Kandiliniz Mübarek OLsun :)

Kandiliniz Mübarek OLsun :)

Bugün Mevlid Kandili, Yani Peygamber Efendimiz (S.A.V) ‘in doğum günü.

Günlük hayatta o kadar çok boşluyoruz ki en azından böyle güzel şeylere vesile olacak günlerde dini vazifelerimizi yapabiliriz.Bugün sadaka verilebilir ( Bir Hadis-i Şerif : Sadaka vermekle mal eksilmez.Sadaka  vermede acele ediniz ,çünkü bela sadakayı geçemez. ) – Tabii ki yolda yerde oturan ve yıllardır kucağındaki bebesi büyümeyen ,dilenci teyzelerden bahsetmiyorum…

Uzun süredir görüşemediğimiz,hastalarımız ,yaşlılarımız varsa ziyaret edilebilir yada aranabilir..Yakınlarınızla dargınlık ,kırgınlıklar varsa giderilebilir.. ( Tabii dargınlığa konu olan sebepleri masaya yatırıp tartışmak için uygun bir zaman değil , hiçbirşey olmamış gibi güleryüzlü bir şekilde görüşüp, iyice birbirinize ısındıktan sonra ” ya aslında acaip kızgınım sana ” diye başlamak herzaman daha yumuşak bir uzlaşmaya sebep olyor 😉 )

Akşam güzel bir abdest alıp Kur’an okunabilir yada dinlenebilir.. ( Tavsiye ederim You Tube’a istediğiniz duanın adını yazdığınızda ,harika sesli hocalardan dinleyebiliyorsunuz.. ). Kuran’ı okumak kadar dinlemenin de ne kadar büyük sevapları olduğunu bilmeyen yoktur herhalde.

Bol bol dua edilebilir.

İnanın hayat okadar da zor ya da berbat değil..Manevi huzur çok önemli..İnançlı olmak..Dua etmek..Şükretmek,Hamdetmek..Ve inanın hayat daha bir kolaylaşıyor..( Bu da yıllardır denendi ve onaylandı 😉

Tekrar iyi kandiller, yakınlarınıza da dua etmeyi ihmal etmeyin ..Allah bütün ibadetlerinizi ve dualarınızı kabul etsin..

One Response »

Yorumlarınız benim için değerlidir ,okunası ve üzerinde düşünülesidir ;)