Kendi Etrafında Döner Ebrashca

Kendi Etrafında Döner Ebrashca

Heyecan yaşadığım anlarda, bir şeyi anlayamama kabiliyetim (evet bu bi kabiliyet bence) tavan yapıyor..Bakışlarım donuklaşıyor, ellerim istem dışı birbirine sırnaşmaya başlıyor ve sesim inceliyor..

Bu hallerim genellikle psikolojimin henüz hazır olmadığı alakasız zamanlarda, aniden yaşanan durumlarda, özellikle call center görüşmelerinde , banka, konsolosluk gibi , kesinlikle benim ben olmadığım zamanlarda ortaya çıkıyor..

Bankaya ne zaman gitsem , elimde sıkı sıkı tutup buruşturduğum numaramın aynısı elime çıkmış oluyor.. (yani elimin içinde 755 yazan bir damga görürseniz anlayın ki o gün bankaya gitmişim..) Gözlerimi pörtleyene kadar açıp, hiç kırpıştırmadan numaratöre baksam dahi nasıl oluyorsa benim numaram her defasında geçiyor ve güvenlikle kavga etmek zorunda kalıyorum..

Geçenlerde yine bankada beklerken numaram 633 olduğu halde kendime geldiğimde numara çoktan 634’e geçmişti.. Hafif çaplı olay çıkartsam da güvenliği ikna edemeyip yeni numara aldım, bu arada bütün iyi niyetiyle bana kenardan laf atan adam da nasibini aldı ” iyi de beyefendi size ne oluyor ben burada bu beyfendiyle konuşuyorum.. Hayret bişeyaaaaa!!! ” (O hallerimi görseniz sevgi kelebeğiniz, şirin yavru kediniz Ebrashcanızı bir daha okumaz aynı kaldırımdan yürümez , yolda görseniz ayyy bela geliyo yineee” diye kendinizi arabanın önüne atarsınız..)

(Tamam abarttım ,o kadar da değil..)

Bankada önüme gelene posta koyup kendi kendime söylenirken bir adamın kenardan bana “hanımefendi numaranız yandı ! ” diye uyarması ve benim “pardon pardooon sıra bendeee!!!” diye ortalara atılmam gerçekten görülmeye değerdi.. Bu arada benim boyumun iki katı uzunluğundaki canım şalımın (battaniye de diyebiliriz, bütün bankanın yerleni süpürerek arkamdan gelmesi ve bankoya gelir gelmez heyecanlanıp ne isteyeceğimi unutmam da en önemli detaylardı.. Sanırsın bankada 3 ev parası nakitim var , vadeye mi koysam likite mi yatırsam karar veremiyorum..

Bu arada işimi yapan bayan istediğimi o kadar çabuk yaptı ki içimden “Allahım şu kızın eli mi tutulur , birisi sara nöbetine mi girer artık deprem mi olur, n’olur bişey olsun , giderken şu aptal adamların önünden geçmek istemiyoruum!!” tadında takılmaya başlamıştım..

Neyse adamların önünden geçtim beni yemediler sağolsunlar da rezillik diz boyu tabii..

Cenk benim bu hallerimi çok iyi bildiğinden geçen hafta konsolosluktaki görüşmeye benimle gelmek istedi 🙂 İçeri girerken aslında refakatçi (!) almadıkları halde Cenk işten çıkmış takım elbiseli laptop çantalı halleriyle elini kolunu sallayarak içeri girdiği tabii ben de ördek yavrusu gibi peşinden pıtı pıtı ilerlerken “durun hanfendi! lütfen sağa geçin!”

Beni bir güzel aradılar..aradılar..aramalara doyamadılar.. En son ayaklarımdan çevirip baş aşağı sallayacaklar diye korktum..Cenk’e çaresiz gözlerle bakarken ,O çoktan benim içim numara almış bir de uzaktan bana saatini gösteriordu 😀 İyi de O’nu neden aramadılar anlayamadım..

Neyse görüşmenin yapılacağı yere geldim , Cenk dibimden ayrılmıyor, takıldığım yerlerde cevaplar veriyor bir de kulağıma “evde bana dır dır edip enerjini tüketiyorsun buralarda dut yemiş ebrashca maşallah!” aralarda lafları da yiyorum..

Görüşme, vezne derken sıra geldi parmak izine, polisin olduğu bölüme gittim yine arkamda Cenk ( bir Allah’ın kulu da demiyor ki bu beyefendi korumanız mıdır ne iş yapar burada ?? diye ..) Neyse parmak izim alınırken artık rahatlamış, hatta fotoğraf çekilirken yüzsüzlüğü ele alıp polise espriler yapar olmuştum … Evet fotoğrafım olmuştu gerçekten , yani o fotoğraf yüzünden havalimanında gözaltına alınırsam hiç şaşırmıcam..Zira saçımın dağınıklığı ve uzadığı için hiç bir şekle girmeyen ve iyice arkaya yapıştırılan kahküllerimden sadece ince bir tutamın alnımdan aşağı sarkması  ile  birebir Yurt Seven Kardeşler grubunun hayranı , grup üyesi hatta daha sonradan bağımsızlığını ilan eden bir İsmail YK’ya benziyordum. Fotoğrafım o kadar iğrençti ki polis bile dakikalarca bir bana bir fotoğrafa bakmak zorunda kaldı.. Kendi çektiği fotoğrafa inanamadı adamcağız..

(Tamam anlaşıldı bu gün herkes ters)

Neyse o gün Cenk’in orada benimle bulunması, sıra numarası alırken , numaramı beklerken ya da görüşmeyi yaparken olası bir olay çıkartma ihtimalimi sıfıra indırmişti..Kendisine burada sevgimi saygımı ve öpücüklerimi yolluyorum..(Ismail YK şakasını evde yaparsan küserim! )

Bütün işlerinizin rast gideceği, arka arkaya güzellikler yaşayacağınız bir gün olsun..Geçen yıl yaz sonu indiriminden düşürdüğünüz ve alıp eve getirdiğinizde bu yıl için özenle dolaba kaldırdığınız cicileriniz bugün elinize gelsin.. Vay beee nelerim varmış beniiiiim diye sevinçten çıldırırken ,etiketlerini kesmeyi unutmayın 🙂

Bol güneşli harika bir gün olsun..

4 Responses »

  1. =D ISMAIL YK “Zira saçımın dağınıklığı ve uzadığı için hiç bir şekle girmeyen ve iyice arkaya yapıştırılan kahküllerimden sadece ince bir tutamın alnımdan aşağı sarkması ile birebir Yurt Seven Kardeşler grubunun hayranı , grup üyesi hatta daha sonradan bağımsızlığını ilan eden bir İsmail YK’ya benziyordum. Fotoğrafım o kadar iğrençti ki polis bile dakikalarca bir bana bir fotoğrafa bakmak zorunda kaldı.. ” :))))))) BU NASIL BİR TANIMLAMA YAA SANA İNANAMIYORUM , Bİ TANESİNNNN!!

    KÜBRA

Yorumlarınız benim için değerlidir ,okunası ve üzerinde düşünülesidir ;)