Kalpler Çiçekler Abişkom’a :)

Kalpler Çiçekler Abişkom’a :)

Sitenin/blogun güncelleme vs. gibi teknik olan bütün sevimsiz işlerini abim yapıyor.Sağolsun beni hiç kırmaz bir dediğimi iki etmez, en az onbeş defa söylemem gerekir ki istediğimi yapsın..Bir senedir birikmiş olan güncellemelerin sayısı 12’yi bulmuş abim hala bir el atacak vakti bulamamıştı..

Canııııııııım yerim onuuu (!)

Cute Frog5

 Böyle kafasına kafasına basar, sıkıştırırım O’nuuu

1,5 aydır ,telefonlarda ,mesajlarda ve sosyal medya üzerinden kendisini yeterince taciz etmiş olacağım ki sonunda pazartesi günü işimi halletti..(Bir ara sabah,günaydın mesajı yerine kafasına atılmış bomba ikonu yolluyordum. ) Son olarak dün yine  herzamanki gibi önce whatsapp’tan sonra da mailer aracılığı ile kavga etmeye başladık sonunda salak manyak eşşek diyerek olayı tatlıya (!) bağladık..(Abimle olan saygılı (!) ilişkimizi şuradan ve buradan hatırlarsınız)

Akşam annemlerle yemek yerken annem abinle görüştünüz mü napıyormuş gibi gayet iyi niyetiyle bana sorular sorarken ben başladım “ay senin oğlunla ne görüşücem bir güncelleme istiyorum aylar oldu hiç bişe yapmıyo tammm gıcık ötesi..Onu doğuracağına taş doğuraydın ” filan derken annem, ne istiyosun oğlumdan diyerek  pençelerini çıkarmış beni ortadan beşe bölmüştür..(aman kimse çocuğuna laf söyletmiyo..)

Cenk hemen ortaya atılıp “Ebrashca yine ne yaptın kimbilir ” filan diye her zamanki gibi abimin tarafını tuttu bende içimdekileri kustukça kustum..Hep zaten böyle yapıyor, bi şey istiyorum yalvartıyo.. Beni hiç sevmiyo zaten , ” tam sesimi tiz hale getirmiş göz yaşı silahımı kullanacaktım ki herkes masadan kaçtı zaten..

Annemler gittikten sonra bir telefon; abim :

“Eboş güncellemeleri yaptım , hani ayarlarda… bıdı bıdı vardı ya heh onu daha kolay kullanabileceğin hale getirdim.. Sonra bıdı bıdı bıdı..Ondan sonra da ….yaptım.. Sen bi kontrol et yazı yayınladığında olmazsa ararsın yine. Hadi öptüm seni tatlım..”

kafamı gören var mı

Tatlııııııııım hep söylemişimdir (!) dünya tatlısıdır Ooooo 🙂

Ay meğer ben arkasından gıybet ederken mübarek gece , benim tatlı jelibon abim de benim işlerimle uğraşıyormuuuş 🙂 (yalnız O, telefonda tatlı tatlı anlatırken ben yerlerin dibinde “tımım ıbicim, çuk sığul ıbicim..” şeklinde 8 oluyordum..)

Sonuç olarak site ayarlarım istediğim kıvama geldi, kendisine çok ama çooooook teşekkür ediyor, ağamın ellerinden öpüyor başıma koyuyorum.

Kıssadan hisse: Bir şeyin peşinden koşarsın koşarsın olmaz (buradaki “birşey” abim oluyor) , tam umudu kesersin, sen daha sırtını döndüğün an olur..

Güzel neşe dolu bir gün olsun, bomba bir haber alın ramazan davulcusunun tek başına yaşadığı coşku gibi kalbiniz gümbede gümbede dom dom dom şeklinde, sadece sizin anlayacağınız türden çarpsın (ramazan davulcusunu kendisinden başka kimse anlamıyor çünkü, nasıl bir coşku ne tür bir sabır varsa maşallah diyorum enerjisine..) Evet bugün güzel şeyler olsun mutluluktan havalara uçunnn 🙂

One Response »

Yorumlarınız benim için değerlidir ,okunası ve üzerinde düşünülesidir ;)