Kahve eşliğinde hayat dersleri..

Kahve eşliğinde hayat dersleri..

Bugün Annem ve Gülşah’tan oluşan mini bir kızlar grubuyla takıldık 🙂 Kış geçti..Bahar bitti..Yaz geldiiiiiiiiiiiiii 🙂

Buyaka AVM ‘ye açıldığından beri ilk kez gittim , çok ferah ,güzel..Tabii ki mağazalar aynı ,artık Zara ,Bershca ve Stradivarius görmekten bööööğk geldi ,ama napalım en azından yiyecek mekanları farklı..Kirpi Cafe’de miss gibi açık havada kahvemizi yudumladığımız sırada , annemin bize, daha doğrusu Gülşah’a verdiği hayat derslerini dinlermiş gibi yaparken dalmışım bir an..Öğrencilik yıllarıma gittim..Hayat ne güzelmiş..Ekmek elden su gölden ,harçlıklar babadan , hediyeler anneden 🙂 Çeşme’de üniversite hayatını geçirmiş biri olarak ,en büyük derdimiz ” kışın Çeşme ‘de hayat yok yeaaa,haftasonu İzmir’e mi kaçsak ” ya da havalar ısındığında ” bugün hangi plajda yayılıp ders çalışsak ” idi..” Kocakarı plajı amele doluyo, Estimbel daha bir tenha..” şimdi telafuzu bile değişik geliyor..Bir Nisan ayı sonunda akşam saati yürüyüş yapmak için plaja  tarafına gittiğimizde  beyaz donlarıyla kolkola girip denize dalan vara vara ‘ları gördüğümüş ,eve nasıl kaçtığımızı bilememiştik.Bu aylarda yazlık ev ve otellerin tadilatları dolayısı ile çok fazla inşaat işçisinin etrafta olduğunu farkedip ,”buranın havası kaçtı artık ” havalarında uçarken ,o insanlara tepeden bakarken ,bir akşam yan inşaattan gelen türkü sesine içlenerek  ” kızım yazık yaaa kim bilir karısını çocuğunu mu bırakıp gelmiş ne dertli söylüyo ” diye ağlamaya başladığımda Sinemciğim ruh hastası olduğumu düşünmüştü..Duygusal insanım ne yapayım?..

Neyse bu düşünceler saniyelik de olsa kafamdan geçip gittiğinde annem de konuyu bitirmişti artık..

(Bu fotoğrafı sevgili Melek Teyzeciğim için koyuyorum 🙂 Bu gün telefonda  annemle konuşurken “”hımm ,kahvenizi nerede içtiğinizi ,bu akşam Ebrar’ın yazısında okuruz demişti 😉 )

Eve döndüğümüzde akşam yemeğini Gülşahcığım hazırladı..Sağolsun bir kremalı mantarlı sos öğrenmiş, bir haftadır yiyoruz ..Mantar soslu köfte ve  mantar soslu makarnadan sonra bugünde mantar soslu şinitzel pişirdi , mantardan fenalık geldi ..Bu zengin mutfak bilgisi ve yemek çeşitliliği sebebiyle yakında mantar ağacına döneceğiz.Bunu okurken “iyi tamam bi daha da bi’şey yapmıyorum Eboooo:( “dese de ben onun minik ellerini yerim , mantarlı herhangi bişey de isterim.. Hazır yemeğe canım feda sen yeter ki yap tatlım benim 🙂

(Minik elciklerini yerim seniiiin 🙂 )

Buradan genç arkadaşlara bir abla tavsiyesi (o kadar olduk mu yaa.. abla olduk baksana..) Hayatınızın en güzel günlerini ıvıra zıvıra üzülerek, sorunları büyüterek, sınavlara kasarak geçirmeyin..Hayatta sahip olmak istediklerinizin sadece çok azı hayallerinizdeki gibi olur bu gerçeği baştan kabullenin..Gerisi nasıl yazılmışsa o şekilde yani sizin için “en hayırlı ” şekilde gelişir ve gerçekleşir..Yani bir şey olmuyor diye ,zor geçiyor ya da tıkanıyo diye üzülmeyin..Bir şey olmadığında ” ayy iyi ki olmamış ,belki de olsaydı neler yaşanacaktı kimbiliiiiiir ” diye korkarak kaçın..İnanın bir şeyin olacağı varsa ,siz istemeseniz de olur ,ya da olmayacaksa saçınızı başınızı da yolsanız yine olmaz.. Şuan sadece gezin ,tozun ,yiyin, için doyasıya yaşayın..Yanlış anlamayın hayat bize de güzel ama rutin..Bugünler geri gelmez ,tadını çıkarın..

Hayatınız boyunca tek derdiniz ” ayy yarın ne giysem acaba?? ” dan ibaret olsun.. Mutlu olun çooook mutlu olun ,siz mutlu olun ki biz de size katılalım değil mi? Herkese mutlu pazarlaaaaar 😉

2 Responses »

Yorumlarınız benim için değerlidir ,okunası ve üzerinde düşünülesidir ;)