İyi Ki de Doğmuş Benim Abişkooom :)

İyi Ki de Doğmuş Benim Abişkooom :)

Annem bana hamileyken evin içinde bir masaldır devam ediyormuş.. Bebek gelecek ,Murat ,abi olacak ve çok ama çok kıskanacak bebeği.. Çünkü Murat daha 2,5 yaşında..

Abimin duygularını yatıştırmak maksadıyla annem doğumu yaptıktan sonra hastaneden çıkarmaya gelirken arabanın bagajına kocaman bir oyuncak kamyon koymuşlar, sözde “kardeşin sana getirdi” diyerek daha baştan aramızı bulacaklarmış..

Annem kucağında yeni bebek ( yani ben) bir havalar hastaneden çıkmış arabaya gelirken abim arabanın camından el sallıyormuş anneannemle birlikte.. Hemen babam bagajdan kamyonu almış,abime vermiş.. Abim kamyonla ilgilenmemiş bile..

Beni eliyle sevmeye başlamış..

Bense abimi ilk hatırladığımda; sanırım 4 ya da 5 yaşlarında, bir kış vakti ateşli ağır bir hastalık geçirdiğimden dolayı 20 tane iğne ile ödüllendirilmiş , her gece mülayim ötesi Yuşa amca tarafından ,yaptığım her türlü çirkinliğe edepsizliğe rağmen iğneleri yiyordum..Adamcağıza olmayan lafları, kötü kelimeleri (çocuk aklı işte “ne gülüyorsun  ayı mı oynuyo beeeeeeeeeeeeğğğğ ??” lafa bak..) sarfedip iğneden kaçmaya çalışıyordum..

Annem ve babam kolumu bacağımı popomu sabitliyor, mülayim iğneci amca ise beynime kadar beni zangırdatan iğnelerini bana batırıyordu..(o zaman ki teknoloji de maşallahmış yani hasta olma, öl daha iyi, 20 iğne ne yaa küçücük çocuğa ?!?! )

Tabii biz her gece bu töreni sıklıkla yaşarken abimse benim çığlıklarıma (yarısı da sırf edepsizliktendi muhtemelen ) ya odadan kaçardı ya da tarçın rengi yün çocuk battaniyesinin altına saklanırdı..

Beni hiç incitmemiş, abilik taslamamış asaleti sebebi ile bana hep bir beyefendi gibi davranmıştı.. Sadece bir defa ben daha bebekken annem, abimi tam benim yüzüme kolonya dökecekken yakalamış ,abim anneme dönüp ” kakasını yapmış bu, pis kokuyodu güzel koksun diye dökecektim :/ “demiş.(nasıl bir psikopatsa..şirin görünüp alttan yürütüyormuş gibi geliyor bana.. neyse.. )

( heheh surata bak annem kopartacak o dilini,pis çocuk 🙂 )

Çocukluğumuz ve özellikle ergenlik yaşımızı aynı dönemler atlatmamız sebebi ile,sürekli kavga dövüş olduğumuz dönemlerde bile annemin bana fırlattığı güdümlü terlikleri havada yakalar ,annem sinirden çıldırıp beni dövecekmiş gibi sinirle yanımıza geldiğinde ise “annecim lütfen onu dövme “diye anneme sarılırdı..E 5 dakika önce beni yerden yere çalan kimdi acaba? ( bu arada nasıl bir şiddet içinde büyüdüğümü anlayın, ondan böyle oldum zaten  🙂 ) (annem burada devreye girip : Hayır Ebrar o seni hayatta incitmezdi ,sen cadılık yapardın!! diyordur..)

Öyle ya da böyle çocukluk ya da ergenlik geçti..Ben Çeşme’deyken hep yanıma gelip beni ziyaret etti,nişanımda 5 karış suratıyla dolaştı (benim orada canım gidiyor siz nasıl gülmemi bekliyorsunuz! diyordu 🙂 )Düğünüm e daha da 5 karış suratlıydı ama en azından resimlerde benden karın boşluğuna yediği çimdikler sebebi ile yapay da olsa şaşkın gülümsemeleri vardı ..

(Oyy yapmacıktan gülermiş yerim onuuu 🙂 )

Velhasıl benim canım abimin bugün doğumgünü..

O’na buradan çoook mutlu bir yıl daha diliyorum..Kedileri Sürmeli ve Dusty’le ve biricik aşkı Aylinkoyla nice nice güzel mutluluk dolu yaşlara..İyi ki doğmuşsun iyiki de benim biricik tatlı abişkom olmuşsun,seni sevmeyen ölsün ,Mayalarla beraber tarihe gömülsün..:) (Adamın doğum günü 21 Aralık, her yerden farklı ..)

(Abişkomla ilgili bütün bilgileri daha önceki yazılarımda bol bol yazdığım için bu gün fazla giremedim ama tamamlayıcı bilgi olması için şuradan ya da buradan  en olmadı buradan yok bunlar yetmez derseniz şuradan görebilirsiniz;)  )

Bembeyaz kara teslim olduk,sanki bu yıl birazcık erken yağdı gibi ama ne yapalım ,dünyanın sonu gelmiş neyime peeeh 🙂

Harika bir haftasonu olsun, orman yürüşü yağmanızı ve tertemiz karlarla kardan adamlar inşaa etmenizi tavsiye ederim sonra da bu sanatınızı resimleyip tarafıma gönderirseniz buradan göstereyim ne kadar yetenekli(!) olduğunuzu cümle aleme 😉 (nedense benim kardanadamlarım hiç bir zaman sevimli olamamış tam bir godzilla gibi olup çocukları korkutmuştur..Du bu sefer çalışayım biraz üzerinde.. ) Aaaa bu arada hediyeli yılbaşı yarışmamız devam ediyor,2013’te gerçekleşmesini istediğiniz dileklerinizi sıralayıp 25.12.2012 Salı gününe kadar ebrar-q@hotmail.com adresime yollamanızı ve küçük şirin hediyelerimden kazanmanızı istiyorum, ayrıntılara şuradan bakabilirsiniz.) Neşeli bir Cuma sizin olsun, hava çok soğuk eve kaçııııııııın!!

2 Responses »

  1. Yanlış hatırladığın yerler olabilir mi? 🙂

    düğünde & nişanda ben gayet güler yüzlüydüm. Nişanda herkes ile tek tek ilgilendim. acaba senin gördüğün yorgunluk olabilir mi? 🙂

    Düğünde ise çok fazla insanla ilgilenemedim ama yine de yoruldum tabi ki 🙂

    ayrıca o cümle bana ait değil Babam’a ait 🙂

Yorumlarınız benim için değerlidir ,okunası ve üzerinde düşünülesidir ;)