İstanbul’dan Bir Su Geçti..

İstanbul’dan Bir Su Geçti..

Su.. 1,5 yaşında ama boyuna posuna bakan 4 yaşında sanır 🙂 (Maaşallah maaşallah..) ( onunla ilgili ilk tanıtım yazımı şuradan hatırlarsınız. )

Amcamın minik kızı yani ailemizin en miniği.. ( Amcamın kızıyla aramda tam 28 yaş var..)

(Sarı saçlı maviş böcek kucağıma pek yakışmadı ben kara böcek bi tane ayarlayayım şık dursun bende 😉 )

Bu arada amcam  iş için bir süredir Mudurnu’da, Özlem almış çocuğu ve çocuğun 8 ayrı valizini basmış gaza soluğu amcamın yanında almış , İzmir’de yaşıyorlar geçici olarak Mudurnu’dalar ,haftasonu için annemlere geldiler..

Bir ara benim peşime takılmış yürürken dizlerinin üzerine düştü , hemen kalktı ve “çok acıdıı 🙁 “dedi sonra eğilip dizlerini öptü ve geçti dedi:)

Su inanılmaz bir dil böceği..Baby Chief izleyecekmiş efendim salonda baby chef yok diye içerideki odada baby chef açıldı, bütün gün gitti geldi izledi.. Bir arada TV bozuldu annesini çağırdı.. Annesi yapamayıp, “Selim Abiiiii ” diye babamı çağırınca bizim ki salona kadar koşup babama “Selim Abii toş beebi şef boduduuuu!!!!” ( Türkçe Meali : Selim Abi koş Baby Tv bozulduuu!  )

Ortalığı dağıltma, karıştırma ya da kırma dökme gibi adetleri yok.. Bir şeyi merak edince annesini çağırıyor soruyor eğer eline aldıysa da hemen yerine bırakıp sanki şöööyle bir geçiyorken uğramış gibi rol kesiyor ( eller arkada bu arada;) )

Maşallaah maşallaaah diyorum..

( Efendim siz henüz yağmur botu almamış olabilirsiniz, ama O’nun var 🙂 )

Otururken Özlem’in aklına çocuğun iç zıbınının kalmadığı geldi , haydi düştük yollara İstiye Park’a gittik, en güzel zıbınlar Mother Care ‘de satılanlarmış, çıtçıtları bozulmadan uzun süre kullanılıyormuş..Elzem zıbın alışverişini hemen tamamlayıp eve geri döndüğümüzde Su çoktan uyanmış, ağlayıp zırlayıp insanları helak etmemiş, çorbasını yiyip annesini beklemişti.. Bizi kapıda karşıladı ve “yasasıııığnn anne dediiii!!! (Yaşasın anne geldiii) şeklinde sevinç gösterileri yaptı..

(Yazın evlerinde bizzat çektiğim bir kaç resim.. )

Bu arada Özlem bana yol boyun ve İstiye Park’daki alışverişimiz boynca bebek eşyaları ve alışverişi ile ilgili yararlı bilgiler verdi..

Yolda dönerken Özlem Amcamı aradı ve çocuğun uyandığını öğrendi:

-Aaa uyandı mı? E çorba filan yedirdin mi?

Amcam : Yoo acıktım demedi ki kızım?!

Özlem : Ay Ömeeer 1,5 yaşında çocuk acıktım der mi hiç sanaa!! Yengemi ver telefona of Ömer yaa!

Bu arada bir ara tatlı bızdığın gözüne birşey kaçtığını düşündük, ben kucağıma aldım sürekli gözünü ovuşturuyor :

Ben :Şu an gözünde batma var mı Su?

Özlem : Hee sor öyle anlatır şimdi, korneamda bir ağrı var!

🙂

Yahu bu çocuklarla ilgili hakikaten ayrı bir dünya varmış bir kez daha anladım..

( Bu da babasıyla böceği 🙂 Maşallah benim canlarımaa..)

Anlayacağınız benim haftasonu pelte kıvamında eve yayılışlarım yalan oldu ama pek de güzel oldu.. Yakınlarım iyi bilir, benim içimde öyle çocuk sevgisi filan yoktur hatta çocuk görünce kaçacak yer ararım.. Çocuk yanıma gelebilir, zeka küpü laflar edebilir ya da türlü akrobatik hareketler yapabilir hiiiç ilgimi çekmez (di ) ama bu sarı böcek beni benden alıyor.. Kan mı çekiyor bilemiyorum..

Bu arada annemin çocuk sevgisi daha bir yüze çıktı, bir ara salonda otururken kalabalıktan kimse birbirini duymuyor ama annem iki arada bir derede “Ebraaaaar ben de istiyoruuum” diyip kaşıyla gözüyle bir beni bir Cenki işaret etmeye başladı 🙂 ”

Emir büyük yerden du ben şu hamilelikle ilgili sigorta olaylarını bir araştırayım…

One Response »

Yorumlarınız benim için değerlidir ,okunası ve üzerinde düşünülesidir ;)