙂

Jelibonlara, rengarenk şekerlemelere,topitoplara, lolipoplara tadından ziyade renklerinden dolayı gördüğüm, aldığım ve kavanozlara koyduğum ana içimdeki küçük kız çocuğu çığlık çığlığa zıplamaya başlar..

Şimdi bunları neden anlattım?

 Geçen gün kendime Şirinler figürlü 2 magnet aldım  ,bunu instagram’da paylaştığımda sevgili morrje magnetlere bayıldığını ve nereden aldığımı sordu.. Söyledim ama kendisi Ankara’da yaşadığını söyledi.. İçimdeki Kalimero gözümün önüne geldi, heybesini sırtına alıp tam beni terk edecekti ki, ona magnetlerden alıp yollayabileceğimi söyledim..

(Kalimero tamam susu Morjje’yi mutlu edicem sööööz!! ) 

Kabul etti, ertesi gün alıp yolladım,hatta kargoda binbir sorun çıktı ama sonunda sevgili Morjje (Deniz) Şirinler’ine kavuştu..

Bir kaç gün sonra bana (yani bugün )  bir kargo geldi..Aman Allahım..

İçinden çıkan şeyleri , beni bire bir tanıyan biri ancak bir araya getirip yollayabilirdi.. Sevgili Denizciğim bana koskocaman bir paket yapıp yollamıştı..İçinden çıkanlar hem bana hem de içimdeki kız çocuğuna göre itina ile hazırlanmıştı..

Türk Kahvesi, Neskafe,Sahlep, ( a-haa en sevdiklerimm! )

Fıstıklı Damak , Haribo Şirinler (resmennn şoktayım.. )

Tüpte Çokokrem (??!? yemeyeli yıllar olmuşşş!! )

Elma Çayı, Böğürtlen Çayı,Yaban Mersini Çayı,Kış çayı (nasıl yanii?!?!? )

Şirinler figürlü telefon süsü, (yup yup yup!! )

Şirinler figürlü not defteri, oryental desenli not defteri (kırtasiye aşığı olduğum malum..)

Hello Kitty’li ve Maymunlu Kalemler (Kalem koleksiyonuma yeni parçalar )

Ece Temelkuran’ın Düğümlere Üfleyen Kadınlar kitabı!!

Ankara / Atakule desenli kitap ayracı..

Lipstick ,sabun (sağolsun kişisel bakımımı da unutmamış 😉 )

Ennn sevdiğim ve 4-5 aydır tiryakisi olduğum Rebul/ Madalina çiçeği kolonyası!!

(Beni tanımadığına emin miyim acaba diye kendi kendime sormadan edemedim,herşey bir araya nasıl toplanır?? En sevdiklerim ?? Pakete bir de Cenk’in resmini koysa tam olacakmış 🙂 )

Aman Allahım bu nasıl bir ilgi,içimdeki Madonna poposunu sallaya sallaya oynarken,içimdeki küçük deniz kızı kuyruğunu sallayarak bize eşlik etti.. ( çoklu kişilik bozukluğu var ben de diyorum inanmıyosunuz! ) Bu arada ofis arkadaşlarım da benimle cıvıldamaya başladılar 🙂 Bir Morjje nelere kadir oldu 🙂

Hemen Cenk’i aradım:

-Cenk!!! Hani Morjje vardı ya

-O ne be??

-Yaa hani İnstagram arkadaşım,ay bana neler yollamış neler …… bıdı bıdı bıdı..

-Tamam işte kitleleri peşinden sürükleyen Ebrashca, bütün bunları yer içerse kütleleri de peşinden sürüklicekkk,hatta yürümeyecek yuvarlanacak!! 🙂

Şaka bir yana ,İşte bu miniş mutluklar bana dev bir paket içinde geldi.. Ve hiç tanımadığım birinden..Ve ruhumda çilek reçeli etkisi yarattı..Uğraşmış, paketleri hazırlamış, hatta normal hediyeleri ayrı sarıp yiyecekleri, şekerlemeleri ayrı paketlemiş anne gibi 🙂 ,Pakedi Kadınlar Günü’ne yetiştirmeye çalışmış 🙂

Hala sevgi dolu insanlar kaldı mı acaba diye düşünmekten kendimi alamadım..Bu tatlı cadı Morjje beni tanımaz etmez hatta bloğumdan bile haberdar olduğunu sanmıyorum..Kendisine, eşiyle bir ömür boyu,aklına en gelmedik zamanlarda  birbirinden değişik mutluluklar yaşamasını diliyorum..Gerçi mutlu olmanın yarısı ,birazda insanın kendinden kaynaklı oluyor, eminim özünde de kendiyle barışık ,çok mutlu biridir..

Gelelim size ,bir yılı aştı sürekli takipdesiniz, 2 gün yazmasam mailler mesajlar ard arda patlıyor, “neden yazmadın bişey mi oldu?? ” ,biriniz de bir küçük paketcik hazırlayın da şu küçük Kalimero’yu sevindirin ama nerdeeeee tü size bee! (Sana demedim Kalimero geri döööğn! )

İşte mutluluk dolu bir gün de böylece bitmiş oldu 🙂

Hayatınızdaki küçük ,şirin şeyler size devvvv gibi mutluklar yaşatsın..Keyifli bir haftasonu olsun hatta keyfinizden, pazartesi işe ağzınız fiyonk şeklinde kalmış olarak dönün 😉 Neşeli günleeeeeeeeeer!

6 Responses »

  1. Yaz geldi ne patiği bee!! hahah şaka yaptım hayatım latife bunlar ,kimse okumasa zaten yazı yazmanın ne önemi var varlığınız yeteeer 🙂 (patikleri seneye kışa yollarsın artık 🙂 )

  2. Hala “iyi ” ve düşünceli insanlar olması çok hoş..Okurken huzur doldum arkadaşın için.. maşallah ne güzel

  3. ayyy ebrcha bu ne güzel bi ilgi ya bayıldım hala insanlık var bu ülkede biliyordum bende blog mu yazsam ne yapsam yaaa çok hoşuma gitti…

Yorumlarınız benim için değerlidir ,okunası ve üzerinde düşünülesidir ;)