İsyeaaaaaan…

İsyeaaaaaan…

Revirden bildiriyorum, evimiz artık bir revirden hastane odasından farksız. Bu kış maşallah Cenkle hasta olmak konusunda kıran kırana bir yarış içerisindeyiz. Hacıyatmaz gibi o yatıyor, iyileşip kalkıyor, çok geçmeden ben yatıyorum …

2 haftadır Cenk iş seyahatleri sebebiyle yurdumuzun dört bir yanına dağılmıştı. Bir yandan hastalıklarıyla boğuşup bir yandan gripli sesiyle telefonun diğer ucunda ; -Öbroşkooooo ben çok fenayım bıktım bu otel odalarından , ben gelince sen bana yine güzelce bakarsın di mi? Bol bol C Vitamini verip beni iyileştirir, benimle ilgilenirsin.

-Hı hıı tabii canım… (tabii ben o an çoktaan anneciğimin evinde özgürlüğümü ilan etmiş, bir yandan tv karşısında çayımı yudumlarken, bir yandan  tabağımdaki kurabiyeleri hom hom yemekle meşguldüm.

Ayy ne  güzel günlerdi, sabah ailece kahvaltı yapıyoruz, annem beni yolculuyor akşam ne seviyosam pişiriyor. Yemek pişirme derdi yok, yemekten sonra masa toplama derdi yok, Ohoooow sultanlığımı ilan ettim (daha doğrusu şu yazdıklarımdan nasıl öküz bir evlat olduğumu farkettim. Bir kalk masaya yardım et bari…)

fotoğraf (40)

Tıpkı eski günlerdeki gibiydik. Hatta bir akşam arkadaşlarımla görüşecektim, gündüz annemle yazışıyoruz:

-Annecim ben akşam geç gelirim Zeyno’ya gidicem, Gamze, Sema filan de gelecekler. Akşam Gamze beni bırakır.

-Ne gerek va,r nerden çıktı şimdi, daha doğru düzgün iyileşmedin bile, kaldın sokaklarda ,sen bir hastalan ben sana sorarım, vakitlice gel evine be kızım.

-Anneeee?!?!?!

-Tamam tamam şaka yaptım geç kalma, kızlara da selam söyle 🙂 🙂 🙂 . (yalandan gülen suratlar filan 🙂 Canım annem benim… )

Velhasıl Cenk’in seyahati bitti eve döndük, ertesi gün Cenk işe gidemedi çünkü felaket hastalandı. Akşam eve gelir gelmez mutfağa girdim, bol vitaminli çorba ve yemeklerimi yaparken bir yandan da türkü çığırıyorum. Nasıl bir ruh haliyse;

Yar olmadı bana devir…

Her günüm başka zehir…

Mapushanelerde demir…

Parmaklıklara sarıldııııııım…. (Allah kurtarsın)

Bir andan Cenk’in acı yüklü sesi odadan geldi;

-Ebrashcaaaaaaaaaaaa ben çok fenayım, ölüyorum, dayanamıcam artııııııııııııııııııık 🙁

-Cenk kalk hastaneye gidiyoruz bu böyle olmıcak!

-Hayır Ebrashca öyle diil. Allah aşkına şarkı söyleme o kadar iğrenç söylüyosun ki ciğerlerim sıkıştı !!!!

Ana?! Benim sesim çok güzel amaaa?!

fotoğraf (41)

( bence yani… )

Neyse sonuç olarak cuma gecemizi ve 2 günlük hafta sonu tatilimizi evde geçirerek bir ilke imza attık.  Bu kış bitsin artık, portakal, nar suyu, zencefil üçlüsünü bir arada görmek istemiyorum. Yatak döşek yorgan ve ilaçlar da tabii.. Kış bitsin bir de şu seçimler sona ersin artık şu tiyatro da bitsin… Liderler o kadar komikler ki artık nasıl reklam yapacaklarını şaşırdılar.

Seçim arabalarındaki coşku olanca hızıyla sürüyor. Zurna sesi dinlemekten fenalık geldi. Ya dütdürü dütdürü zurna çalıyor, ya da 5-6 erkek sesi birleşmiş höyk höyk bağırıyor. Sanki kol kola girmişler de üzerime geliyorlarmış gibi ne zaman duysam kaçmaya başlıyorum. Her taraf bayraklarla dolu, çevre kirliliği gözümüze girecek. Hele o seçim otobüslerindeki gevrek gevrek gülen fotoğraflar yok mu?

-Halk mı o da ne ?? yemişim halkı peeeh der gibi bakan , bir de bizleri kucaklarmış gibi kollarını açan yapmacık komik amcalar, siz beni bi seçin hele kadının fendini, topuk sesimi size nasıl göstereceğim hıııııı diyen kararlı dik bakışlı teyzeler…

1056408_130153493014041025549_Original

(tüylerimin tadına bakmak ister misini sayın siyasiler, acık yaklaşın hiiiç acımıcak ?! )

Belediyeye yanlışlıkla işin düşse suratına bakmazlar ama seçim zamanı gelince köpek balıkları insanın çevresinde dolanırlar. Bir an evvel şu seçim olsun da gürültü kirliliğinizi de, görüntü kirliliğinizi de alın gidin istiyorum.

Neyse gıcık konuları geçiyorum çok ama çoook güzel bir hafta olsun. Güneş doğsun hava ısınsın bahar gelsin kendimize gelelim 🙂 Baharla birlikte çok ama çoooook güzel şeyler olsun. Mutluluktan zıp zıp zıplayalım inşallaaaaaaaaaaaah amiiiin 🙂

4 Responses »

  1. Benim esim de 3 gundur hasta yatiyor bin naz bin niyaz ben de isyeaaaan diyorum senin gibi Ebraska:) hercekten cok nazli oluyolar.

  2. Gecmis olsun Cankaya ailesi 🙂 Bu hesaba göre simdi de Ebrashca mi yatacak yani:) Bahar geldi Ebrashca rehavet gelmesin lütfen bizi yazisiz birakma:)

Yorumlarınız benim için değerlidir ,okunası ve üzerinde düşünülesidir ;)