Kayıplara Gelir Ebrashca

Kayıplara Gelir Ebrashca

 

Monday+morning_8324f7_3761266

Vay bir haftadır niye yazmıyorsun nerelere kaçtın, hangi halının altına saklandın Ebrashcaaa diye özelden,tüzelden mesajlar atan,  yorumlar yapan,arayan soran taciz eden bütün okurlarıma ve yakın beşeri münasebetler yaşadığım tanıdıklarıma sesleniyorum..(beşeri münasebetler -insan ilişkileri bunu yeni nesil bilmez 😉 ) Buralardayım, sorun yok asayiş berkemal 🙂 (Bir kaç gün daha ortaya çıkmasam pek sevgili okurlarımdan Büşra Ethem Dede’yi bağlayacakmış 🙂

işte buna çok güldümmmmm =))) (Ethem Dede’yi şuradan hatırlarsınız 😉

Geçen hafta annemler, anneannemler ve teyzemler bir olup acımısızca tatile gitmişlerdi.(Beni götürmeme sebepleri sanırım pusetimi kaybettiler?!) Yok efendim neymiş kocamın olmadığı yerde benim ne işim varmış, yok beyime sormalı onay almalı ondan sonra gitmeliymişim..” Yok yeaa  O sorun çıkarmaz” deyince de “puuuu rezil için nasıl rahat edecek” diyerek eleştiri oklarını kafama gözüme Allah ne verdiyse her yerime  saplamışlardır.)

Onlar tatilde olduğu sürece Onurların evi yerleştirildi kayınvalidemler birkaç gün daha kalmaya karar verdi ve bizde akşamlarımızı yeni evli aşk böcüklerinin püfüüür püfür balkonunda geçirdik.. Akşam yemekleri ,çay fasılları, çekirdek seansları vs.. vs..ler sonrası kayınvalidemler evlerine döndü..

Bir sonraki gün annemler geldi ben hemen işi gücü bırakıp soluğu orada aldım.Ev o kadar kalabalıktı ki anneannemi ve teyzemi de bulmuşken şımarıklığın dibine vurduk.. Ben onu yemem bana şundan yapın’lar, öğk bunda maydanoz var sadesi yok mu? lar, “anam kimsenin çocuğu böyle diil bi bizimkiler mi böyle zıkkım yiyesiceler” ler (bu replik anneannemin) ve daha niceleri annemlerdeydi 🙂 Hayır yüz bulsam kocamı da alıp bir masa altı, saksı dibi ya da paspasın üstüne kıvrılıp hiç eve gitmeyecektim ama, akşam geç saat oldu mu annemden “hadi bakalııııım herkes evine” temalı el çırpışları sonunda kendimizi evimizde bulduk ama sabah erkenden yine kahvaltı masasının baş köşesine kurulduk..İşte bu yoğun aile saadeti sonunda anneannemler evlerinin yolunu tutt,u ben tıpkı bir önceki pazar olduğu gibi sevimliliğim (!) tavan..

ne bakıyosunnnn

(oyyuyyu pek tatlıyımdır böyle ruh hallerine girdiğimde..)

Sonra mutfağa geçip zeytinyağlı fasulye, zeytinyağlı kabak ve çorba yaptım (kim yiyecekse..Cenk’e göre ,pek anlamlı olmayan bu yemekler stres atmama vesile oldu sonra da hapur hupur yedim.) Tam evi kaldırmış temizliğe başlayacaktım kiiiiii çat kapııı Elvan geldi bizi akşam için çaya davet etti.. Elvan kapıdan çıktığı an  hemmeeeeeen ütü masasını toparladım, halıları yerine serdim ,kapıyı ,pencereyi kapatıp panjurları indirdim, davete icabet ettim 🙂 (bi de giderken kek yapıcam bak itiraz istemiyorum diyo, hiç itiraz eder miyiz kuzum yaaa..)

Bütün bu aile saadetleri yaşanırken Cenk’in en çok mutlu olduğu an Allahın cezası Play Station 4 zıkkımının 29 Kasım’da çıktığı haberini almasıydı..Bu mu yani Cenk???

-Ebrarcım sen bunun ne kadar önemli bir haber olduğunu biliyor musun?????????????’^+%&/()=(/&%+^’!é’^+&/()=?)(/&%+^’!^+%&/()=(/&%+^%&/()=?

-Aahhh bilme mi Cenk?! Bilme mi????? (hay bunu icat edenin dicem olmıcak.. zaten bunca bayanın ahını almaktan mezarında ters dönüyordur zavallı..)

Neyse velhasıl,birazcık tembelleşme,azıcık omuz silkme,off hep beni mi bulur’lar,ay vallahi gerildim’ler,bıktım gari atıvercem kendimi ormanlara’lar (n’apcaksam ormanda..),bir tatsızlık bir huysuzluk..Ondan dolayı blogun yolunu unutuşum amma çalışkan Ebrashca hiç boş durmaz mutlaka malzeme toplar, bir araya koyar ve buradan sunar en kısa zamanda 🙂

Şimdilik herkese mutlu noeller, pardon iyi geceler 🙂 Muhteşem rüyalar görün ,daha sabaha varmadan gerçekleşmeye başlasın.. Kimse göremese bile kafanızda havai fişekler patlasın,kalbiniz 10 metre ileriden çarpsın,ayaklarınız kanatlansın uçuşlara geçin inşallaaaaaaah 🙂

 

9 Responses »

  1. umutsuz umutsuz girdim yazmış mıdır acaba diye 🙂 neyseki gelmişsin 🙂 aile ilişkilerine bayılıyorum çok içtensin,yoğun günlerde bizi unutma lütfen başının etini yeriz böyle 🙂

  2. Kendimi huzursuz ve mutsuz hissettiğim her an,en yakın arkadaşımmışsın gibi yazılarını okumak ve oanda bana verdiğin enerji için çookkkk teşekkürler güzel insann:)Sürekli bir gülümseme halinde oluyorum.Cenk çok şanslı senin gibi bir eşi var!!

    • canımmmm 🙂 çok teşekkür ederim en yakın arkadaşınmışım gibi hissetmen ne kadar güzel benim için 🙂 tanımadan bilmeden.. öyle okuyarak 🙂 çok teşekkür ederim tekrar tekrar ..(bu arada Cenk ,”içi seni dışı beni yakar “diyor 😀 )

Yorumlarınız benim için değerlidir ,okunası ve üzerinde düşünülesidir ;)